Jump to content

Αφισα πως μπαινει?


Recommended Posts

Πως μπορω να βαλω αφισα?Δοκιμασα βαζωντας λιγο λαδι στην αφισα για να κολησει στο τζαμι αλλα τζιφος.Αν μπει σωστα πρεπει να φαινετε καθαρα η αφισα?

Link to comment
Share on other sites

άποψή μου πως με την αφίσα δείχνει ψεύτικο το ενυδρείο, αν θες όμως background δοκίμασε μονόχρωμο χαρτόνι: μπλε ή μαύρο καλύτερα!

Link to comment
Share on other sites

άποψή μου πως με την αφίσα δείχνει ψεύτικο το ενυδρείο, αν θες όμως background δοκίμασε μονόχρωμο χαρτόνι: μπλε ή μαύρο καλύτερα!

Δικιο εχεις απο την αναποδη η αφισα μου ειναι μπλε αλλα πως θα τη βαλω δεν ξερω :)

Link to comment
Share on other sites

επειδή ο τοίχος στο δωμάτιό μου είναι μπλε σκούρο δεν χρειάστηκε ποτέ να βαλω αφίσα στα ενυδρεία μου, αλλά φαντάζομαι κόλλησέ το με σελοτέιπ :)

Link to comment
Share on other sites

Πως μπορω να βαλω αφισα?Δοκιμασα βαζωντας λιγο λαδι στην αφισα για να κολησει στο τζαμι αλλα τζιφος.Αν μπει σωστα πρεπει να φαινετε καθαρα η αφισα?

καλά έκανες με το λάδι απλά πάρε μια πλαστική σπατουλίτσα και σπρώξε τον αέρα έξω... Θα έχεις σίγουρα καλύτερα αποτελέσματα με κάποιο προϊον ειδικά για αυτή τη δουλειά.

Link to comment
Share on other sites

Η οικονομικότερη λύση είναι με χρήση λαδιού.Άπλωσε το με πινέλο ή απλά με το χέρι,τοποθέτησε την αφίσα και όπως είπε και ο "warhawk" με μια πλαστική σπάτουλα ή τηλεκάρτα διώξε τον αέρα ξεκινώντας από τη μέση προς τις άκρες.Εννοείται οτι η αφίσα πρέπει να είναι από υλικό που δεν θα ποτίσει με το λάδι.

Link to comment
Share on other sites

μπορει και με βαζελινη,και με καλυτερο κρατημα απο το λαδι.... :thumbup:

(μην παρεξηγηθουμε κιολας..... :) )

Link to comment
Share on other sites

Σωστός ο klaz, όπως λέει και το ρητό "φάε λάδι..." :thumbup:

γεια σου γιωργαρε :)
Link to comment
Share on other sites

γεια σου γιωργαρε :)

"Βάλε λάδι..." δε λεει??? :D συμφωνώ με τη βαζελίνη,εμένα βέβαια με παίδεψε πολύ μέχρι να βγάλω όλη τη περίσια βαζελίνη έτσι ώστε να φαίνεται κατάμαυρο και όχι με άσπρα κενά,στις άκρες να τη πιάσεις οπωσδήποτε με ζιλοτέιπ,σε όλες τις άκρες περιμετρικά για να μή περάσει νερό και σου ξεκολλήσει,όπως η δικιά μου :closedeyes:

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...