Jump to content

Αποριες για το εξωτερικο φιλτρο μου!!


Recommended Posts

Σημερα αγορασα το πρωτο μου εξωτερικο φιλτρο. eheim ecco pro 300..Ακολουθησα ολη τη διαδικασια στησηματος αλλα εχει μεινει αερας μεσα στον καδο 1 δαχτυλο περιπου και κανει θορυβο (ελαχιστο βεβαια) και μονο οταν ειμαι,διπλα σαν τα feng shui που ακουγετε το νερο να κυλαει!!!ακουγεται δηλαδη οτι εχει αερα μεσα!!θα φυγει?οταν κουναω λιγο το φιλτρο βλεπω φυσαλιδες να βγαινουν στο ενυδρειο..ε δεν θα το κανω και σεικερ για να βγει ολος ο αερας!!!τι να κανω???? :)

thanks..

Link to comment
Share on other sites

Βγάλε το από την πρίζα και ξαναβάλε το.Επανέλαβε μερικές φορές.

Έγινε επεξεργασία - FotisGt
Link to comment
Share on other sites

πολυ καλο φιλτρο.να ρωτησω εαν επιτρεπετε την τιμη του?ενδιαφερομαι για αγορα αυτου του φιλτρου.εχω τα 2236 που αντικατασταθικε απο το δικο σου.εγω εως τωρα (απο οκτωβριο 2009)ειμαι ευχαριστημενος.προσοχη στο ανοιγμα μονο μην το σπασεις.

Link to comment
Share on other sites

:) απλος δεν εχει γεμισει ολο το φιλτρο για αυτο κανει θορυβο κανε πανω κατω μια δυο φορες το χερουλι για να γεμισει χωρις να ανοιξεις το καπακι.να μην το εχεις στην πριζα οταν το κανεις αυτο και μετα βαλτο να δουλευει.δες εδω
Link to comment
Share on other sites

πολυ καλο φιλτρο.να ρωτησω εαν επιτρεπετε την τιμη του?ενδιαφερομαι για αγορα αυτου του φιλτρου.εχω τα 2236 που αντικατασταθικε απο το δικο σου.εγω εως τωρα (απο οκτωβριο 2009)ειμαι ευχαριστημενος.προσοχη στο ανοιγμα μονο μην το σπασεις.

απο εδω: http://www.petcumulus.gr/index.asp?page=product&pid=1260

Link to comment
Share on other sites

πολυ καλη τιμη.αλλα βλεπω στης οδηγιες του φιλου που εστειλε οτι εχει το 2036 το πιο μεγαλο 3 θηκες για υλικο ενω το( 2236) εχει 4 παιζη ρολο μεγαλο αυτο παιδια?στην φιλτρανση?

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...