Jump to content

Recommended Posts

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ.ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΟΤΑΝ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ Η ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗ ΔΥΝΑΤΟΤΙΤΑ ΓΙΑ ΑΓΟΡΑ Α/Ο ΜΕ ΠΟΙΑ ΣΥΧΝΟΤΙΤΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΑΛΛΑΓΗ ΝΕΡΟΥ ΚΑΙ ΠΟΣΑ ΛΙΤΡΑ ?ΤΟ ΝΕΡΟ ΤΗΣ ΠΕΡΙΟΧΗΣ ΕΧΕΙ 8 ΡΗ

Link to comment
Share on other sites

Η αλλαγή του νερού δεν έχει σχέση με το αν έχεις Α/Ο ή όχι, πρέπει έτσι κι αλλίως να γίνεται σε τακτά χρονικά διαστήματα (ανά 7 περιπου ημέρες) και ιδιαίτερα εάν είναι νέο το ενυδρείο σου!!!

Link to comment
Share on other sites

φιλαρακι την ηδια μπαλα πεζουμε! εγω περνω απιονισμενο νερο απο το LIDL και σημπλιρωνω σε καθε αλλαγη! οχι οτι ειναι υποχρεοτικο! παρα ολοτελα...

Link to comment
Share on other sites

φιλαρακι την ηδια μπαλα πεζουμε! εγω περνω απιονισμενο νερο απο το LIDL και σημπλιρωνω σε καθε αλλαγη! οχι οτι ειναι υποχρεοτικο! παρα ολοτελα...

25559[/snapback]

ΦΙΛΕ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΕΧΩ ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΟΤΙ ΤΟ ΑΠΙΟΝΙΣΜΕΝΟ ΝΕΡΟ ΓΙΑ ΤΑ ΑΤΜΟΣΙΔΕΡΑ ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ ΓΙΑ ΤΑ ΕΝΥΔΡΕΙΑ.ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΕΧΩ ΧΑΣΕΙ ΤΗΝ ΜΠΑΛΑ !!!!

Link to comment
Share on other sites

Το απιονισμένο νερό που παίρνουμε τίθεται υπό αμφισβήτηση ως προς το κατά πόσο είναι απιονισμένο, κατά τα άλλα δεν υπάρχει άλλο πρόβλημα εξ όσων γνωρίζω. Φίλε ΖΟΡΜΠΑΣ ΕΠΑΜΕΙΝΩΝΔΑΣ σε μια αλλαγή νερού δε μετράει μόνο το ph του νερού αλλά όλες του οι παράμετροι. :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Η αλλαγή του νερού δεν έχει σχέση με το αν έχεις Α/Ο ή όχι, πρέπει έτσι κι αλλίως να γίνεται σε τακτά χρονικά διαστήματα (ανά 7 περιπου ημέρες) και ιδιαίτερα εάν είναι νέο το ενυδρείο σου!!!

25540[/snapback]

ΑΓΓΕΛΙΚΗ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΠΑΝΤΗΣΗ.ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΤΟΥ ΝΕΡΟΥ ΠΟΥ ΕΞΑΤΜΙΖΕΤΑΙ ΑΠΟ ΤΟ ΑΝΕΜΙΣΤΗΡΑΚΙ ΕΙΧΑ ΠΑΡΕΙ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΝΑ ΣΥΜΠΛΗΡΩΝΩ ΜΟΝΟ ΜΕ ΝΕΡΟ Α/Ο.ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ?

Link to comment
Share on other sites

Η καλύτερη λύση είναι από Α/Ο αλλά αν δεν έχεις και το ενυδρείο σου είναι μικρό (δηλαδή λίγα λίτρα), τότε μπορείς να συμπληρώνεις από αποιωνισμένο νερό (Νερό για σίδερα από το Super Market). Εγώ έβαζα πρίν πάρω Α/Ο και δεν είχα κανένα πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...