Jump to content

ακεφαλο γκαπυ


Recommended Posts

Γεια σας κ χρονια πολλα!εχω ενα ενυδρειο 70 λιτρων το στρωσα 15 μερες με τα απαραιτητα σκευασματα κ εβαλα 2 γκαπακια αποτι καταλαβα μετα μαλλον θηλυκα.μια εβδομαδα μετα(χθες) κ αφου ολα πηγαιναν καλα εβαλα αλλα δυο γκαπακια μαλλον αρσενικα κ δυο αρλεκινους.σημερα βρηκα το ενα αρσενικο γκαπυ χωρις κεφαλι κ ουρα.να ειναι τοσο χαλια κ αστρωτο το νερο μου κ να πεθανε μεσα σε λιγες ωρες δεν νομιζω

Υπαρχει περιπτωση να ειναι δουλεια του αλλου αρσενικου?

Ευχαριστω πολυ εκ των προτερων

Link to comment
Share on other sites

Θα βοηθουσε αν μπορουσες να μας δωσεις τις μετρησεις σου.

Εκανες προσαρμογη στα νεα ψαρακια που πηρες;

Προσωπικα δεν πιστευω να ηταν δουλεια του αλλου αρσενικου.

Μαλλον ειχε καποιο προβλημα απο πριν. Τα αλλα ψαρακια σου εχουν καποια ανησυχιτικη συμπεριφορα οπως γρηγορες αναπνοες , να μενουν σταθερα σε καποιο σημειο ή σημαδια στο σωμα;

Link to comment
Share on other sites

Γειά χαρά και χρόνια σου πολλά ! :P

Όχι δεν υπάρχει περίπτωση να ευθύνεται το άλλο αρσενικό. Ιδίως σε ενυδρείο 70 λίτρων.

Είσαι σίγουρος πως είναι στρωμένο το ενυδρείο σου; Έχεις κάνει κάποιες μετρήσεις ΝΗ3, ΝΟ2 και ΝΟ3;

Link to comment
Share on other sites

φιλαρακι χρονια πολλα...

θα ηθελα με την σειρα μου να συμπληρωσω,οτι 1 αρσενικο αντιστοιχει σε 3 θηλυκα...Το μονο σιγουρο οτι δεν εχει σχεση με τον αλλον αρσενικο.

δες την συμπεριφορα των αλλων ψαριων...

Δικη μου γνωμη ειναι οτι μαλλον φιλαρακι το πηρες αρρωστο το ψαρι και με την αλλαγη νερου που εκανε τελειωσε...

Link to comment
Share on other sites

σε 15 ημερες το εστρωσες το ενυδρειο σου;πολυ συντομο διαστημα ειναι φιλε μου.μετρησεις εχεις κανει;αν το ψαρακι ειχε καποιο προβλημα απο το μαγαζι που το πηρες μα το σοκ της αλλαγης ακομα και στο ph να το αποτελειωσε.το ph σου κανει για τα γκαπυ που εχεις;

γραψε οπωσδηποτε τις μετρησεις σου.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...