Jump to content

ερωτηση για Mopani


Recommended Posts

καλησπερα φιλοι μου. σημερα πηρα και ενα ξυλο μοπανι για το ενυδρειο με τους μονομαχους και τα κορυ. το εβρασα για λιγο. το νερο ειναι κοκινομαυρο. αφου ειναι αποστηρωμενο λογικα λογω του βρασιματος, λετε να ριξω λιγο απο το νερο στο ενυδρειο για να παρει λιγο black water χρωμα? ή ειναι κακο? και οι τανινες παει? καταστραφηκαν?

ευχαριστω :bowdown:

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα φιλοι μου. σημερα πηρα και ενα ξυλο μοπανι για το ενυδρειο με τους μονομαχους και τα κορυ. το εβρασα για λιγο. το νερο ειναι κοκινομαυρο. αφου ειναι αποστηρωμενο λογικα λογω του βρασιματος, λετε να ριξω λιγο απο το νερο στο ενυδρειο για να παρει λιγο black water χρωμα? ή ειναι κακο? και οι τανινες παει? καταστραφηκαν?

ευχαριστω :(

Κακό δεν είναι. Το θέμα είναι τι αρέσει σε εσένα να βλέπεις.

Αν δεν το έβρασες πολύ θα βγάζει για λίγες μέρες ακόμα κοκκινίλα.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα φιλοι μου. σημερα πηρα και ενα ξυλο μοπανι για το ενυδρειο με τους μονομαχους και τα κορυ. το εβρασα για λιγο. το νερο ειναι κοκινομαυρο. αφου ειναι αποστηρωμενο λογικα λογω του βρασιματος, λετε να ριξω λιγο απο το νερο στο ενυδρειο για να παρει λιγο black water χρωμα? ή ειναι κακο? και οι τανινες παει? καταστραφηκαν?

ευχαριστω :(

γνωμη μου ειναι να το πεταξεις , το ξυλο θα βγαλει και αλλο χρωμα το πρωτο καιρο οπου με τις αλλαγες νερου που θα κανεις θα καθαριζει .

Link to comment
Share on other sites

τελικα το πεταξα το νερο. τωρα τοεχω το ξυλο σε νερο με αντιχλωριο και βγαζει ακομα χρωμα οποτε ολα οκ!!!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...