Jump to content

Φωτα κατα το στρωσιμο νεου ενυδρειου


Guest orck

Recommended Posts

Το ερωτημα ειναι το εξης. Σε ενα ενυδρειο που ειναι σε διαδικασια στρωσιματος εαν ειναι απαραιτητο να υπαρχει η περιοδος φωτισμου. Εννοειται οτι κανουμε σωστο στρωσιμο ΧΩΡΙΣ ΨΑΡΙΑ. Για να μην μπλεξουμε το ενυδρειο δεν θα εχει καθολου φυτα η δεν τα εχουμε βαλει σε αυτο το σταδιο. Το ενυδρειο στρωνει με τροφη και αρκετη υπομονη.

Θα ηθελα τις γνωμες σας.

Αλλαζει κατι εαν το στρωσιμο γινει με αλλο τροπο, πχ μπολι, σκευασματα βακτηριων;

Η ερωτηση αφορα μονο την περιοδο που δεν υπαρχει μεσα ψαρι η φυτο.

Έγινε επεξεργασία - orck
Link to comment
Share on other sites

Και οπως καταλάβατε το ενυδρειο της Αρτας (κατα το γεφυρι της Αρτας) ξκινησε να τρεχει μετα απο ....

εχω ξεχασει ποσο καιρο περιμενε :)

Κατι ειχε πει νομιζω και ο undergusser στο σεμιναριο για αναγκαιοτητα φωτισμου αλλα δεν θυμαμαι ακριβως.

Link to comment
Share on other sites

Φιλαρακι πες μου την αληθεια........το γεμισες;;;;;;;;; :)

Link to comment
Share on other sites

Αν το κανεις αφρικανικο εγω προτεινω να το εχεις ανοικτο σε κανονικο ωραριο... :thumbup:

Ετσι θα αποκτησεις τις επιθυμητες αλγες σε μικροτερο χρονικο διαστημα...Εγω τουλαχιστων με αυτο το στεπτικο δουλευω τωρα που στρωνω το αφρικανικο μου :)

Link to comment
Share on other sites

Ναι το γεμισα!!! Να ειναι καλα ο Σπυρος που βοηθησε σε κατι πολυ απλο με το φιλτρο... ειχα συνηθισει με το 2224 που απλα το εβαζα στο ρευμα και ξεκιναγε μονο του. Το JBL δεν ξεκιναει ετσι.

Η ερωτηση ειναι αλλη ομως. Δεν αφορα το ενυδρειο μου

Ειναι θεωρητικη ερωτηση/κουβεντα.

Εαν επηρεαζεται η διαδικασια του στρωσιματος με την υπαρξη φωτισμου η οχι.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...