Jump to content

Συχνότητα αλλαγών νερού


Recommended Posts

σε ενυδρειο 50λιτρων που τρεχει 2 μηνες και ζουν 8 ζωοτοκα ψαρακια και 2 γαριδες ,ειναι κακο η καλο να αλλαζουμε το 1/3 του νερου συντομοτερα απ'οτι ειναι απαραιτητο δηλαδα καθε 10 μερες?

Έγινε επεξεργασία - karydas
Link to comment
Share on other sites

για να μην ανοιγω νεο θεμα..εχω και γω μια ερωτηση!βεβαια δεν αφορα την ερωτηση του φιλου ανα ειναι αναγκαιο να μεταφερθει!

σε ενυδρειο 50λιτρων που τρεχει 2 μηνες και ζουν 8 ζωοτοκα ψαρακια και 2 γαριδες ,ειναι κακο η καλο να αλλαζουμε το 1/3 του νερου συντομοτερα απ'οτι ειναι απαραιτητο δηλαδα καθε 10 μερες?

τι φιλτρο εχεις στο ενυδρειο σου?

Link to comment
Share on other sites

τι φιλτρο εχεις στο ενυδρειο σου?

θα σε γελασω!θα μαθω και θα σου πω!απ'οτι μου ειπαν ειναι αρκετα καλο και ειναι για 120 λιτρα!τωρα εγω ρωταω επειδη σκεφτομαι να βγαλω απο το ενυδριο καμια 10αρια λιτρα νερο και επειδη το εχω αλλαξει το νερο την προηγουμενη βδομαδα να δω αν υπαρχει καποιο προβλημα η οχι!

Link to comment
Share on other sites

χωρις να θελω να σε μπερδεψω με την τυχον ημιμαθεια μου και την οχι καλη εμπειρια μου(αρχαριος και εγω)

αλλαγη νερου κανουμε στις ρουτινες για να ριξουμε τα ΝΟ3 ΝΟ2...αν κανω λαθος ας με διορθωσει καποιος..

αν εισαι οκ δεν υπαρχει καποιος λογος για ποιο συχνες αλλαγες.

Link to comment
Share on other sites

για να μην ανοιγω νεο θεμα..εχω και γω μια ερωτηση!βεβαια δεν αφορα την ερωτηση του φιλου ανα ειναι αναγκαιο να μεταφερθει!

σε ενυδρειο 50λιτρων που τρεχει 2 μηνες και ζουν 8 ζωοτοκα ψαρακια και 2 γαριδες ,ειναι κακο η καλο να αλλαζουμε το 1/3 του νερου συντομοτερα απ'οτι ειναι απαραιτητο δηλαδα καθε 10 μερες?

Οι συχνες αλλαγες νερου,μονο καλο μπορουν να κανουν

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...