Jump to content

Τα ξύλα δεν βυθίζονται


Recommended Posts

ΓΕΙΑ ΧΑΡΑ ΝΤΑΝ ΣΕ ΟΛΟΥΣ......αγορασα ενα ενυνδριο 180λ και το εωαλα μβροσ το γεμισα και εριξα 2 υγρα που μου εδοσαν σε ενα μαγαζη το ενα ειναι για στρεσσ και ενζυμα και το αλλο κοντισιονερ.. εχω αμμο και εβαλα κατι ριζες απο καπια φητα που ηταν μεσσα και 2 τεμ. και εχοθνε βγαλει μροφανος χρομα πρεπη να ειναι απο το ιδιο το ξυλο αλα παρατιρισα μια λευκι μιξα πανο του ...μιποσ πρεπι να αρηισο παλλι απο τιν αρηι και να αδιασο το νερο και να βρασο το ξυλο για να μην επιπλεη και να εχει αποστιριοθη κανονικα......α το ενινδριιο ειχε λιγο νερο μεσσα απο τον προιγουμενο ιδιοκτιτι και το αφησα για καλο λογο ενζυμον. μηποσ εκανα κατι λαθος. ειμαι εντελος αρχαΡΙΟΣ.... :wacko::bowdown::wub::wub:

Link to comment
Share on other sites

Καλως ορισες :wacko:

Προσεχε λιγο αν θες τον τροπο που γραφεις,γιατι ειναι αρκετα κουραστικο στο να διαβαστει :bowdown:

Αυτο που αναφερεις για το ξυλο,λογικα ειναι μύκητας,ειναι ακινδυνος,θα κανει τον κυκλο του και θα φυγει.

Link to comment
Share on other sites

Ένα βράσιμο των ξύλων θα βοηθήσει και

να βουλιάξουν και να καθαρήσουν.

Link to comment
Share on other sites

Ένα βράσιμο των ξύλων θα βοηθήσει και

να βουλιάξουν και να καθαρήσουν.

ΔΕΝ χρειαζεται βρασιμο.

Με το βρασιμο σκοτωνουμε οτιδήποτε ζωντανο εχει πανω το ξύλο, που όχι μονο δεν μας ενοχλουν, αλλα κανουν και καλό σε ορισμενες περιπτωσεις.

Καλως όρισες κι απο μενα.

Θα βουλιαξουν αργοτερα.... μη σε απασχολει. Το χόμπι θελει υπομονη. :wacko:

Έγινε επεξεργασία - nikoloutso
Link to comment
Share on other sites

βάλε μεγάλες πέτρες για να κρατήσεις τα ξύλα κάτω και όταν μετά από καιρό βαρύνουν θα κάτσουν κάτω. Μέχρι τότε υπομονή!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...