Jump to content

Μια βοήθεια για το Rio-180


alex1001

Recommended Posts

παιδιά αν μπορεί κάποιος να μου δώσει καμια ιδέα πως να βγάλω το φίλτρο από ενυδρείο juwel-rio δοκίμασα με πετονιά αλλα κόβετε και είναι και πολύ δύσκολο να περαστεί εκεί πίσω! κάποιος άλλος που το έχει βγάλει μπορεί να μου υποδείξει κάποιο βολικο τρόπο?

και κάτι ακόμη αν ξέρει κάποιος κάποιο ξυλουργείο που έχει ιδιου χρώματος ξύλο με βάση από rio-καρυδια.. έψαξα σε αρκετά και τέτοιο χρώμα δεν βρήκα σε κανένα!!

Link to comment
Share on other sites

παιδιά αν μπορεί κάποιος να μου δώσει καμια ιδέα πως να βγάλω το φίλτρο από ενυδρείο juwel-rio δοκίμασα με πετονιά αλλα κόβετε και είναι και πολύ δύσκολο να περαστεί εκεί πίσω! κάποιος άλλος που το έχει βγάλει μπορεί να μου υποδείξει κάποιο βολικο τρόπο?

και κάτι ακόμη αν ξέρει κάποιος κάποιο ξυλουργείο που έχει ιδιου χρώματος ξύλο με βάση από rio-καρυδια.. έψαξα σε αρκετά και τέτοιο χρώμα δεν βρήκα σε κανένα!!

Θα παρεις χοντρη πετονια, η ψιλή ειναι λογικο να κοβετε..μολις φύγουν τα κατω κρατήματα παρε μια φαλτσέτα και βγάλε και τα υπόλοιπα.

Link to comment
Share on other sites

Εγω τα εβγαζα σιγα σιγα και προσεκτικα με φαλτσετα

:D

ειδικα αν το ενυδρειο ειναι αδειο και η φαλτσετα καινουρια, αρκετα ευκολο

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το έβγαλα με σπάτουλα!!!! Με στοκαδόρο για οσους ξερουν...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το έβγαλα με σπάτουλα!!!! Με στοκαδόρο για οσους ξερουν...

Κι εγω επισης!!! :D

Στην αρχη εκοψα τα 4 σημεια που το κρατουσε και μολις αφαιρεθηκε... μετα το καθαρησα με την ξυστρα.

Link to comment
Share on other sites

για το επιπλο κανε καμια βολτα στον ωκεανο.με πετονια και σιγα σιγα θα το βγαλεις. αλλα ρε συ alex γιατι θες να το βγαλεις? τα εσωτερικα της juwel ειναι πολυ καλα φιλτρα.

Link to comment
Share on other sites

στον ωκεανό? το petshop εννοείς? εγώ ψάχνω να βρω κομμάτια ξύλου που να ταιριάζουν με αυτό που έχω όχι καινούριο έπιπλο..

το φίλτρο το βγάζω γιατί πρέπει να το βάλω από την άλλη μεριά εκεί που είναι δεν με βολεύει

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...