Jump to content

αγγελοψαρα Help! :helpsmilie:


New Blood

Recommended Posts

καλησπερα παιδια. εχω ενα 60λιτρο με τροπικα οπως κατι μολλυ,ξιφοφορουσ και κανα 2 βυθου οπωσ πλεκο και 2 αγελοψαρα τα οποια εκει που τρωγανε ταμπλετες βυθου λαχανικων, που ετριβα, χαφνικα δεν τρωνε τιποτα!!!εχω μια βδομαδα τωρα που εχω αγορασει ποσεσ τρωφεσ,τρωνε ολα εκτοσ τα αγγελοψαρα!!!! οι τρωφες ειναι omega one-veggie rounds, tetra pro vegetable kai tetra pro colour, sera gvg-mix kai σημερα πηρα biofish food- aquarioum munster αλλα ΔΕΝ τρωνε τιποτα απο αυτεσ!!!δοκιμασα και μαρουλι ουτε και αυτο!! το ενα φενετε καποσ ζαρωμενο κιολασ απο ασιτια μαλον. τι αλο να τα ταισω πια??? ;)B)

Link to comment
Share on other sites

Αγγελοψαρα σε 60 λιτρα και μαζι με ζωοτοκα και πλεκο, νομιζω οτι απλα ηταν θεμα χρονου μεχρι να συμβει κατι. Φιλικά και χωρις παρεξηγηση, μαλλον θα χρειαστει να αναθεωρησεις την ψαροσυνθεση σου πριν αρχισουν και αλλα προβληματα. Ισως η αρνηση για φαγητο να ειναι ενα καμπανακι για να κανεις κατι. Εγω να φανταστεις τα σκαλαρια μου τα εχω σε 180 λιτρα και μερικες φορες στεναχωριεμαι που δεν μπορω να τους προσφερω μεγαλυτερο ενυδρειο.

Κατα τα αλλα εμενα τα δικα μου τσακιζουν και την pro color και την vgv mix. Μπορεις να δοκιμασεις bloodworm αν και καλυτερα να περιμενεις να σου απαντησουν οι εμπειροτεροι για το αν κρυβεται καποιο προβλημα πισω απο την αρνηση για φαγητο.

Link to comment
Share on other sites

Αγγελοψαρα σε 60 λιτρα και μαζι με ζωοτοκα και πλεκο, νομιζω οτι απλα ηταν θεμα χρονου μεχρι να συμβει κατι. Φιλικά και χωρις παρεξηγηση, μαλλον θα χρειαστει να αναθεωρησεις την ψαροσυνθεση σου πριν αρχισουν και αλλα προβληματα. Ισως η αρνηση για φαγητο να ειναι ενα καμπανακι για να κανεις κατι. Εγω να φανταστεις τα σκαλαρια μου τα εχω σε 180 λιτρα και μερικες φορες στεναχωριεμαι που δεν μπορω να τους προσφερω μεγαλυτερο ενυδρειο.

Κατα τα αλλα εμενα τα δικα μου τσακιζουν και την pro color και την vgv mix. Μπορεις να δοκιμασεις bloodworm αν και καλυτερα να περιμενεις να σου απαντησουν οι εμπειροτεροι για το αν κρυβεται καποιο προβλημα πισω απο την αρνηση για φαγητο.

;)B)

τα λιτρα σου ειναι πολυ λιγα για σκαλαρια καλυτερα να τα αποχωριστης πριν ειναι πολυ αργα.

Link to comment
Share on other sites

Απο μετρησεις παραμετρων νερου σε τι επιπεδα βρισκεσαι?Τα ψαρια εκτος απο το να μην δεχονται τροφη εχουν περιεργη συμπεριφιρα?καποια σημαδια στο σωμα τους?Δοκιμαζουν την τροφη και την φτυνουν η την αγνοουν εντελως?

Link to comment
Share on other sites

Απο μετρησεις παραμετρων νερου σε τι επιπεδα βρισκεσαι?Τα ψαρια εκτος απο το να μην δεχονται τροφη εχουν περιεργη συμπεριφιρα?καποια σημαδια στο σωμα τους?Δοκιμαζουν την τροφη και την φτυνουν η την αγνοουν εντελως?

οι παραμετροι νερου ειναι οκ,το μετρησα και σιμερα και οι τιμες ειναι οκ,τρεχει ενα χρονο τωρα με 2 φιλτρα και δεν εχω θεμα με αυτα.τα αλλα ψαρια οτι τροφι και να τους δωσω ορμανε με χιλια! τα αγγελοψαρα ειναι το προβλιμα μονο. τισ δοκιμαζουν και τισ φτινουν μετα,πλεον.στιγματα και αλλα δεν παρατηρισα. τωρα για τα λιτρα,οκ να δω τι θα κανω γιαυτο. ;)

Έγινε επεξεργασία - New Blood
Link to comment
Share on other sites

Άνοιξε ένα νέο θέμα εδώ , συμπληρώνοντας τη Φόρμα Διάγνωσης Ασθένειας.

Link to comment
Share on other sites

Άνοιξε ένα νέο θέμα εδώ , συμπληρώνοντας τη Φόρμα Διάγνωσης Ασθένειας.

το εκανα και κατι για furan 2 kai εκτοζον αναφερθηκε.αλλα δε ξερω κατα ποσο ειναι τα ζητουμενα για την περιπτωση μου :P

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...