Jump to content

Dajana βελτιωτικα νερου...προβλημα????


Recommended Posts

εχω τα dajana biofiltr -start plus..θεωρουνται αξιοπιστα και 2ον καθε ποτε τα χρησιμοποιω κ ποτε κανω αλλαγες νερου? :buttrock:

Link to comment
Share on other sites

εχω τα dajana biofiltr -start plus..θεωρουνται αξιοπιστα και 2ον καθε ποτε τα χρησιμοποιω κ ποτε κανω αλλαγες νερου? :buttrock:

καλησπέρα.

προιόν απο τσεχία δεν το έχω ξαναδεί είναι κάτι αντίστοιχο με το aqua afe και η μετάφραση που βρήκα για αυτό :

Ξεκινήστε προϊόν + έχει σχεδιαστεί για χρήση νερού από το κοινό δίκτυο ύδρευσης, η εγχώρια πηγάδια ή επιφανειακό νερό για το ενυδρείο σας χωρίς απόψυξη των υδάτων. Επιταχύνει την αποδυνάμωση επιδράσεις των βαρέων μετάλλων και προσθέτει ουσία περιβάλλον akvarijnímu ότι επηρεάζει θετικά βιορυθμούς τους. Είναι ένα από τα βασικά προϊόντα που δεν πρέπει να χαθεί εκ των προτέρων για κάθε ενυδρείο. Δόση 5 ml ανά 25 λίτρα νερού ενυδρείου. Αίτηση AMAZON, προσθέστε conditioner να προωθηθεί η βιολογική ισορροπία.

και αντίστοιχα το Tetra AquaSafe

· Εξουδετερώνει τις ουσίες στο νερό βρυσών που είναι επιβλαβείς στα ψάρια: αποβολή της αποτελεσματικής και μόνιμης σύνδεσης χλωρίου επίσης ιδιαίτερα των βαριών μετάλλων όπως ο χαλκός, ο ψευδάργυρος και ο μόλυβδος .

· Προσθέτει τις ουσιαστικές ουσίες από το φυσικό βιότοπο των ψαριών.

· Ο τύπος BioExtract προωθεί την αύξηση των χρήσιμων βακτηριδίων για το υγιές και καθαρό νερο

· Για τη χρήση στην προσθήκη του νερου βρυσών, τη μεταφορά των ψαριών και για την επεξεργασία καραντίνας.

· Βελτιώνει τους όρους αναπαραγωγής .

· Το TetraAqua AquaSafe βοηθά τα ψάρια μετά από τη θεραπεία για την ασθένεια.

· Ο ιδανικός συνδυασμός σε TetraAqua AquaSafe είναι TetraAqua EasyBallance, που σταθεροποιεί τις παραμέτρους νερού και που μειώνει τον αριθμό αλλαγών νερου που απαιτούνται .

Για γλυκού και θαλάσσια ενυδρεία.

ελπίζω να σε βοήθησα :buttrock:

Link to comment
Share on other sites

εχω τα dajana biofiltr -start plus..θεωρουνται αξιοπιστα και 2ον καθε ποτε τα χρησιμοποιω κ ποτε κανω αλλαγες νερου? :buttrock:

το χρησιμοποιείς σε κάθε αλλαγή νερού.

αλλαγές ανάλογα το ενυδρείο. συνήθως 20-25% εβδομαδιαίως.

:buttrock:

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...