Jump to content

Μηπως γνωρίζετε?


Recommended Posts

καλησπερα. σημερα αγορασα αυτο τον καταπληκτικο πλεκο. μηπως γνωριζετε τι ¨{ρατσας} ειναι ;) ?

post-15692-1292966122_thumb.jpg

Έγινε επεξεργασία - xristos dimakopoulos
Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη που θα στο θέσω έτσι ωμά αλλά:

"με Εμπειρία: Αρκετά καλή δεν ξέρεις τι ψάρια αγοράζεις? "

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη που θα στο θέσω έτσι ωμά αλλά:

"με Εμπειρία: Αρκετά καλή δεν ξέρεις τι ψάρια αγοράζεις? "

εμπειρια στο ενυδρειο και πολλα πολλα χρονια στην πλατη μου. οσο για το ψαρι το ειδα 1 φορα στην ζωη μου. μου το ειπε το ονομα αλλα δυστηχως δεν το συγκρατησα. εκτος απο την ερωτηση σου φιλε μου.. {που πηρες την απαντηση σου}. μηπως εσυ ξερεις πως το λενε αυτο το ψαρακι???

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη που θα στο θέσω έτσι ωμά αλλά:

"με Εμπειρία: Αρκετά καλή δεν ξέρεις τι ψάρια αγοράζεις? "

δεν ξέρω άμα έχει εμπειρία ή όχι αλλά και ένας έμπειρος δεν μπορεί να ξέρει όλα τα ψάρια του κόσμου τόσα πολλά που είναι αλλά καλό είναι γενικά βέβαια να ξέρουμε πληροφορίες για το κάθε ψάρι πριν το αγοράσουμε.... :P φιλικά πάντα.Όσο για το ψάρι επειδή μου φαίνεται για ψάρι βυθού θα άλλαζα το χαλίκι που έχεις με άμμο πολύ ψιλή

Έγινε επεξεργασία - karrot
Link to comment
Share on other sites

http://www.planetcatfish.com

δες εδώ σε αυτό το link

το βρηκα.!!! :D καλο το ψαρακι αλλα δεν κανει για το ενυδρειο μου. τρωει φυτα. :P το απογευμα επιστρεφεται.

http://aquaworld.netfirms.com/Siluroidei/R...EPIDOGASTER.htm

ευχαριστω πολυ οσοι ασχολήθηκαν... :rasp:

Έγινε επεξεργασία - xristos dimakopoulos
Link to comment
Share on other sites

θα σου πρότεινα να το δώσεις σε κάποιον χομπίστα(με ή χωρίς λεφτά θα το δεις εσύ) μέσα από το forum για να βρει το ψαράκι και ένα ωραίο σπίτι φιλικά πάντα:P

Link to comment
Share on other sites

θα σου πρότεινα να το δώσεις σε κάποιον χομπίστα(με ή χωρίς λεφτά θα το δεις εσύ) μέσα από το forum για να βρει το ψαράκι και ένα ωραίο σπίτι φιλικά πάντα:D

εισαι πρωτος δεν το σκεφτηκα :rasp: βλακεια μου ... μεταφερομαστε στης αγγελιες το δημοσιεύω τωρα.

ευχαριστω και παλι. :P

Link to comment
Share on other sites

εμπειρια στο ενυδρειο και πολλα πολλα χρονια στην πλατη μου. οσο για το ψαρι το ειδα 1 φορα στην ζωη μου. μου το ειπε το ονομα αλλα δυστηχως δεν το συγκρατησα. εκτος απο την ερωτηση σου φιλε μου.. {που πηρες την απαντηση σου}. μηπως εσυ ξερεις πως το λενε αυτο το ψαρακι???

Εγώ σαν αρχάριος θα που είμαι θα έψαχνα πρώτα όσο περισσότερο μπορούσα για το ψάρι πριν το αγοράσω και φυσικά θα σκεφτόμουνα αν μπορώ να το φιλοξενήσω...

Φιλικά! :P

ΥΓ. Με προβλημάτισε το "Εμπειρία: Αρκετά Καλή"... :rasp:

Έγινε επεξεργασία - sarevock
Link to comment
Share on other sites

Εγώ σαν αρχάριος θα που είμαι θα έψαχνα πρώτα όσο περισσότερο μπορούσα για το ψάρι πριν το αγοράσω και φυσικά θα σκεφτόμουνα αν μπορώ να το φιλοξενήσω...

Φιλικά! :P

ΥΓ. Με προβλημάτισε το "Εμπειρία: Αρκετά Καλή"... :rasp:

πιστευω με την απαντηση μου παραπανω να σε κάλυψα.

ΥΓ. και οπως ειπε και ο φιλος δεν μπορουμε να γνωριζουμε οοολα τα ειδη.

και για να σου δωσω αλλη μια απαντηση φιλε μου γιατι το θεμα το τραβηξες λιγο .. φιλοξενω εδω και 11 χρονια ενα 100λτ γαριδες red ενα 120λτ θαλασιννο και ενα 280 φυτεμενο. {καινουργιο.} οποτε εχω καποια εμπειρια στο ειδος... αλλα οσο ζω μαθενω και να ειναι καλα και ολοι στο aquazone.!!!

καλες γιορτες σε ολους.

Έγινε επεξεργασία - xristos dimakopoulos
Link to comment
Share on other sites

γιατι το θεμα το τραβηξες λιγο ..

Έχεις δίκιο! :rasp:

Έχω ένα "θεματακι" με τις Εμπειρίες γιατί επηρεάζουν τους αρχάριους σε κάποιο βαθμό! :P

Link to comment
Share on other sites

Έχεις δίκιο! :rasp:

Έχω ένα "θεματακι" με τις Εμπειρίες γιατί επηρεάζουν τους αρχάριους σε κάποιο βαθμό! :P

τωρα μιλας σωστα. Αλλα για να βαλω προσωπικα εγω εμπειρια αρκετα καλη εχω φαει αρκετο νερο ..... οσο για τα παδια που ειναι αρχαριοι εδω ειμαστε για να πουμε και να βοηθησουμε οσο καλυτερα αποτελεσματα..

ΥΓ.αμα ποτε ερθεις πατρα και οποιος απο εσας θελει ευχαριστως να εδειχνα τα ενυδρεια μου .. για εμενα ειναι λατρεια.

και για να κλεισω. για το ψαρακι τελικα ουτε ο πετσοπας δεν ηξερε πως το λενε και αλλα μου ειχε πει αλλα ειδα.{εψαξα και εμαθα.} τελικα το ψαρακι πηγε σε ποιο καλο περιβαλλον.

και κατι τελευταιο σε κανα 3 μηνες θα ξεκινησει ενυδρειο κοντα στα 800 λτ .!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

merry christmas !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Έγινε επεξεργασία - xristos dimakopoulos
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...