Jump to content

βοηθεια με τα αρτεμια


Recommended Posts

καλησπερα καταρχας. παιδια πηρα τα αρτεμια γτ γεννησαν τα γκαπυ και εκτος απο την micro που ειναι πουδρα ακουσα οτι κανουν καλο και τα αρτεμια. λεει πανω να τα βαλω σε 500 ml νερο του ενυδρειου και μετα απο 24 ωρες ειναι ετοιμα...

1ον: ειναι σωστο να το κανω ετσι?

2ον: μπορω να δωσω και στο μονομαχο μου?

3ον: μπορω να τα δωσω σε 2 δοσεις ή αμα ανοιξω το φακελακι χαλανε?

ευχαριστω!!

Link to comment
Share on other sites

Επειδή η εκκόλαψη αρτέμια θέλει τον τρόπο της ρίξε μια ματιά σε όλα αυτά

Ειδικά στο τελευταίο αρθράκι όπου το μόνο που δεν χρειάζεσαι είναι το ενυδρειακό αλάτι αφού το μείγμα της Sera το έχει έτοιμο. Θέλεις όμως σταθερή θερμοκρασία περίπου 28 βαθμούς, αεραντλία και φωτισμό (για 24 ώρες τουλάχιστον)

Καλή επιτυχία !

Link to comment
Share on other sites

καλα αεραντλια δεν εχω ουτε εχτρα θερμοστατη.... ενταξει παει στα σκουπιδια ευτως εκανε μονο 1,30..χαχαχα

Link to comment
Share on other sites

καλα αεραντλια δεν εχω ουτε εχτρα θερμοστατη.... ενταξει παει στα σκουπιδια ευτως εκανε μονο 1,30..χαχαχα

θα έλεγα καλύτερα να το κρατήσεις, δεν λήγει ούτως ή άλλως και επίσης....αν ήταν 450 δραχμές το κόστος αντί για 1,3 ευρώ της πλάκας, δεν νομίζω ότι θα το πέταγες (δυστυχώς).

Link to comment
Share on other sites

θα έλεγα καλύτερα να το κρατήσεις, δεν λήγει ούτως ή άλλως και επίσης....αν ήταν 450 δραχμές το κόστος αντί για 1,3 ευρώ της πλάκας, δεν νομίζω ότι θα το πέταγες (δυστυχώς).

:) ναι δεν θα το πεταγα το ειπα για να σου δειξω οτι δεν το εχω το θεμα.... λογω υλικων... παντως καλα κανεις και το γυρνας στις δραχμες. να σου πω και ενα μυστικο? εδω και 4 μερες τα νομισματοκοπια εχουν παρει φωτια να κοβουν δραχμες...μαλλον η γερμανια αποφασισε να κρατησει το μαρκο της και ετσι μας βλεπω παλι στη δραχμη... καλυτερα για μενα. θα δουμε...

Link to comment
Share on other sites

Το μονο που χρειαζεσαι ειναι μια αεροπετρα και μια αεραντλια με το σωληνακι της (που ετσι κι αλλιως πρεπει να υπαρχει στο ντουλαπι του χομπιστα), και ενα αδειο εναμισολιτρο μπουκαλι αναψυκτικου.

και δες αυτο το βιντεο http://www.youtube.com/watch?v=7uNkHPuGaqo

(στη θεση της βεντουζας που δειχνει, βαζεις την αεροπετρα και κανεις την τρυπα στο καπακι του μπουκαλιου λιγο πιο στενη απο το σωληνακι για να στεγανοποιηθει η ενωση).

ΥΓ και μια σύριγγα απο το φαρμακειο

Έγινε επεξεργασία - delta66
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...