Jump to content

πατεντα!!!!!!!αλλα .......


Recommended Posts

:D ...Αυτό δεν είπα;

Απλά συμφώνησα, δεν διαφωνώ. Το είπα και από την αρχή. :)

Link to comment
Share on other sites

post-21690-1287785398_thumb.jpg

Συμφωνώ, και αν μπορείς να μπεις στη διαδικασία επιμένω ότι θα γίνει πολύ ωραίο. Δες εδώ. Εκεί που είναι το καφέ στο μικρό ενυδρείο μπορείς να βάλεις ένα διακοσμητικό ξύλο και να είναι σαν μικρός καταρράχτης.

ok αυτο αλλα δν 8ελω να κανω τρυπα στο 55λτ........γτ θελω τ 15λτ να βγαζω ....

Link to comment
Share on other sites

Εψαξες καθόλου το σχέδιο του Αιολου που σου ανεφερα;

Έγινε επεξεργασία - tsoum
Link to comment
Share on other sites

Ορίστε ενα σχήμα του συστήματος που νομίζω οτι μπορεί να γίνει.

tsoum πολυ καλο..........το εκανα κ ειναι οκ εδω κ 20 λεπτα.....!!!! εβαλα μια γραμη max στο μικρο πανω πανω κ δν την περνα!!!!!!τωρα θα τ αφησω ετσι να δω τ θα κανει αλλα τ βραδυ θα τ βγαλω για να μν εχω προβλημα!!!!!α..... κ τ φυλτρο τ εχω βαλει τεραμα στ -!!!!!!λογικα δν θα εχω προβλημα!!!!!!!ε????

Link to comment
Share on other sites

Δεν κατάλαβα ακριβως τι εννοείς... Πρόβλημα μπορεί να προκύψει μόνο αν το φιλτράκι στέλνει περισσότερο νερό απο ότι βγαίνει απο τον σωλήνα. Για να το αποτρέψεις αυτό νομίζω οτι μπορείς να βάλει και ενα δευτερο σωλήνα να κάνει την ίδια δουλειά. Για την ώρα ασε να δείς τι γίνεται. Να έχεις ένα κουβά πάντως έτοιμο και ευχερο καλου κακού!

Link to comment
Share on other sites

Δεν κατάλαβα ακριβως τι εννοείς... Πρόβλημα μπορεί να προκύψει μόνο αν το φιλτράκι στέλνει περισσότερο νερό απο ότι βγαίνει απο τον σωλήνα. Για να το αποτρέψεις αυτό νομίζω οτι μπορείς να βάλει και ενα δευτερο σωλήνα να κάνει την ίδια δουλειά. Για την ώρα ασε να δείς τι γίνεται. Να έχεις ένα κουβά πάντως έτοιμο και ευχερο καλου κακού!

ναι τ καταλαβα κ τ εκανα.....!!!πολυ καλο για να κανει ολη μερα δουλεια καλο ειναι τ βραδυ θα τ βγαζω!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Βάλτο να λειτουργήσει μερικές μέρες απο νωρίς π.χ. 8 το πρωί μεχρι λίγο πριν κοιμηθείς. Αν δεν δεις διαφορά στην στάθμη τοτε αν αλλαζει, αλλαζει ελαχιστα, και μπορείς να το αφήσεις και το βράδυ.

Παντως να μην ξεχνας να το αφηνεις το φιλτρο ανοιχτό το βραδυ για να οξυγονώνεται το νερο.

Link to comment
Share on other sites

Βάλτο να λειτουργήσει μερικές μέρες απο νωρίς π.χ. 8 το πρωί μεχρι λίγο πριν κοιμηθείς. Αν δεν δεις διαφορά στην στάθμη τοτε αν αλλαζει, αλλαζει ελαχιστα, και μπορείς να το αφήσεις και το βράδυ.

Παντως να μην ξεχνας να το αφηνεις το φιλτρο ανοιχτό το βραδυ για να οξυγονώνεται το νερο.

θα τ κανω κ 8α δουμε ty για ολα......!!!!

Link to comment
Share on other sites

Τίποτα! Χαρα μου! Τωρα θα ξέρω οτι όντως λειτουργεί για μελλοντική δική μου χρήση :)

Link to comment
Share on other sites

Τίποτα! Χαρα μου! Τωρα θα ξέρω οτι όντως λειτουργεί για μελλοντική δική μου χρήση :)

tsoum τ εχω κανει απο την μερα που σου ειπα κ ειναι οκ......!!!!τρελα........!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Ααα!!! Πολύ ωραία! Συγχαρητίρια!

Πες μας λίγο, τι διάμετρο σωλήνα χρησιμοποίησες; Το φιλτράκι πόσα λ/ω παράγει;

Ενα σημείο που πρέπει να προσέξεις είναι να διατηρήτε συνέχεια καθαρό το φίλτρο ωστε να μην μειώνεται η ροή του. Καθε μια βδομάδα με δέκα μέρες θα σου πρότεινα να το καθαρίζεις. Δεν θα έχεις πρόβλημα με πλυμμήρες απλα θα μειώνεται το πόσο γρήγορα ανανεώνεται το νερό στο μικρό!

Για βάλε και μία φωτογραφιούλα να το θαυμάσουμε και εμείς αν μπορείς!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...