Jump to content

Παρουσιαση νεου ενυδρειου..


Recommended Posts

οριστε και η συζητιση στο forum..

http://www.aquazone.gr/forums/index.php?sh...therina+werneri

απλα το προβλημα μου ειναι ποσα ψαρια το καθε κοπαδι για το ενυδρειο μου..να υπενθημησω 120 λιτρα..??? :D;) και να υπολογισουμε οτι πιομετα μπορει να βαλω ενα κοπαδακι και απο ψπδ η κατι τετοιο..οποτε ποσα ψαρια το καθε κοπαδι..??

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 86
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Oντως και εδω το ιδιο λεγεται http://www.aquazone.gr/forums/index.php?s=...st&p=304694

Αναλογια για werneri ενα αρσ προς δυο-τρια θηλ

;)

αλλα λεει επισης οτι τα cpd θα στις κυνηγανε τις γαριδες

Έγινε επεξεργασία - delta66
Link to comment
Share on other sites

Oντως και εδω το ιδιο λεγεται http://www.aquazone.gr/forums/index.php?s=...st&p=304694

Αναλογια για werneri ενα αρσ προς δυο-τρια θηλ

;)

αλλα λεει επισης οτι τα cpd θα στις κυνηγανε τις γαριδες

εστω κατι αλλο που θα το ψαξω..αλλα οκ 3 αρσ και 3 θυλικα αλλα γαριδες..??ποσες αλλες 5..??

Link to comment
Share on other sites

εστω κατι αλλο που θα το ψαξω..αλλα οκ 3 αρσ και 3 θυλικα αλλα γαριδες..??ποσες αλλες 5..??

Αυτη την αναλογια σου εγραψα? ;)

Γαριδες βαλε μπολικες.

Link to comment
Share on other sites

Αυτη την αναλογια σου εγραψα? ;)

Γαριδες βαλε μπολικες.

μου εγραψες 1 προς 3 ωραια...οποτε αν πουμε2 αρσ και 6 θηλ ειναι καλα πιστευω και καμια 10αρια γαρισουλες..??τη λες..??

Link to comment
Share on other sites

;)

μου εγραψες 1 προς 3 ωραια...οποτε αν πουμε2 αρσ και 6 θηλ ειναι καλα πιστευω και καμια 10αρια γαρισουλες..??τη λες..??

?????

Link to comment
Share on other sites

;)

Ξεκινα ετσι και βλεπουμε

ωραια να σε ρωτησω και κατι αν και ρωτησα και εναν φιλο απο το fοrum και μου ειπε οτι λογικα θα φτειαξουν σημερα σικωθικα και ειδα τα φυτα μου ειναι anubias και αλλα 2 φυτα που δεν τα θιμαμε ευκολα φυτα ομως και εχουν γινει καφε ολα...αλλα ο φιλος μου ειπε οτι σε 3-4 μερες θα δω οτι θα πρασινισουν εχω βαλει υποστρωμα για φυτα και δεν εχω βαλει λιπασμα...!!!η θερμοκρασια ειναι στους 27 βαθμους..

Link to comment
Share on other sites

ωραια να σε ρωτησω και κατι αν και ρωτησα και εναν φιλο απο το fοrum και μου ειπε οτι λογικα θα φτειαξουν σημερα σικωθικα και ειδα τα φυτα μου ειναι anubias και αλλα 2 φυτα που δεν τα θιμαμε ευκολα φυτα ομως και εχουν γινει καφε ολα...αλλα ο φιλος μου ειπε οτι σε 3-4 μερες θα δω οτι θα πρασινισουν εχω βαλει υποστρωμα για φυτα και δεν εχω βαλει λιπασμα...!!!η θερμοκρασια ειναι στους 27 βαθμους..

