Jump to content

ταιριαζουν??


Recommended Posts

στο ενυδρυο που αγωρασα υπαρχουν ιδι 1 parrot fish 1 siverum 1 αφρικανα και 1 αστακος. ολλα ειναι μεγαλα πανω απο 1 ετους. πχ ο παπαγαλος ειναι 3-4 χρονων. θελω να βαλω μια ομαδα κλοουν (5-6)μεσα θα εχω προβλημα με καποιο απο τα μεγαλα? μηπος μου σκοτοσουν τους κλοουν??? το ενυδρειο ειναι 210 λιτρα.

Link to comment
Share on other sites

Το προβλημα σου φιλε μου δεν ειναι οι κλοουν που θα μπουν στο τελος , αλλα ολα τα υπολοιπα που ειναι ασυμβατα μεταξυ τους :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

αυτα υπηρχαν οταν το αγορασα απο ενα ξαδερφο μου. τι να κανω? να τα τηγανισω??? το θεμα ειναι τι κανουμε απο δω και περα. μπορω να βαλω αλλα ψαρια?

Link to comment
Share on other sites

αυτα υπηρχαν οταν το αγορασα απο ενα ξαδερφο μου. τι να κανω? να τα τηγανισω??? το θεμα ειναι τι κανουμε απο δω και περα. μπορω να βαλω αλλα ψαρια?

Να τα δωσεις σε καποιον ( ητε σε πετ σοπ , ητε σε χομπιστα ) και να κοιταξεις να στησεις το ενυδρειο σου σωστα :thumbup:

Οσο για την ερωτηση σου εαν μπορεις να βαλεις αλλα ψαρια

Η απαντηση ειναι : Οχι δεν μπορεις να βαλεις αλλα ψαρια και θα πρεπει να βγαλεις και απο αυτα που εχεις μεσα .

Link to comment
Share on other sites

κοιτα. εγω μενω σε νησι. δεν εχει και πολλα ενυδρεια μεγαλα για να παρει καποιος τα ψαρια. ο καθενας τα περνει και τα βαζει σε λαθος ενυδρυα. δεν ειναι σαν την αθηνα που ολο και καποιος θα βρεθει και θα τα παρει που θα εχει κ το αναλογο ενυδρειο. και εγω ασχετος ειμαι κ γι αυτο μπηκα εδω. να μαθω πραγματα απο τους εμπειρους για να ασχοληθω σοβαρα με το ωραιο αυτο χομπι...

Link to comment
Share on other sites

κοιτα. εγω μενω σε νησι. δεν εχει και πολλα ενυδρεια μεγαλα για να παρει καποιος τα ψαρια. ο καθενας τα περνει και τα βαζει σε λαθος ενυδρυα. δεν ειναι σαν την αθηνα που ολο και καποιος θα βρεθει και θα τα παρει που θα εχει κ το αναλογο ενυδρειο. και εγω ασχετος ειμαι κ γι αυτο μπηκα εδω. να μαθω πραγματα απο τους εμπειρους για να ασχοληθω σοβαρα με το ωραιο αυτο χομπι...

Σε αυτο που λες ποιο πανω συμφωνουμε

Ομως στην φαση που εισαι τωρα δεν πρεπει να μπουν αλλα ψαρια μεσα .

Απο εκει και περα ειναι καθαρα δικη σου επιλογη , εαν ομως θες οπως λες να ασχοληθεις σοβαρα με το χομπι θα πρεπει να βαλεις στην ακρη απαντησεις του τυπου τι να τα κανω ? να τα τηγανησω? :thumbup:

Σου ειπα το ποιο απλο οτι τα ειδη που εχεις μεσα δεν ειναι συμβατα μεταξυ τους , δεν υπαρχει καποιο ''κολπο'' για να γινουν τα ασυμβατα - συμβατα , παρα μονο να γινει αλλαγη σεταπ :thumbup:

Υ.Γ : Υπαρχουν αρκετα παιδια απο εδω μεσα οπου δεν ειναι στην Αθηνα αλλα σε καποιο νησι και ομως με υπομονη και θεληση εχουν κανει ''θαυματα'' :bigemo_harabe_net-117:

Link to comment
Share on other sites

εγω ειδα αυτο και καταλαβα οτι τα ψαρια ταιριαζουν μεταξυ τους.

γι αυτο σκεφτηκα να βαλω και κλοουν που μου αρεσουν τοσο πολυ

Link to comment
Share on other sites

εγω ειδα αυτο και καταλαβα οτι τα ψαρια ταιριαζουν μεταξυ τους.

γι αυτο σκεφτηκα να βαλω και κλοουν που μου αρεσουν τοσο πολυ

Υπαρχουν αμετρητα λαθος παραδειγματα σε βιντεο στο youtube :thumbup:

Το ποιο συνηθισμενο ? Γκαλαχερ σε ενυδρειο :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

τι ψαρια θα μπορουσα να βαλω στο ενυδρειο αυτο? προτιμω τα πιο μεγαλοσωμα ψαρια. θα μπορω να αφησω τον παπαγαλο η το siverum και να προσθεσω καποια αλλα? η να βαλω αλλα ψαρια απο την αρχη?

Link to comment
Share on other sites

Καλό θα ήταν πριν προσθέσεις νέα ψάρια, να βεβαιωθείς ότι το ενυδρείο σου είναι έτοιμο (στρωμένο), για να τα φιλοξενήσει! :thumbup:

Έγινε επεξεργασία - psarouklas
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...