Jump to content

Καθαρισμός ενυδρείου


Recommended Posts

Καλησπέρα...

Έχω μία απορία που ίσως είναι και λίγο χάζη.

Ποιός είναι ο καλύτερος τρόπος να καθαρίσω εξωτερικά το ενυδρείο μου,γιατί την τελευταία φορά το έκανα με azax και απέκτησε μιά ελαφρά θολούρα.

Ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

Κατ αρχή δεν υπάρχουν χαζές απορίες, αλλά μόνο απορίες.

Όσον αφορά την ερωτησή σου δεν νομίζω οτι φταίει το καθαριστικό που χρησιμοποίησες (αν και θέλει μεγάλη προσοχή ειδικά αν πρόκειτε για ανοικτό ενυδρείο) όσο το πανί που προφανώς χρησιμοποίησες.

Επίσης σιγουρέψου ότι αυτή η θολούρα δεν προέρχετε απο το εσωτερικό του ενυδρείου σου. ;)

Link to comment
Share on other sites

Κατ αρχή δεν υπάρχουν χαζές απορίες, αλλά μόνο απορίες.

Όσον αφορά την ερωτησή σου δεν νομίζω οτι φταίει το καθαριστικό που χρησιμοποίησες (αν και θέλει μεγάλη προσοχή ειδικά αν πρόκειτε για ανοικτό ενυδρείο) όσο το πανί που προφανώς χρησιμοποίησες.

Επίσης σιγουρέψου ότι αυτή η θολούρα δεν προέρχετε απο το εσωτερικό του ενυδρείου σου. ;)

Θα συμφωνησω με τον Σωτηρη. :D και εγω καθαριζω με AZAX αλλα δεν δημιουργει καμια θολουρα.Καθαρισε το με χαρτι.

και μια συμβουλη ΠΟΤΕ μην ψεκαζεις με το AZAX προς το ενυδρειο

Έγινε επεξεργασία - Γιωργος guppy
Link to comment
Share on other sites

Αν έχει και άλατα λίγο ξύδι. απλά, οικολογικά.... smile.gif
.

+1(και με νεράκι όσμωσης αν έχεις)Για τα επίμονα άλατα μπορείς να βρέξεις με νερό και να καθαρίσεις και με μια λεπιδα!αν βρώ τη συγκεκριμένη που χρησιμοποιώ θα βάλω λινκ!πολύ καλή και με 1 ευρώ μόνο!

Link to comment
Share on other sites

Μηπως αυτο θες να πεις????

οπως το παρεις ;) Απλα δεν βαζουμε χημικα.ειδικα πανω στο ενυδρειο.

Link to comment
Share on other sites

χαρτί κουζίνας με λίγο νεράκι. Αν έχει και άλατα λίγο ξύδι. απλά, οικολογικά.... ;)

Ευχαριστω πολύ!

Link to comment
Share on other sites

Κατ αρχή δεν υπάρχουν χαζές απορίες, αλλά μόνο απορίες.

Όσον αφορά την ερωτησή σου δεν νομίζω οτι φταίει το καθαριστικό που χρησιμοποίησες (αν και θέλει μεγάλη προσοχή ειδικά αν πρόκειτε για ανοικτό ενυδρείο) όσο το πανί που προφανώς χρησιμοποίησες.

Επίσης σιγουρέψου ότι αυτή η θολούρα δεν προέρχετε απο το εσωτερικό του ενυδρείου σου. ;)

Είναι σίγουρα απ'έξω,το τσέκαρα.Χρησιμοποίησα χαρτί κουζίνας.

Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνησω με τον Σωτηρη. ;) και εγω καθαριζω με AZAX αλλα δεν δημιουργει καμια θολουρα.Καθαρισε το με χαρτι.

και μια συμβουλη ΠΟΤΕ μην ψεκαζεις με το AZAX προς το ενυδρειο

Ευχαριστω πολύ!

Link to comment
Share on other sites

.

+1(και με νεράκι όσμωσης αν έχεις)Για τα επίμονα άλατα μπορείς να βρέξεις με νερό και να καθαρίσεις και με μια λεπιδα!αν βρώ τη συγκεκριμένη που χρησιμοποιώ θα βάλω λινκ!πολύ καλή και με 1 ευρώ μόνο!

ΟΚ!

Ευχαριστω πολύ!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...