Jump to content

Recommended Posts

Παλικαρια καλησπερα ξανα ... κοιτω το site μας και εχω κολλησει στις αναγνωρίσεις ειδών...

Εχει λιγα στοιχεια για το Ψαρι ... μπορω να πατησω καπου και να μου ανοικξει το αναλυτικο προφιλ του ?!

ευχαριστω...

Link to comment
Share on other sites

Παλικαρια καλησπερα ξανα ... κοιτω το site μας και εχω κολλησει στις αναγνωρίσεις ειδών...

Εχει λιγα στοιχεια για το Ψαρι ... μπορω να πατησω καπου και να μου ανοικξει το αναλυτικο προφιλ του ?!

ευχαριστω...

Δώσε το link του ψαριού που έχεις πρόβλημα!

Link to comment
Share on other sites

Δώσε το link του ψαριού που έχεις πρόβλημα!

φιλε ευχαριστω που απαντησες τα ειδη των ψαριων που κοιτω αυτην την στιγμη ειναι :

Distichodus

Hemichromis

Heterotis

Cichlasoma

Tilapia

Haplochromis

ευχαριστω ...

Link to comment
Share on other sites

φιλε ευχαριστω που απαντησες τα ειδη των ψαριων που κοιτω αυτην την στιγμη ειναι :

Distichodus

Hemichromis

Heterotis

Cichlasoma

Tilapia

Haplochromis

ευχαριστω ...

Έχεις διαλέξει και όλα τα ιδιαίτερα είδη :thumbup:

Το γεγονός είναι πως όλα τα παραπάνω είδη δεν έχουν αναβαθμισμένες πληροφορίες στα προφίλ τους και κάποια από αυτά λόγο του ότι δεν βρίσκονται στην ελληνική αγορά, ίσως να αργήσουν αρκετά να αναβαθμιστούν. Παρ'όλα αυτά η γνώση για τα περισσότερα από τα παραπάνω είδη υπάρχει, οπότε αν θες να ρωτήσεις κάτι συγκεκριμένο μπορείς να το κάνεις και το πιο πιθανό είναι να λάβεις τις απαντήσεις σου :bowdown:

Link to comment
Share on other sites

Έχεις διαλέξει και όλα τα ιδιαίτερα είδη :thumbup:

Το γεγονός είναι πως όλα τα παραπάνω είδη δεν έχουν αναβαθμισμένες πληροφορίες στα προφίλ τους και κάποια από αυτά λόγο του ότι δεν βρίσκονται στην ελληνική αγορά, ίσως να αργήσουν αρκετά να αναβαθμιστούν. Παρ'όλα αυτά η γνώση για τα περισσότερα από τα παραπάνω είδη υπάρχει, οπότε αν θες να ρωτήσεις κάτι συγκεκριμένο μπορείς να το κάνεις και το πιο πιθανό είναι να λάβεις τις απαντήσεις σου :bowdown:

αγορινα ξερεις τι ειμαι στο στρωσιμου του 250 μου και θα βαλω μερικα απο αυτα και τον πολυπτερο μου ... και θελς να δω διατροφικες συνηθειες ph,kh,gh να συγκρινω κτλπ ... τπτ ιδιαιτερο :bowdown:

Link to comment
Share on other sites

Μπορεις να χρησιμοποιησεις ξενη βιβλιογραφεια....

Ενα εμπιστο Site για εμενα ειναι http://www.cichlid-forum.com :thumbup:

Αν παρολα αυτα δεν βρεις αυτο που ζητας με ενα Googleαρισμα μπορεις να βρεις διαφορα προφιλ για το καθε ψαρι και να διασταυρωσεις τις πληροφοριες ωστε να εχεις μια σφαιρικη αποψη και πιο σωστα αποτελεσμα :bowdown:

Link to comment
Share on other sites

αγορινα ξερεις τι ειμαι στο στρωσιμου του 250 μου και θα βαλω μερικα απο αυτα και τον πολυπτερο μου ... και θελς να δω διατροφικες συνηθειες ph,kh,gh να συγκρινω κτλπ ... τπτ ιδιαιτερο :thumbup:

Πρόσεξε πάντως γιατί τα περισσότερα που ζητάς να βάλεις δεν κάνουν για το ενυδρείο σου .

Θα σου έλεγα να απευθυνθείς εδώ κι εδώ .

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...