Jump to content

αλλαγη ψαριων πως..??


Recommended Posts

Παιδια ειμαι ετοιμος να στεισω το νεο ενυδρειο μου με καποια κοπαδοψαρα και γαριδουλες..αυτην την στιγμη εχω χρυσοψαρα οι μετρισεις ειναι αψογες πραγματικα μπορω σε αυτο το νερο απλα να δωσω τα χρυσοψαρα και να βαλω τα ψαρια που θελω γαριδες,neon tetra.>>τη να κανω..??

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ειμαι ετοιμος να στεισω το νεο ενυδρειο μου με καποια κοπαδοψαρα και γαριδουλες..αυτην την στιγμη εχω χρυσοψαρα οι μετρισεις ειναι αψογες πραγματικα μπορω σε αυτο το νερο απλα να δωσω τα χρυσοψαρα και να βαλω τα ψαρια που θελω γαριδες,neon tetra.>>τη να κανω..??

Κατ' αρχάς θα χρειαστείς θερμοστάτη απαραίτητα, γιατί από ψάρια κρύου νερού περνάς σε τροπικά.

Ακόμη μάλλον θα χρειαστεί να προσέξεις τις τιμές της σκληρότητας και του pH του νερού σου.

Αν έχεις μετρήσεις από αυτά, γράψ' τες αν μπορείς.

Α, και κάτι τελευταίο, πόσα λίτρα είναι το ενυδρείο?

Έγινε επεξεργασία - psarouklas
Link to comment
Share on other sites

θερμοστατη εχω εναν 250 vatt το ενυδρειο ειναι 120 λιτρα...οι μετρισεις οι τελευταιες εγηνες σημερα..και ειναι..

no3=15

no2=0

gh=>14

kh=6

ph=7,2

nh4=<0,05

Link to comment
Share on other sites

θερμοστατη εχω εναν 250 vatt το ενυδρειο ειναι 120 λιτρα...οι μετρισεις οι τελευταιες εγηνες σημερα..και ειναι..

no3=15

no2=0

gh=>14

kh=6

ph=7,2

nh4=<0,05

με ολα αυτα που σας ανεφερα απο επανω μπορω να αλλαξω ψαρακια στο ενυδρειο με αυτο το νερο η πρεπει να μπω σε διαδικασια στρωσηματος..??

Link to comment
Share on other sites

με ολα αυτα που σας ανεφερα απο επανω μπορω να αλλαξω ψαρακια στο ενυδρειο με αυτο το νερο η πρεπει να μπω σε διαδικασια στρωσηματος..??

μπορείς. απλώς να προσέξεις μην μείνει το ενυδρείο κάποιο διαστημα χωρίς ψάρια (ταισμα) και χαλάσεις

την βιολογία σου.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...