Jump to content

Κρεμαστό φωτιστικό


Recommended Posts

Ξέρει κανείς που μπορώ να βρω τέτοιο κρεμαστό φωτιστικό που δεχονται 1 ή 2 T5 post-20393-1282562819_thumb.jpg και τι τιμές έχουν περίπου? ;)

κανα site αν υπαρχει ακομα καλυτερα Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Το φωτιστικο που εχεις στη φωτο ειναι μαρκα GLO και ειναι σχετικα ακριβουτσικα ;)

Τι μηκος εχει το ενυδρειο που θες να το βαλεις ?

Το φωτιστικο παιρνει 2 λαμπες αλλα μπορει να δουλεψει και με τη μια :D

Link to comment
Share on other sites

Το φωτιστικο που εχεις στη φωτο ειναι μαρκα GLO και ειναι σχετικα ακριβουτσικα ;)

Τι μηκος εχει το ενυδρειο που θες να το βαλεις ?

Το φωτιστικο παιρνει 2 λαμπες αλλα μπορει να δουλεψει και με τη μια :D

περιπου 60 cm

Link to comment
Share on other sites

αν δεν κανω λαθος εχει κοντα στα 90 ευρο .

Και δεν ξερω εαν ειναι μαζι με τις λαμπες Η σκετο ;)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Αν και ο τίτλος λέει κρεμαστό, στη φωτό νομίζω βλέπουμε κάποιο που "ακουμπά" στο γυαλί του ενυδρείου.

Αν σε ενδιαφέρει κάτι τέτοιο έχω βρει σε γνωστό κατάστημα και πήρα για το δικό μου μηκους 42cm. Κινέζικο, αλλά πολύ καλή κατασκευή και με reflector. Περίπου 33 €. Και φυσικά είχε και στα 60cm εκ. σε τιμή κάτω από 50€.

Link to comment
Share on other sites

να πω οτι το φωτιστικο εχει και δυο αυτακια οπου μπορει να γινει κρεμαστο .

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Αν και ο τίτλος λέει κρεμαστό, στη φωτό νομίζω βλέπουμε κάποιο που "ακουμπά" στο γυαλί του ενυδρείου.

Αν σε ενδιαφέρει κάτι τέτοιο έχω βρει σε γνωστό κατάστημα και πήρα για το δικό μου μηκους 42cm. Κινέζικο, αλλά πολύ καλή κατασκευή και με reflector. Περίπου 33 €. Και φυσικά είχε και στα 60cm εκ. σε τιμή κάτω από 50€.

Αν μπορεις στειλε μου σε π.μ απο πιο μαγαζι το πηρες ;)

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως για το μήκος που θέλεις θα βρεις 24-28 watt σε τιμές 20-25 € ανάλογα την εταιρεία...

Α! και ξέχασα να σου πω, πως το φωτιστικό που σου ανέφερα ότι πήρα είχε και 2 Τ5 * 8Watt sun-lux

Έγινε επεξεργασία - bartemderas
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως για το μήκος που θέλεις θα βρεις 24-28 watt σε τιμές 20-25 € ανάλογα την εταιρεία...

Α! και ξέχασα να σου πω, πως το φωτιστικό που σου ανέφερα ότι πήρα είχε και 2 Τ5 * 8Watt sun-lux

;)

Link to comment
Share on other sites

Πάντως καλό είναι να επιλέξεις τον τύπο και τα watt ανάλογα με τα λίτρα σου και το τί φυτά έχεις μέσα, καθώς και το αποτέλεσμα που θέλεις να πετύχεις.... ;)

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...