Jump to content

Γκάλλαχερ


Recommended Posts

Έχω ένα ενυδρείο 120 lt με 2 σκαλάρια ένα γλύφτη 2 δολλάρια 3 γατόψαρα και μέχρι πρότινος ενα μπαγκάσιους και 2 κοκκινομάτες τα οποία ο γκάλλαχερ έφαγε ολόκληρα!!!!!! Έχει αρχίσει επιθέσεις και στα σκαλάρια. Θα μπορούσε καποιος να μου πει τι γίνεται. Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Eχεις πανγκασιους η γκαλαχερ;τα πανγκασιους ειναι αρκετα ημερα ενω τα γκαλαχερ οχι τοσο...εχω ενυδριο 120 λιτρα και ειχα παλια 2 γκαλαχερ μεσα..ισως μπορεσω να σε βοηθησω..

Link to comment
Share on other sites

το πρωτο γκαλαχερ το αγορασα περιπου 10 εκατοστα και το δευτερο 25 εκατοστα..μεγαλώνουν με αρκετα γρηγορους ρυθμους..φροντισε να μην βαλεις πολλα ψαρια μεσα γιατι τα γκαλαχερ θελουν το χωρο τους..εμενα το αγγελοψαρο δεν το πειραζε,ηταν σαν να μην υπηρχε μεσα στο ενυδρειο.τα μικροτερα ψαρακια που ειχα ομως τα ετρωγε σε ανυποπτες στιγμες..δεν ειχα καταλαβει το γιατι και στην αρχη νομιζα οτι δεν τα ταιζα αρκετα και πεινουσαν κι αλλο,ετσι εριχνα φαγητο,το ετρωγαν και μετα απο καποια στιγμη το εβγαζαν..εμενε στον πατο και χαλια η ποιοτητα του νερου..μεχρι που ειδα τα μικρα να τους τσιμπανε την ουρα..ε οποιο τους τσιμπουσε μετα απο 2 μερες το ετρωγαν...να ξερεις πως οτι χωραει στο στομα τους το καταπινουν.για να μην μπορεσουν να φανε καποιο ψαρι θα πρεπει να ειναι μεγαλυτερο απ το κατω πτερυγιο(αυτο που ειναι εκει που τελειωνει το σωμα του) μεχρι και το τελος της ουρας τους..(δες φωτο,αυτα δεν ειναι τα δικα μου αλλα ειχαν φτασει στο ιδιο μεγεθος)..ειχα παρατηρησει και οτι οποτε αναβα το φως του ενυδρειου κυκλοφορουσαν σαν τυφλα και γινοντουσαν παρα πολυ νευρικα..ελπιζω να σε βοηθησα λιγακι..ειναι αρσενικα αυτα που εχεις;;

post-1581-1156352975_thumb.jpg

Έγινε επεξεργασία - Maru !!
Link to comment
Share on other sites

βγαλε τα σκαλαρια κινδυνευουν

Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα ενυδρείο 120 lt με 2 σκαλάρια ένα γλύφτη 2 δολλάρια 3 γατόψαρα και μέχρι πρότινος ενα μπαγκάσιους και 2 κοκκινομάτες τα οποία ο γκάλλαχερ έφαγε ολόκληρα!!!!!! Έχει αρχίσει επιθέσεις και στα σκαλάρια. Θα μπορούσε καποιος να μου πει τι γίνεται. Ευχαριστω

33760[/snapback]

ΕΝΑ ΕΧΩ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ...... ΟΤΙ ΧΩΡΑΕΙ ΤΟ ΣΤΟΜΑ ΤΟΥ ΓΚΑΛΑΧΕΡ, ΘΑ ΤΟ ΦΑΕΙ ΚΑΙ ΑΝ ΑΚΟΜΗ ΔΕΝ ΤΟ ΧΩΡΑΕΙ ΠΑΛΙ ΘΑ ΤΟ ΦΑΕΙ!!!!!

ΤΑ ΠΑΝΓΚΑΣΙΟΥΣ ΣΟΥΤΣΙ ΟΜΩΣ ΔΕΝ ΠΡΟΚΕΙΤΕ ΠΟΤΕ ΝΑ ΣΟΥ ΠΕΙΡΑΞΟΥΝ ΑΛΛΑ ΨΑΡΑΚΙΑ. ΕΓΩ ΚΑΠΟΤΕ ΕΙΧΑ ΠΑΝΚΑΣΙΟΥΣ ΣΟΥΤΣΙ ΜΕ ΝΕΟΝ!!!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...