Jump to content

γεννηση σκαλαριων και προβλημα!!!


Recommended Posts

καλησπερα σε ολους!!!την προηγουμενη εβδομαδα ειχαν γεννησει τα σκαλαρια μου!!!ολα καλα,τα μικρα εχουν αναπτυχθει και συνεχιζουμε!!!!σημερα ειχα το εξης προβλημα και ζητω αμεση λυση!!!!εχω εξωτερικο φιλτρο και οπως καταλαβαινεται ρουφηξαν τα νεογεννητα!!!!!αυτο που εκανα ειναι να βγαλω οσα μπορεσα απο το εξωτερικο και να τα ριξω ξανα μεσα στο ενυδριο και εβγαλα απο το ρευμα το φιλτρο!!!!!τωρα τι θα κανω θα το εχω εκτος λειτουργιας???????

Link to comment
Share on other sites

Μπορεις να παρεις ενα δυχτακι μικρο,σαν αυτα που βαζουμε την τυρφη η τον ανθρακα,και να το δεσεις στην ακρη στο μπαστουνι εισαγωγης του φιλτρου. :)

Link to comment
Share on other sites

αυτο που βαζουμε τα κουφετα απο τους γαμους!!!!!!!

Τουλι.

Κι αυτο κανει :)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Το φιλτρο πρεπει να δουλευει ΠΑΝΤΑ!

Κανε κατι απο αυτο που ειπαν τα παιδια!

Τουλι ή καλσον αλλα οχι απο κεινα τα διχτυωτα (οσο ποιο sexy καλσον τοσο το χειροτερο :D:ninja::bowdown: )

Μελλοντικα κοιτα να βαλεις ενα τετοιο στο μπαστουνι στην εισαγωγη

http://www.thatpetplace.com/pet/group/14573/product.web

καλη επιτυχια κ να τα χαιρεσε! :bowdown:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Eimai neos sto hobby afto asxoloumai edw k ena xrono peripou k exw skalaria ta opoia zevgarwsan k evgalan mikra.

mou eipan na apomonwsw ta mikra apo tous goneis k ta evala se ena ksexwristo enydreio me arketo aera, thermokrasia stous 29 vathmous k oxi filtro.

mou eipan episis na ta taizw me trofi poudra pou periexei 10% artemia. Afto omws eixe ws apotelesma to nero na lerwnei para poly oso k an egw allaza kathimerinws eite to 1/3 eite k perissotero me apotelesma simera 8i mera na exw xasei to 95% twn mikrwn.

Parakalw poios borei na me enimerwsei ws pros to thema filtrou k sto thema trofis ( an yparxei se ygri ).

Efxaristw poly k anamenw

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα εάν και δεν έχω μεγάλη εμπειρία και ειδικά με αυτο το είδος το μεγάλο σου λάθος είναι οτι δεν έχεις φιλτρο και τι προετοιμασία είχε το ενυδρειο που τα έβαλες! καλύτερα να βάλεις μαζί με τα αλλα που θα έχουν καλύτερες συνθήκες νερου και ασε την φύση να δουλέψει και όσα ζήσουν γιατι σε βλέπω να τα χάνεις ολα! α! και μια συμβουλή γράφε με πεζά ελληνικά σίγουρα κάποιους απο τους συντονιστές θα στο πει.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...