Jump to content

Εαν ειχατε 120 λιτρα ενυδρειο τη θα το κανατε..??


Recommended Posts

Παιδια θελω να δω τις γνωμες σας..Εαν ειχατε 120 λιτρα ενυδρειο τη θα το κανατε..??Τη φυτα θα βαζατε,Τη ψαρια..Για πειτε..?? ;);)

Link to comment
Share on other sites

To θέμα είναι εσένα τι σου αρέσει να φτιάξεις. Έχεις πάρει πληροφορίες από διάφορες κατηγορίες. Τι συμπεράσματα έχεις βγάλει μέχρι τώρα;

;)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια θελω να δω τις γνωμες σας..Εαν ειχατε 120 λιτρα ενυδρειο τη θα το κανατε..??Τη φυτα θα βαζατε,Τη ψαρια..Για πειτε..?? ;):thumbup:

Το θεμα δεν ειναι μονο να σου πουμε μεις ,αφου σε βλεπω οτι μερες αναζητας καποια λυση,αλλα να ψαξεις μονος σου κατι που να σου αρεσει και ταιριαζει στο ενυδρειο και κατοπιν να γινει μια ωραια συζητηση. ;)

Link to comment
Share on other sites

οχι δεν το λεω μονογια εμενα ηταν ερωτηση γενικου περιεχομενου που ισοσ να με βοηθαγε και εμενα..!!Ρωταω γενικα αν ειχε καποιος το ιδιο ενυδρειο με εμενα τη θα το εκανε η αν καποιος το εχει κιολλας τη το εχει κανει..? ;);)

Link to comment
Share on other sites

γενηστρα για της νεογενητες αφρικανες μου ;)

Link to comment
Share on other sites

θα σου πω τι εκανα εγω σε ενα 120 λιτρα που ειχα βαρεθει και ηθελα αλλαγη...

Αφισα την αμμο οπως ηταν μαζι με 2 μεγαλουτσικες πετρες,μαζεψα ξερα ξηλα απο παραλια και εβαλα τα περισσοτερα καθετα και πλαγια (ο μονος τροπος να στερεοσουν και να μην επιπελουν).εχω μονο μια λαμπα 30wat και εβαλα 6-7 ανουμπιες , καμια 10αρια Cryptocoryne wendtii ''green'',μερικα πολυ μικρα Microsorum pteropus και 2 βαλισνεριες....ολα κλαδεματα απο το φυτεμενο. τα ψαρια παρεμειναν γκαπυ..ως που να δω ποσα απιστογραμμακια θα καταφερουν να μεγαλοσουν λιγο και θα μετακομισουν εκει....με την καταλληλη σκληροτητα του νερου βεβαια!

Link to comment
Share on other sites

θα σου πω τι εκανα εγω σε ενα 120 λιτρα που ειχα βαρεθει και ηθελα αλλαγη...

Αφισα την αμμο οπως ηταν μαζι με 2 μεγαλουτσικες πετρες,μαζεψα ξερα ξηλα απο παραλια και εβαλα τα περισσοτερα καθετα και πλαγια (ο μονος τροπος να στερεοσουν και να μην επιπελουν).εχω μονο μια λαμπα 30wat και εβαλα 6-7 ανουμπιες , καμια 10αρια Cryptocoryne wendtii ''green'',μερικα πολυ μικρα Microsorum pteropus και 2 βαλισνεριες....ολα κλαδεματα απο το φυτεμενο. τα ψαρια παρεμειναν γκαπυ..ως που να δω ποσα απιστογραμμακια θα καταφερουν να μεγαλοσουν λιγο και θα μετακομισουν εκει....με την καταλληλη σκληροτητα του νερου βεβαια!

πολυ ομορφα ψαρακια τα Αpistogramma Cacatuoides τωρα μολις τα ειδα καθος δεν τα ηξερα..πολυ καλη ιδεα..!!

Link to comment
Share on other sites

εστεισα ενα ενυδρειο μονο για αυτα!!! ;);):thumbup: και οπως το βλεπω θα γινουν 2!!!

θελω πολυ να δοκιμασω την συγκατοικιση τους με τα ramirezi αλλα περιμενω να μεγαλοσουν τα μικρα.βεβαια οι γνωμες εδω στο φορουμ διιστανται για το αν γινεται...

Link to comment
Share on other sites

βεβαιωσου και προχωρα..ειναι πολυ ομορφα ψαρια..!!

Link to comment
Share on other sites

φυτεμενο και ενα κοπαδι 15 ροδοστομους.

Link to comment
Share on other sites

Έχω το ίδιο δίλλημα καθώς μόλις έστρωσα το πρώτο μου ενυδρείο (120lt).

Πηγαίνω για φυτεμένο χαμηλών (τουλάχιστον προς το παρόν) απαιτήσεων κοινωνικό με

πιο πιθανό συνδυασμό:

8-10 tetra (ίσως cardinal)

1 ζευγάρι, ελπίζω να βρώ θυληκό ;) ,colisa labiosa

και στο τέλος μερικά corydoras.

Ευπρόσδεκτες τυχόν παρατηρήσεις.

Link to comment
Share on other sites

φυτεμενο με cpd

Ασχετο με το θεμα,ξερεις ποιος μπορει να πουλα cpd στην Θεσσαλονικη;

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...