Jump to content

χτηπιμενο πτεριγιο..


Savou

Recommended Posts

παιδια ενας φιλος μου εχει ενα ενυδρειο και εχει μεσα ενα ψαρακι μαυρο δεν εχω ιδεα πως λεγετε..λοιπον αυτο ειχε μπει πισω απο το φιλτρο με αποτελεσμα μαλλον να τραυματιστει γιατι μολις το ελευθεροσαμε ηταν σινεχεια στον πατω και προσπαθει αλλα δεν μπορει να παρει υψος τη κανει στην σιγκεκριμενη περιπτωση..υπαρχει κατι να κανει για μην αποβει το μιρεο στο ψαρακι..??

Link to comment
Share on other sites

ειναι στο πτεριγιο στο πανω μερος του ψαριου πισω απο το κεφαλακη του...!

Link to comment
Share on other sites

μου έχει συμβεί πολλές φορές.πολύ πιθανόν το ψαράκι σου να είναι άρρωστο.δεν είναι εύκολο να παγηδευτούν μεγάλα(ενήλικα) ψάρια σε φίλτρο.όταν το ξεκόλλαγες ,είχες ανοιχτή τη ροή του φίλτρου;αν ναι λογικά το τραυμάτισες,αλλά πιστεύω ότι το ψαράκι σου είναι άρρωστο,και μην ξεχνας το στρες που του προκλήθηκε.ψάχτο λίγο

Link to comment
Share on other sites

το πτερυγιο στο οποιο αναφερεσαι ειναι το ραχιαιο πτερυγιο,ζυτη ειναι η ονομασια του.περα απο αυτο το ψαρακι δεν θα βρισκεται στην καλυτερη κατασταση για να κολλαει στο φιλτρο,ο φιλος σου θα πρεπει να καλυτερεψει την ποιοτητα νερου του ενυδρειου,αλλα θα πρεπει να μας δωσεις λεπτομερειες.

Link to comment
Share on other sites

παιδια πλεον ειναι αργα..πεθανε το ψαρακι..παιδια μαλλον δεν καταλαβατε σωστο πηγε και σκαλωσε πισω απο το φιλτρο μονο τοθ μπερδεθτικε πηγε να περασει πισω απο το φιλτρο και κολησε..

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...