Jump to content

Recommended Posts

Εκει που χαζευα στο net καποια μερα βρηκα μπροστα μου και παρηγγειλα 25 Tadpole Snails απο εξωτερικο, σημερα ηρθαν αλλα δεν ξερω που να τα βαλω.Ειναι πολυ πολυ μικρα.Καποιες ερωτησεις γιατι δεν γνωριζω τιποτα για σαλιγγαρια.

Μπορω να τα βαλω σε μια μικρη γυαλια μονα τους μεχρι να μεγαλωσουν λιγο? Αν ναι χρειαζονται καποια θερμοκρασια , τι τρωνε? Μπορω να τα βαλω στο ενυδρειο που εχω τωρα? ρωταω μηπως μπορουν να φαγωθουν απο 6,7 μεγαλα που εχω εκει αλλιως αν δεν υπαρχει προβλημα να τα βαλω εκει.

Link to comment
Share on other sites

Ή κάτι δεν κατάλαβες καλά ή κάτι έγινε λάθος...

Τα σαλιγκάρια που παρήγγειλες από το εξωτερικό είναι αυτά?

Physa_Snail_1.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ή κάτι δεν κατάλαβες καλά ή κάτι έγινε λάθος...

Τα σαλιγκάρια που παρήγγειλες από το εξωτερικό είναι αυτά?

Physa_Snail_1.jpg

Ειναι πολυ μικρα θα τα δω παλι το μεσημερι γιατι τωρα λειπω απο το σπιτι, αλλα ναι νομιζω οτι αυτα ειναι, Μηπως δεν ειναι για ενυδρειο? ;) Για πες μου

Link to comment
Share on other sites

Εάν κατάλαβα καλά, πρόκειται για τα γνωστά σε όλους σαλιγγάρια λαθρεπιβάτες που έρχονται στο ενυδρείο μας μαζί με τα φυτά που κατά καιρούς τοποθετούμε. ;)

Πολλοί από εδώ μέσα κάνουν προσπάθειες για να τα εξολοθρεύσουν ενώ εσύ τα αγόρασες...Ίσως αυτή είναι η απορία του stormtrooper...

Έγινε επεξεργασία - ilouvatar
Link to comment
Share on other sites

Αλλιως φαινονταν στην φωτογραφια και αλλιως τα ειδα οταν ηρθαν , αν ειναι οντως αυτα και τα αγορασα ;) ευτυχως που δεν εβαλα ακομη μεσα

Link to comment
Share on other sites

Εγω θα τα εβαζα (οχι ολα γιατι πολλαπλασιαζονται γρηγορα) αλλα ακομη ειναι μικρα αν θες βαλτα δεν κανουν κακο...αντιθετως

Link to comment
Share on other sites

Πληροφοριες www.practicalfishkeeping.co.uk.Φιλικη συμβουλη πρωτα ενημερωνομαστε

και μετα αγοραζουμε.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...