Jump to content

Τι μπορει να φταιει?


Recommended Posts

Καλησπερα γι αλλη μια φορα παιδια <_<

Θελω μια μικρη βοηθεια ......Στο ενυδρειο που εχω προσπαθησα να βαλω φυσικα φυτα αλλα οταν τα εβαλα δεν αναπτυσονται καθολου και σιγα σιγα χαλανε(Anubias barteri var. nana , Egeria densa)Η Anubia δεν χαλαει απλα αναπτυσεται αργα που ειναι και το λογικο αλλα το αλλο γιατι χαλαει και δεν αναπτυσεται? :D

Χθες απο 11watt φωτισμο εβαλα 30watt γιατι πιστευα οτι εφταιγε ο χαμηλος φωτισμος αφου το TEST νερου που εκανα ηταν καλο προς μετριο :D .Οταν καθαρησα τον εσωτερικο μηχανισμο βρηκα και αυτο που σκεφτηκα μηπως ειναι ανθρακας και τα επηρεαζει :hysterical: . ΔΕΙΤΕ ΤΟ ΘΕΜΑ ΠΟΥ ΕΧΩ ΑΝΟΙΞΕΙ ΚΑΙ ΕΧΩ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ http://www.aquazone.gr/forums/index.php?showtopic=41777

Μιπως μπορειται να μου πειτε τι μπορει να φταιει? :D

Link to comment
Share on other sites

Ο νέος φωτισμός θα τα βοηθήσει, προσπάθησε ξανά με εύκολα φυτά γιατί το ενυδρείο είναι 100 λτ και πάλι τα watt καλύπτουν οριακά πολέ εύκολα φυτά.

Link to comment
Share on other sites

Εχεις να μου προτεινεις καποιο ευκολο Φυτο και ευκολο να το βρω ??<_<

Link to comment
Share on other sites

Εχεις να μου προτεινεις καποιο ευκολο Φυτο και ευκολο να το βρω ??<_<

Anubia, Vallisneria, Ceratophyllum, Microsorum pteropus (Java fern), Cryptocoryne wendtii (και άλλα είδη), Egeria densa (Elodea densa), Hydrocotyle leucocephala, Limnophila sessiliflora, Hygrophila polysperma και ίσως κάποιοι εχινόδωροι.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...