Jump to content

27ο Δημοτικό σχολείο Πειραιά


Recommended Posts

1.jpg

Φιλοι Συμφορουμήτες.

Σας ανακοινώνω ότι είμαστε έτοιμοι να στήσουμε το ενυδρείο στο 27ο Δημοτικό σχολείο Πειραιά!!

Φτάσαμε σε αυτό το σημείο με τη πολύτιμη συμβολή του ενυδρειακού καταστήματος Water Inn.

Όταν αποφασίσαμε να βοηθήσουμε το σχολείο να ξαναστησουμε το ενυδρείο που καταστράφηκε, ζητήσαμε τη δική σας βοήθεια. Τη βοήθεια όσων μπορούν και θέλουν να συνεισφέρουν. Έτσι λοιπόν, ανεβάσαμε τη λίστα με τα πράγματα που θα χρειαζόμασταν.

Βλέποντας το αυτό το Water Inn κοινοποίησε στους διαχειριστές ότι αναλαμβάνει να μας δώσει ότι χρειαζόμαστε να το εγχείρημα μας αυτό.

Με χαρά πήγαμε στο Water Inn και διαλέξαμε αυτά που χρειαζόμασταν. Σήμερα λοιπόν σας ανακοινώνω ότι όλα τα πράγματα της λίστας βρίσκονται αυτή τη στιγμή στο σχολείο!!!

Εγώ προσωπικά έκανα και την παραλαβή.

Εδώ θα ήθελα να πω ένα μεγάλο ευχαριστώ εκ μέρους της Συντονιστικής και διαχειριστικής ομάδας του ΑquaZone στο ενυδρειακό κατάστημα Water Inn που στο κάλεσμα μας αυτό ανταποκρίθηκε.

Ακολουθεί αναλυτικό φωτορεπορταζ από την παραλαβή του ενυδρείου και του εξοπλισμού.

Τέλος, θα ήθελα να αναφέρω πως δίνω ανοιχτή πρόσκληση σε ΟΛΑ τα μέλη του ΑquaZone που θέλουν να βοηθήσουν στο στήσιμο του ενυδρείου μπορούν να έρθουν την Τετάρτη 01/12/2010 στο σχολείο. Θα είμαστε εκεί από τις 09:00 το πρωί και θα προσπαθήσουμε να εξηγήσουμε και στα παιδιά το μικρόκοσμο αυτό.

Το μόνο που χρειάζεται να έχετε μαζί σας είναι όρεξη, διάθεση και χαρά για αυτό που πάμε να κάνουμε!!!

Βεβαία αν φέρετε και κανένα κλάδεμα ή φυτό μαζί με τα παραπάνω θα ήταν πολύ καλύτερα!! ;)

Διευθυνση Σχολείου:

27 Δημοτικό σχολείο πειραιά

Ειναι στην γωνία Αγχιάλου 175 και Δογάνης

Χάρτης

Έγινε επεξεργασία - dimitrig
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 72
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Όλα ξεκίνησαν μόλις ο οδηγός με πήρε τηλέφωνο και μου είπε ότι βρίσκεται έξω πό το σχολείο. Ανοιγωντας την πόρτα τον ατνικρισα με τις τσαντες στο χέρι!!

ΣΤΟΠ του λεω!!! Ετοιμασου για φωτογραφίες!!! :rasp:

Στη συνεχεια κουβαλήσαμε όλα τα πραγματα!!! ;)

Και φυσικά βγαλαμε και μια αναμνηστκή φωτογραφία με τη διευθύντρια του σχολείου.

Και πάλι ένα μεγάλο ευχαριστώ στη πολύτιμη συμβολή του ενυδρειακού καταστήματος Water Inn.

2.jpg

3.jpg

4.jpg

5.jpg

6.jpg

7.jpg

8.jpg

9.jpg

10.jpg

11.jpg

Έγινε επεξεργασία - dimitrig
Link to comment
Share on other sites

Καλογέμιστο να είναι, συγχαρητήρια τόσο για τη χορηγία του WI όσο και για την προσπάθεια όλων των φίλων και ειδικά και σε σένα Νίκο.

Μακάρι να είμαστε κοντά !

;):rasp:

Link to comment
Share on other sites

Πρωτα απ ολα συγχαρητήρια σε ολους σας για την προσπαθεια και ιδικά στο WI!!!Λειπουν την σημερον ημεραν τετοιες κινησεις απο μαγαζια.:rasp::rasp:

;) Καλο στήσιμο!!! :rasp:

Link to comment
Share on other sites

Πιθανον να ειμαι μαζι σας τη Τεταρτη ;)

Μπραβο σε οσους βοηθησαν μεχρι τωρα :rasp:

Link to comment
Share on other sites

Συγχαρητηρια παιδια,μπραβο σας!Αυτες ειναι κινησεις και στο WI ολοι βοηθουν πολυ!και παλι μπραβο και θα προσπαθισω να ερθω για βοηθεια αν και μενω λιγο μακρυα και δεν εχω μεσο,παντως θα το παλεψω! ;)

Link to comment
Share on other sites

Αν μπορούσε να με πάρει κάποιος από Πειραιά στις 9 πάρα να πάμε μαζί στο σχολείο, θα ήταν το ιδανικό! (περιμένω πμ-τηλ)

Μπορώ να φέρω πολλά και διάφορα φυτά! :hysterical::hysterical:

Μπράβο στο Water Inn!

;):rasp::rasp::rasp:

Link to comment
Share on other sites

Οταν εισαστε ετοιμοι για να μπουν ζωντανα εχω κρατημενο το κοπαδι με τους αρλεκινους ;)

Link to comment
Share on other sites

Τα παιδια ξετρελάθηκαν όταν το είδαν.Ενα μεγάλο μπράβο κι απο μένα για την χωρηγία απο το WI.

