Jump to content

Καρύδα για ενυδρείο


Recommended Posts

πηρα χθες μια καρυδα και θελω να την βαλω στο ενυδρειο μου.η απορια μου ειναι η εξης:μια καρυδα οταν μπει σε ενυδρειο μπορει να χαλασει μετα απο καιρο?αυτο αποτελει κινδυνο για τα ψαρια?και αν ναι ποτε πρεπει να βγει απο το ενυδρειο?

Link to comment
Share on other sites

Εχω στο ενυδρείο μου 3 καρύδες,

απο τις όποιες οι 2 εχουν λιώσει κατα 70%, χωρις κανένα πρόβλημα :wacko:

απλώς τις ανανεώνεις :bowdown:

Link to comment
Share on other sites

Έχω και εγώ μίση καρύδα στο ενυδρείο μου αλλά όχι από pet shop από το super market (0.80λεπτα ενώ στο pet shop 3κατι η μίση..) την έκοψα την καθάρισα τέλειος την έβαλα για βράσιμο 3 φορές (να φύγει το πολύ χρώμα) τις έκανα και άλλη μια τρύπα για να γίνει σαν σπήλια και την έβαλα μέσα. Δεν νομίζω επειδή είναι φρέσκια να δημιουργήσει τίποτα προβλήματα?

Link to comment
Share on other sites

ναι, μιλαμε για το πως μουλιαζεις μεσα στο ενυδρειο :thumbup: οσον αφορα την αναπαραγωγη ο karydas :thumbup: πρεπει να ειναι ολοκληρος η μισος?υπαρχει περιπτωση να ξεκολησουν τα αβγα απο το κελυφος του και να χαθουν στο υποστρωμα? :D

Link to comment
Share on other sites

Εχω στο ενυδρείο μου 3 καρύδες,

απο τις όποιες οι 2 εχουν λιώσει κατα 70%, χωρις κανένα πρόβλημα :D

απλώς τις ανανεώνεις :thumbup:

Σε πόσα χρόνια? :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Με φώναξε κανείς; :D

χαχα ήμαρτον! :thumbup:

στο θέμα όμως τώρα και εγώ στο παλιό μου ενυδρείο είχα μια καρύδα την οποία αγόρασα φρέσκια, πρώτα την καθάρισα και μετά την έβρασα αρκετές φορές , 2 χρονιά την είχα σε ενυδρείο 66 λίτρον και δεν είχα κανένα πρόβλημα.

Έγινε επεξεργασία - kostas3
Link to comment
Share on other sites

χαχα ήμαρτον! :D

στο θέμα όμως τώρα και εγώ στο παλιό μου ενυδρείο είχα μια καρύδα την οποία αγόρασα φρέσκια, πρώτα την καθάρισα και μετά την έβρασα αρκετές φορές , 2 χρονιά την είχα σε ενυδρείο 66 λίτρον και δεν είχα κανένα πρόβλημα.

ακριβώς το ίδιο και έγω στο " συγχωρεμένο " 300λιτρο την είχα μέσα περίπου 3-4 χρόνια και δεν είχα κανένα πρόβλημα και εμένα απο super market αγορασμένη.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...