Jump to content

τα λαχανικα κανει να μενουν στο ενυδρειο?


Recommended Posts

θελω να βαλω στον πλεκο μου να φαει κουνουπιδι και θελω να το αφησω 2-3 μερες μεσα γτ με την πρωτη μπορει να μην παει να το φαει... κανει να το αφησω μεσα? και γενικα ολα τα λαχανικα?? ευχαριστω :)

Link to comment
Share on other sites

οκ καταλαβα αν ειναι θα το ριξω πριν κοιμηθω και το πρωι θα βγαλω ο.τι απεμεινε.

ευχαριστω :)

Link to comment
Share on other sites

Δες και τη διατροφη εδω http://www.aquazone.gr/forums/index.php?showtopic=42307

εισαι πολυ μεγαλοςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςς

Link to comment
Share on other sites

εισαι πολυ μεγαλοςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςς

και οχι σε ηλικια :)

Link to comment
Share on other sites

Eγω ειχα αφησει για 3-4 μερες αγγουρι μηπως το φαει ο πλεκο μιας και δεν ειχα δοκιμασει ποτε στο παρελθον.

Για να ειμαι ηλικρινης δεν μου περασε απο το μυαλο οτι μπορει να επιρεασει το νερο,συμπτωματικα εκανα και μια αλλαγη νερου και εκανα μετρησεις οπως και καθε αλλη φορα πριν την αλλαγη(5-10 λεπτα απο τοτε που αφερεσα το αγγουρι).

Δεν ειχε αλλαξει τιποτα στις παραμετρους,για αλλα λαχανικα δεν εχω δοκιμασει και δεν μπορω να σου πω κατι με σιγουρια.

Link to comment
Share on other sites

Καλό θα είναι εαν δεν το έχεις δοκιμάσει ξανά να είσα παρόν για αρκετή ώρα..μέχρι 12 ώρες maximum για τα φρούτα και λαχανικά που δεν διαλύονται άμεσα... :):D

Link to comment
Share on other sites

οκ παιδες θα ακολουθησω τις συμβουλες σας και νομιζω οτι ειναι καλο το θεμα αυτο γτ δεν το ειχα ξαναδει να αναφερεται...ειμαι και καινουριος βεβαια....

Link to comment
Share on other sites

Είναι ανάλογα και πόσο στρωμένο είναι το ενυδρείο σου.. Ένα ώριμο ενυδρείο, δεν εμφανίζει εύκολα αμωνία όμως ποτέ δεν ξέρεις.. Και δεν χρειάζετε να ρισκάρεις..

μην αφίσεις και το λαχανικό να μουχλιάσει είπαμε... άστο κάποιες ώρες όσο είναι να φάει και βγάλτο..

υγ: δεν τρώγετε το κουνουπίδι :)

Link to comment
Share on other sites

υγ: δεν τρώγετε το κουνουπίδι :)

για τσεκαρε εδω... http://www.aquazone.gr/forums/index.php?sh...c=36881&hl=

στο 5ο ποστ

Έγινε επεξεργασία - pozeras13
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...