Jump to content

Κάτι παράξενο με το ενυδρείο μου


billy

Recommended Posts

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ . ΚΑΤΙ ΠΑΡΑΞΕΝΟ ΕΜΦΑΝΙΣΤΗΚΕ ΣΤΟ ΕΝΥΔΡΕΙΟ ΜΟΥ . ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΣΩΤΕΡΙΚΗ ΠΛΕΥΡΑ ΤΟΥ ΤΖΑΜΙΟΥ ΣΕ 2 - 3 ΣΗΜΕΙΑ ΕΜΦΑΝΙΣΤΗΚΑΝ ΚΑΤΙ ΣΗΜΑΔΙΑ ΣΑΝ ΚΑΨΙΜΟ ΑΠΟ ΛΑΜΠΑ ΣΤΟ ΓΥΑΛΙ . ΝΑ ΠΡΟΣΘΕΣΩ ΟΤΙ Η ΑΜΜΩΝΙΑ ΤΙΣ ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ ΗΜΕΡΕΣ ΗΤΑΝ ΑΥΞΗΜΕΝΗ Κ ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΤΗΝ ΡΙΞΩ . ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΙΔΕΑ ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΑ ΤΑ ΣΗΜΑΔΙΑ

Link to comment
Share on other sites

Για άλγη μου φαίνεται από την περιγραφή σου.Μπορείς να βάλεις φωτό?

Link to comment
Share on other sites

Για άλγη μου φαίνεται από την περιγραφή σου.Μπορείς να βάλεις φωτό?

τωρα τα καθαρισα κ πανω στο χαρτι βγηκε μια ψιλομαυρη ουσια λιγο γλοιωδης . αν ειναι αλγη τι κανω¨? εκανα το τεστ για το ph κ τα υπολοιπα κ οι παραμετροι δεν ειναι κακοι

Link to comment
Share on other sites

τωρα τα καθαρισα κ πανω στο χαρτι βγηκε μια ψιλομαυρη ουσια λιγο γλοιωδης . αν ειναι αλγη τι κανω¨? εκανα το τεστ για το ph κ τα υπολοιπα κ οι παραμετροι δεν ειναι κακοι

εκανα το τεστ για το ph κ τα υπολοιπα κ οι παραμετροι δεν ειναι κακοι??????τι μετρησεις και με τι test??

Link to comment
Share on other sites

Μοιάζει με αυτό?

brown_algae.jpg

Είναι διατομική άλγη και εμφανίζεται σε νέα ενυδρεία, φεύγει μόνη της γρήγορα μην σε απασχολεί, παρ' όλα αυτά αν θες μπορείς να την καθαρίζεις με το χέρι.

Link to comment
Share on other sites

Μοιάζει με αυτό?

brown_algae.jpg

Είναι διατομική άλγη και εμφανίζεται σε νέα ενυδρεία, φεύγει μόνη της γρήγορα μην σε απασχολεί, παρ' όλα αυτά αν θες μπορείς να την καθαρίζεις με το χέρι.

καλησπερα φιλε,σιμφωνω με τον viciousirde αλα θα ηταν καλο να την αφηνες διοτι ειναι πολυ θρεπτηκι κ τα ψαρια σου θα την βοσκανε.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα φιλε,σιμφωνω με τον viciousirde αλα θα ηταν καλο να την αφηνες διοτι ειναι πολυ θρεπτηκι κ τα ψαρια σου θα την βοσκανε.

ναι αυτο ειναι ευχαριστω για την βοηθεια

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...