Jump to content

FAMA online και δωρεαν!!


Manogr

Recommended Posts

Θα ήθελα να ρωτήσω, μια και μόνο πρόσφατα ανακάλυψα τη δυνατότητα για δωρεάν "κατέβασμα" των τευχών και από ότι καταλαβαίνω πολλά μέλη έχουν κατεβάσει όλα τα τεύχη, αν θα ήταν δυνατόν να τοποθετηθούν, έστω για κάποιο μικρό χρονικό διάστημα στο ΑΖ ώστε να μπορέσουμε και οι υπόλοιποι να συμπληρώσουμε τη σειρά των τευχών.

Μπορεί η απορία μου να είναι λίγο "χαζή" αλλά θεωρώ ότι θα εξυπηρετήσει πολλούς.

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 100
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

καλά κάνεις και το ζητάς ..

δεν ξέρω αν επιτρέπετε να τα <μοιράζουμε> δημόσια από εδώ ..

Link to comment
Share on other sites

καλά κάνεις και το ζητάς ..

δεν ξέρω αν επιτρέπετε να τα <μοιράζουμε> δημόσια από εδώ ..

Θεωρώ ότι απο τι στιγμή που η FAMA δίνει το δικαίωμα για δωρεάν download δεν πρέπει να υπάρχει πρόβλημα στην διανομή του, χωρίς βέβαια να παραβιάζονται οι κανόνες copywrite.

Βέβαια προτιμότερο θα ήταν να υπήρχε όλη η σειρά αναρτημένη σε σημείο της σελίδας της ίδιας της FAMA αλλά απο τη στιγμή που δεν το κάνει η ίδια...!!

Θα περιμένουμε κάποια κίνηση απο τους "κατέχοντες" όλη τη σειρά με τα προηγούμενα τεύχη :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Μετά από επικοινωνία με τους συντελεστές του FAMA και σχετική υπόδειξη απο μέρους τους, το τεύχος Φεβρουαρίου είναι διαθέσιμο εδώ:

http://www.fishchannel.com/images/fama/FAMA0802.pdf

Λοιπον ενα κολπάκι που ανακαλυψα:

Αν στο παραπάνω λινκ αλλαξεις τους αρισθμούς στο τελος

πχ: FAMA0711, FAMA0710 κλπ κατεβαζεις το αντιστοιχο τευχος... :thumbup::D:buttrock:

EDIT: Τελικά το κόλπο δουλεύει μόνο με μερικά τευχη...

Έγινε επεξεργασία - Zorba_The_Freak
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον ενα κολπάκι που ανακαλυψα:

Αν στο παραπάνω λινκ αλλαξεις τους αρισθμούς στο τελος

πχ: FAMA0711, FAMA0710 κλπ κατεβαζεις το αντιστοιχο τευχος... :thumbup::D:buttrock:

EDIT: Τελικά το κόλπο δουλεύει μόνο με μερικά τευχη...

Αυτό όντως ισχύει, το είχα προσέξει και εγώ

Προσωπικά έχω όλα τα τεύχη του 2007 - εκτός του Δεκεμβρίου που νομίζω πως δεν βγήκε ποτέ, τα 3 τεύχη του 2008 και κάνα-δυό απο το 2006, δεν ξέρω όμως πως μπορούν να μοιραστούν.

Για να ανέβουν στο ΑΖ θα χρειάζεται σίγουρα έγγραφη άδεια από το FAMA.

Link to comment
Share on other sites

Το κόλπο με την αλλαγή στο link το είχα δοκιμάσει μόνο για τα τεύχη του 2008, θα δοκιμάσω και για όλα του 2007 και ότι φέρει!!

Υποθέτω ότι πέρα απο την άδεια της FAMA για να αναρτηθούν στο ΑΖ, μπορεί κάποιος που τα έχει να τα ανεβάσει προσωρινά σε άλλο server, όπως έγινε στην περίπτωση της δημοσίευσης #18 (7-12-2006) του ίδιου θέματος απο τον stefanos.

