Jump to content

Ευτυχώς, Γέννα ...


MCH

Recommended Posts

Αλλά, λοιπόν ...,

ο παλιός είναι αλλιώς !!

Σήμερα, πριν από κάτι ώρες... τα Paretroplus menarambo (ένα από τα δύο ζευγάρια μου) αποφάσισαν ότι ήταν η σειρά τους, έτσι για να μην νομίζουν μερικοί ότι εμείς και οι κιχλιδάρες μας κοιμόμαστε !!

Δεν είμαι και πολύ αισιόδοξος βέβαια για το μέλλον τους γιατί δεν υπάρχει κανένα ελεύθερο ενυδρείο για τεχνητή εκκόλαψη.. ελπίζω απλά να καταφέρουν οι γονείς να τα κρατήσουν μέχρι το στάδιο αυτό, οπότε η μεταφορά των μωρών θα είναι εφικτή..

Φωτό:

Αρχή, ακροβατικά, τέλος !!

Link to comment
Share on other sites

:thumbup: Μπράβο Γιώργο.

Τέτοιες γέννες αξίζει να δημοσιεύονται ώστε να βλέπουν και οι υπόλοιποι χομπίστες ότι πρέπει να ασχοληθούν με τέτοια ψάρια.

Link to comment
Share on other sites

Συγχαρητήρια !!!

Αυτή τη στιγμή υπάρχουν άδεια

α) 60 λιτ.

β) 200 λιτ. plexi

Av κάτι απ' αυτά ταιριάζει το φόρτωσα και το έφερα.

Link to comment
Share on other sites

:thumbup: Άξιος!!! :o

Δε μου λές, αυτό που βλέπω στη δεύτερη φωτό είναι η μύτη του φεστάκου που καταστρώνει σχέδια για δείπνο με χαβιάρι? If so, stop hoping my dear ....

Έγινε επεξεργασία - Caesars
Link to comment
Share on other sites

Γιάννη > Ευχαριστώ. Είναι από τα είδη που όσες φορές και να τα ζευγαρώσω, δεν χορταίνω να τα βλέπω..

Παναγιώτη > Δυστυχώς, για να βγει το ξύλο αυτό θέλουμε κάτι σε 1,20 μ με τουλάχιστον 50 εκ. φάρδος... Οπότε, το ξεχνάμε.. για την ώρα.

Μαρίνα > Ναι, το μουτράκι αυτό είναι το μούτρο ο αρσενικός festae ο οποίος έκανε ήδη τις πρώτες (ανεπιτυχείς) προσπάθειες. Οπως είπα δεν είμαι και τόσο αισιόδοξος, αλλά αφού ξεκίνησαν να ζευγαρώνουν πάλι (είχαν σταματήσει εδώ και 7 μήνες) το θέμα δεν υφίσταται. Σε 3 μήνες περίπου θα είναι έτοιμο το νέο layout των ενυδρείων και τότε θα τα πούμε !!! Να δω εσύ που θα βάλεις τα 500 Ptychos !!!!

Link to comment
Share on other sites

ΜΠΡΑΒΟ παιδια,παντα τετοια!! :lmao:

:thumbup::o:thumbdown:

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...