Jump to content

Υδρόκηπος - Ζαρντινιερολίμνη


Recommended Posts

Σημερινές Fotos.

Απο ζωντανούς οργανισμούς υπάρχουν μόνο τα corys και τα 4 african dwarf frogs.

Το θερμαντικό δεν έχει ανάψει καθόλου και ταίζονται μια φορά την εβδομάδα.

Τα φυτά απο το κρύο έχουν πάρει λίγο "όρτσα", αντίθετα με τον πάπυρο που ενώ έχει επειρεασθεί αιστητά, έχει πετάξει και ανθάκια.

post-16211-0-64113100-1327257253_thumb.jpg, post-16211-0-91502800-1327257269_thumb.jpg,

post-16211-0-81503500-1327257285_thumb.jpg, post-16211-0-69057400-1327257300_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

το μπαλκονι εχει πολυ ζωη!!! μπραβο σου και να την χερεσαι!

Link to comment
Share on other sites

:bigemo_harabe_net-146:
Link to comment
Share on other sites

Όμορφα πράγματα!!

Καλά, τι θερμοκρασία έχει το νερό σου; Εδώ στην Σαλλόνικα έχουμε τσουχτερό κρύο...

Δε μας ανεβάζεις και καμιά φώτο από τα "ζωντανά" σου ;

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Όμορφα πράγματα!!

Καλά, τι θερμοκρασία έχει το νερό σου; Εδώ στην Σαλλόνικα έχουμε τσουχτερό κρύο...

Δε μας ανεβάζεις και καμιά φώτο από τα "ζωντανά" σου ;

Μόλις τα πετύχω στην επιφάνεια, θα τις έχετε... Τα pepper cory έχουν γίνει τέρατα !!!

Link to comment
Share on other sites

5 κελσίου σήμερα το πρωί...

Link to comment
Share on other sites

πολυ ωραια ειναι τα φυτα σου....την φακη(εκεινα τα ψιλουστικα φυτα που επιπλεον και μαλιστα πολλαπλασιαζονται)απο που τα βρισκεις????ή ειναι η φακη που νομιζω???

Link to comment
Share on other sites

πολυ ωραια ειναι τα φυτα σου....την φακη(εκεινα τα ψιλουστικα φυτα που επιπλεον και μαλιστα πολλαπλασιαζονται)απο που τα βρισκεις????ή ειναι η φακη που νομιζω???

Με διάφορα φυτά που ανταλλάσσουμε μεταξύ μας, έχει έρθει σαν λαθρεπιβάτης...

Πολλαπλασιάζεται τρελά γρήγορα και μπαίνει παντού, είναι μάστιγα, θέλω να την βγάλω και δεν μπορώ. έστω και ένα - δύο να μείνουν και δεν το πάρεις χαμπάρι ξανά αναπτύσσεται !!!

Μου έδωσες και ιδέα με τις "φακές που νομίζεις" παίζει να τις δοκιμάσω μόλις αρχίσει να φτιάχνει ο καιρός ...

Μην σου πω και φασόλια !!!

Έγινε επεξεργασία - Naias
Link to comment
Share on other sites

Με διάφορα φυτά που ανταλλάσσουμε μεταξύ μας, έχει έρθει σαν λαθρεπιβάτης...

Πολλαπλασιάζεται τρελά γρήγορα και μπαίνει παντού, είναι μάστιγα, θέλω να την βγάλω και δεν μπορώ. έστω και ένα - δύο να μείνουν και δεν το πάρεις χαμπάρι ξανά αναπτύσσεται !!!

Μου έδωσες και ιδέα με τις "φακές που νομίζεις" παίζει να τις δοκιμάσω μόλις αρχίσει να φτιάχνει ο καιρός ...

Μην σου πω και φασόλια !!!

κατι μου θυμησες με τα φασολια....αν θυμαμαι καλα ειχα ριξει ενα φασολι μια φορα στο παλιο ενυδρειο και κατι ειχε γινει.....

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...