τελικα η θερμοκρασια ειχε περασει τους 30 βαθμους το θερμομετρο εδιχνε 32..τα φιταια μου δεν τα βλεπω καλααααα....!!! ;)

Link to comment
Share on other sites

ασε ανοιχτο το καπακι του ενυδρειου και προσπαθησε με καποιο ανεμιστηρακι να ριξεις την θερμοκρασια , κανε και μια αλλαγη νερου για να πεσει ποιο γρηγορα η θερμοκρασια

Link to comment
Share on other sites

ασε ανοιχτο το καπακι του ενυδρειου και προσπαθησε με καποιο ανεμιστηρακι να ριξεις την θερμοκρασια , κανε και μια αλλαγη νερου για να πεσει ποιο γρηγορα η θερμοκρασια

δεν μπορω να κανω αλλαγη νερου γιατι τωρα στρωνεται το ενυδρειο...!!!

Link to comment
Share on other sites

Aν δεν υπαρχει καποιο ψαρι μεσα δεν νομιζω να εχεις προβλημα με τι θερμοκρασια .

Link to comment
Share on other sites

Aν δεν υπαρχει καποιο ψαρι μεσα δεν νομιζω να εχεις προβλημα με τι θερμοκρασια .

ψαρια δεν υπαρχουν αλλα υπαρχουν φυτα και με 32 βαθμους τα εχει ξεκανει..!!τα φυτα εχουν γινει καφε και εχουν γινει χαλιαααα....!!!

Link to comment
Share on other sites

ψαρια δεν υπαρχουν αλλα υπαρχουν φυτα και με 32 βαθμους τα εχει ξεκανει..!!τα φυτα εχουν γινει καφε και εχουν γινει χαλιαααα....!!!

τα φυτα οσο πανε και χειροτερευουν..!!!!

Link to comment
Share on other sites

Η άμμος μπαίνει μετά τις πέτρες. Αυτό δένει την κατασκευή και βοηθάει στο να μην μετακινούνται οι πέτρες καθώς σκάβουν οι κιχλίδες.

;)

κατεβασε τη θερμοκρασια

Link to comment
Share on other sites

φοτογραφιες απο τα φυτα..!!!

Link to comment
Share on other sites

φοτογραφιες απο τα φυτα..!!!

Link to comment
Share on other sites

λετε οντως να ειναι απο την θερμοκρασια..η κατι αλλο..??

Link to comment
Share on other sites

Και απο θιερμοκρασια και απο αλλο (βλεπω BBA)

φτειαχνεται η να βγαλω τα φυτα..ποτε προλαβε και διμιουργιθηκε..??ειναι η τριτι μερα που δουλευει το ενυδρειο...!!!

Link to comment
Share on other sites

φτειαχνεται η να βγαλω τα φυτα..ποτε προλαβε και διμιουργιθηκε..??ειναι η τριτι μερα που δουλευει το ενυδρειο...!!!

;):D:blush:

Link to comment
Share on other sites

πρωτα αυτο και βλεπουμε

προσπαθω αλλα δεν βλεπω προκοπη δεν εχω ψυκτικου για πψ και εχω βαλει 2 θερμοστατες ρυθμιζμενους στος 20 και εχω ανοιξει και το air-codition.... ;)

Link to comment
Share on other sites

προσπαθω αλλα δεν βλεπω προκοπη δεν εχω ψυκτικου για πψ και εχω βαλει 2 θερμοστατες ρυθμιζμενους στος 20 και εχω ανοιξει και το air-codition.... ;)

:D:blush::thumbup::D

Οι θερμαντηρες μονο ζεσταινουν τον νερο.

Βαλε προχειρα ενα τετοιο τουλαχιστον http://www.aquazone.gr/forums/index.php?showtopic=44270

Link to comment
Share on other sites

;):D:blush::thumbup:

Οι θερμαντηρες μονο ζεσταινουν τον νερο.

Βαλε προχειρα ενα τετοιο τουλαχιστον http://www.aquazone.gr/forums/index.php?showtopic=44270

και αυτο θα κανει δουλεια..??

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...