Εννοείται την Τετάρτη θα είμαι εκει.

Οποιος έχει ας φέρει και αυτο το διάφανο αυτοκολιτάκι με το σημα του AZ να το βάλουμε στο ενυδρείο ;)

Έγινε επεξεργασία - Freeman
Link to comment
Share on other sites

Καλογεμιστο,και πολλα μπραβο στο καταστημα WATER INN,για την προσφορα του ;)

Link to comment
Share on other sites

Να ευχαριστήσουμε το W.I. για την προσφορά του αλλά και τους φίλους συντονιστές που έκαναν τον κόπο.Την Τετάρτη λοιπόν έχουμε στήσιμο ,για να δούμε εθελοντές ;)

Link to comment
Share on other sites

Μπραβο στο καταστημα για την προσφορά του, μπραβο σε όσους μερίμνησαν για να επιτευχθει το επιθυμητο αποτέλεσμα και ένα μεγάλο μπράβο στο Nikoloutso!!!!!!

;):rasp::rasp::rasp:

Link to comment
Share on other sites

συγχαρητηρια κ απο μενα στο Water Inn,μπραβο σε ολους σας ;)

Link to comment
Share on other sites

Τεράστια μπράβο στους:

nikoloutso που πραγματικά έτρεξε πολύ για να έρθουν τα πράγματα μέχρι αυτό το σημείο.

Στο Water Inn για την άμεση και χωρίς πολλά λόγια προσφορά του. Είναι πολύ σημαντικό, τις δύσκολες μέρες που ζούμε, να βλέπεις επαγγελματίες όπου (λιγότερο ή περισσότερο) "χτυπήθηκε" το εμπόρευμά τους και παρ'όλα αυτά να αποδεικνύουν πως πάνω απ'όλα είμαστε άνθρωποι!

Στην διευθύντρια του δημοτικού σχολείου και μητέρα του Freeman και γενικότερα στη διοίκηση του σχολείου, που όλοι αυτοί είναι αφορμή για να γίνουν όλα αυτά!

Ένα μεγάλο μπράβο σε ανθρώπους που οι πρωτοβουλίες τους κάνουν τη διαφορά ;)

Link to comment
Share on other sites

μπραβο στο water in ;):rasp: και στα παιδια που βοηθησαν για αυτο.εχετε αποφασιση κατι πως θα στηθει το ενυδρειο με τι ζωντανα.αμα θελετε εχω μπολικο κερατοφυλλο και κανενα σκαλαρι να σας δωσω... :rasp::rasp:θα ηθελα να ερθω αλλα λογω δουλειας λιγο δυσκολο.και δεν ειναι εποχη για κοπανες.

Έγινε επεξεργασία - GXSARA
Link to comment
Share on other sites

μπραβο στο water in ;):rasp: και στα παιδια που βοηθησαν για αυτο.εχετε αποφασιση κατι πως θα στηθει το ενυδρειο με τι ζωντανα.αμα θελετε εχω μπολικο κερατοφυλλο και κανενα σκαλαρι να σας δωσω... :rasp::rasp:θα ηθελα να ερθω αλλα λογω δουλειας λιγο δυσκολο.και δεν ειναι εποχη για κοπανες.

Σεβαστό ,άλλοι εθελοντές ; :hysterical:

Link to comment
Share on other sites

Συγχαρητήρια σε όλους για αυτή την υπέροχη πράξη! ;)

Δυστυχώς δεν θα μπορέσω να βρίσκομαι μαζί σας την Τετάρτη, καθώς θα βρίσκομαι 300 χλμ μακρυά σας. Νοερά όμως θα είμαι εκεί!

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητοί φίλοι το αντιλαμβάνομαι οτι είναι εργάσιμη μέρα και το καταλαβαίνω σίγουρα όμως θα βρεθούν

2-3 άτομα που πιθανόν να μπορούν ,είμαστε πολλοί κάποιοι θα έχουν χρόνο.

Ευχαριστώ ;)

Link to comment
Share on other sites

Ενα τεραστιο μπραβο κ στο water inn που εκανε μια ΠΟΛΥ καλη κινηση κ ενα ακομα μεγαλυτερο μπραβο στα παιδια που το οργανωσανε ολο το θεμα.ΜΠΡΑΒΟ nikoloutso...

Link to comment
Share on other sites

Έαν δεν δουλεύω θα έρθω...Αυτό θα το ξέρω τρίτη και θα σας ενημερώσω....Θα πάρω και τον Πάνο(Panos1990) μαζί..

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο στο W.I. για την προσφορά του και στο nikoloutso για την όλη αφοσίωσή του σε αυτή την προσπάθεια!Φαντάζομαι τη χαρά των παιδιών.Θα προσπαθήσω να πάρω άδεια από τη δουλειά μου και να είμαι παρών.

Link to comment
Share on other sites

Έαν δεν δουλεύω θα έρθω...Αυτό θα το ξέρω τρίτη και θα σας ενημερώσω....Θα πάρω και τον Πάνο(Panos1990) μαζί..

Ευχαριστώ για την πρόταση αλλά...

...βρήκα άνθρωπο !

Ποιον άλλο? Τον νικολουτσο :hysterical:

Προσφέρθηκε πρώτος :rasp:

;):rasp::rasp:

Έγινε επεξεργασία - Panos1990
Link to comment
Share on other sites

Εγω θα συνεχισω το θεμα λέγοντας ευχαριστω οσους βοηθησαν υπογεια να πραγματοποιηθουν ολα οσα θελαμε....

Ξερετε εσεις.... ;)

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...