Πιστεύω ότι σε τέτοια περίπτωση δεν μπορεί να μείνουν για πολύ αλλά με την κατάλληλη ειδοποίηση μπορούν να τα καταβάσουν έγκαιρα όσοι ενδιαφέρονται.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά το κόλπο με το link δουλεύει μόνο για τα τεύχη FAMA0710 και FAMA0711.

Δεν πείράζει θα περιμένουμε για κάποιο οργανωμένο upload απο κάποιον που έχει τη σειρά.

Ευχαριστώ Zorba_The_Freak !!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Το νέο τεύχος Απριλίου 2008 του FAMA είναι on line εδώ

Καλόόόό :bowdown:

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Το καινούριο τεύχος Μαϊου 2008 του FAMA είναι on line

ΕΔΩ

:D

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 3 weeks later...

γεια! δεν ξερω κατα ποσον θα επρεπε να κανω την ερωτηση μου σε αυτο το θεμα βεβαια αλλα θα ηθελα το τευχος απριλιου 2007 και θα ηθελα να ξερω αν και με ποιο τροπο μπορω να το εχω..? :)

Link to comment
Share on other sites

γεια! δεν ξερω κατα ποσον θα επρεπε να κανω την ερωτηση μου σε αυτο το θεμα βεβαια αλλα θα ηθελα το τευχος απριλιου 2007 και θα ηθελα να ξερω αν και με ποιο τροπο μπορω να το εχω..? :)

Διάβασε στα παραπάνω posts για το τρικ με τις αλλαγές στο link. Ίσως πιάσει!! ;)

Link to comment
Share on other sites

Τα διαβασα και βασικά το ειχα δοκιμασει πριν το δω εδω αλλα δεν πιάνει για το συγκεκριμένο φαίνεται... :) Καμμιά άλλη ιδέα??

Link to comment
Share on other sites

Τα διαβασα και βασικά το ειχα δοκιμασει πριν το δω εδω αλλα δεν πιάνει για το συγκεκριμένο φαίνεται... :) Καμμιά άλλη ιδέα??

Δυστυχώς, δεν γίνεται τίποτα άλλο. ;):thumbup:

Κι εγώ έχω χάσει αρκετά! Το θέμα είναι να τα προλάβεις όταν τα ανεβάσουν. Μετά....

Link to comment
Share on other sites

Απλά δεν ήμουν τότε ακόμη μέλος ούτε ειχα κολλησει το μικρόβιο!Και το συγκεκριμένο τεύχος ειχε αφιερωμα mantis shrimp που τελευταία με ενδιαφέρει πολύ...Τέλος πάντων, κρίμα όμως.. :)

Link to comment
Share on other sites

Σου το έστειλα με π.μ...Ευχαριστώ πολύ Saltasos!!!:)

Αν μπορέσεις Saltasos, να το κάνεις προώθηση και στο δικό μου mail θα ήμουν υπόχρεος!

Σου το έστειλα με π.μ.

Ευχαριστώ!!!

Link to comment
Share on other sites

Τελικά άλλο είναι το πρόβλημα, παιδιά ...Το περιοδικάκι είναι πανω απο 20 mb ενώ το όριο για τα αρχεία που μπορείς να επισυναψεις ειναι τα 10 mb... :)

Link to comment
Share on other sites

Μακάρι να είχα αλλα κοιταξα και τα security settings και δεν μας παίρνει. το μονο που σου επιτρέπει είναι να το κανεισ copy ως εχει για να το εχεις ως αντιγραφο ή να το εκτυπώσεις. ;) Οπότε επειδή θα αργήσω να κατέβω ρέθυμνο, αν κατεβω φετος , ωστε να κανουμε μια μη "ηλεκτρονική " μεταφορά, μάλλον ατυχησα!!! :thumbup: Πάντως ευχαριστω που μπηκες σε τετοια διαδικασία!!!Το εκτιμώ πολύ :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...