Jump to content

τι ψαρια και τι φυτα μπορω να βαλω σε 15 λιτρα?


Recommended Posts

ok να ρωτησω και κατι αλλο ποιες ειναι οι πρωτεσ και απαραιτητες μετρησεις???

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 158
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

βασικα θελω να παρω κατι που να γεναει συνεχεια.... ;):D

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να βάλεις ένα zebra, για να μην έχεις το πρόβλημα με τα αυγά.

Κι εγώ 1 zebra εχω!

Link to comment
Share on other sites

βασικα θελω να παρω κατι που να γεναει συνεχεια.... ;):D

παρε απο αλλο χομπιστα κανενα λαθρεπιβατη.....σε λιγο θα τρωτε κοχλυους για μεσημεριανο :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

κανουν...???

Οι λαθρεπιβάτες? Κάνουν δεν κάνουν υπαρχουν σχεδόν παντού! ;)

Ναι κάνουν, είναι τόσο μικρά που κάνουν. Αν δεν προσέξεις με τις τροφές μπορεί να γεμίσεις σε χρόνο μηδέν

Link to comment
Share on other sites

απο που μπορω να παρω και ι ποσα να παρω....????

παρε απο κανενα συγχομπιστα. πες που περιπου μενεις σε καμια αγγελια και αν ειναι καποιος κοντα θα σου δωσει... πολλοι εχουν μπολικους ;)

βαλε 3-4 και παραπανω...

Link to comment
Share on other sites

μενω καρδιτσα και ξερω πως ειναι δυσκολο και γι'αυτο το λογο ειπα απο που μπορω να αγορασω....

Link to comment
Share on other sites

αν εχουν τα πετ θα παρω μερικα γιατι θα παω σηυμερα....

Link to comment
Share on other sites

αλλαξα το φως του ενυδριου και εβαλα φθορειου γιατι πριν ειχα φοτιστικο γραφειου και κανω το εξης ερωτημα εχει καποιος να μου χαρισει λαθρεπιβατες...αν γινεται απο καρδιτσα η απο λαρισα???ευχαριστω........

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

παιδια να ρωτησω κατι στο ενυδρειο μου που δν εχω ζοντανα κια ουτε προκειται να βαλω λογο χορου το φιλτρο πρεπει να δουλευει 24ορο...??μεσα εχω μονο φυτα...

Έγινε επεξεργασία - petros4
Link to comment
Share on other sites

και προσθετο και εγω μια ερωτηση για να μην ανοιγω νεο θεμα: χρειαζζεται φιλτρο? ή με εναν κυκλοφορητη θα ηταν σχεδον το ιδιο, απο τη στιγμη που εχει φυτα μεσα?

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα μεταφέρθηκε καθώς περιέχει γενικές πληροφορίες.

Link to comment
Share on other sites

εεεεεεεεεεε :) απο οτι βλεπω στο τανκ το φιλτρο χρισιμευει γιατι τραβαει κομενες ριζες και πολλες αλλες βρωμιες που ισως διμιουργουνται

Link to comment
Share on other sites

H κυκλοφορία πρέπει να υπάρχει.

Link to comment
Share on other sites

την ερωτηση την εκανα για να μεταφερω το τανκ απο το καθιστικο στο δωματιο μου και αν γιναιτε να κλεινω το φιλτρο το βραδυ επειδη εχει λιγο θορυβο,εμενα δν με πειραζει ο θορυβος απλα στο δωματιο υπαρχει και ενας παπαγαλος και ειπα μηπως ενοχλειται...

Link to comment
Share on other sites

Το φιλτρο δεν κανει να το κλεινουμε γιατι αν το ξεχασεις εστω κ μια φορα, για αρκετη ωρα κλειστο, θα χασεις ολη την βιολογια σου με ασχημο αποτελεσμα για τα οποια ζωντανα θα εχεις μεσα..Αν εσενα δεν σε ενοχλει ο θορυβος...θα συνηθησει κ ο παπαγαλος! Δεν εχει κ αλλη επιλογη! :) Κ σιγα...ποσο θορυβο να κανει!?

Διαβασα το θεμα απο την αρχη λιγο γρηγορα...κ νομιζω οτι δεν ειδα πουθενα να αναφερεσαι στο τι υλικα εχει στο φιλτρο σου (βιολογικα) ...Επισεις δεν εχω καταλαβει ακομα το τι θελεις να κανεις!!! Εχεις αποφασισει?! Θα το αφησεις μονο με φυτα ?! θα βαλεις γαριδες αργοτερα?! Τι εχεις στο μυαλο σου?! Η καθε περιπτωση ειναι διαφορετικη κ χρειαζετε διαφορετικα πραγματα...αλλα θελει το ενυδρειο σου για να βαλεις 6-7 γαριδουλες , αλλα αν θα το αφησεις μονο με φυτα ...

ΥΓ: Τα φιλτρα τις περισσοτερες φορες τα χρησιμοποιουμε ως βιολογικα κ ποιο σπανια ως μηχανικα...Μηχανικο καθαρισμο (για ριζες-κλαδακια-ακαθαρισιες-ψαριων/σαλιγκαριων κτλ) κανουμε με "σκουπα βυθου" ή σιφωναρωντας με το λαστιχο κατα τις αλλαγες...(φυσικη ροη)

Link to comment
Share on other sites

Οχι απαιτητικά φανταζομαι ....Οποτε με μια λαμπα, εναν κυκλοφοριτη κ το πολυ πολυ κ καμια νταμπλετα λιπανσης εισαι οκ...Τι φυτα σκεφτεσαι να βαλεις?! Εχεις καποια στο μυαλο σου?!

Η λαμπα που εχεις τι μαρκα ειναι?! Νομιζω ποιο πισω γραφεις οτι ειναι απλα φθοριου.. Κανει για φωτοσυνθεση!?

Έγινε επεξεργασία - PsyTrancer
Link to comment
Share on other sites

εχω 2 φυτα μεσα και η λαμπα που εχω ειναι φθορειου και κανει για φοτοσυνθεση.....

Link to comment
Share on other sites

εχω 2 φυτα μεσα και η λαμπα που εχω ειναι φθορειου και κανει για φοτοσυνθεση.....

Μήπως ξέρεις τα ονόματα των φυτών?

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...