Jump to content

απορια


Recommended Posts

παιδιά αγόρασα ένα ξύλο για το ενυδρείο μου τέλος πάντων ο αφίσα απο της 1:00 το μεσημέρι μέχρι της 4:30 το μεσημέρι μετά αμέσως το έβαλα σε κρύο νερό για λίγο και μετά σε χλειαρο νερό προς το κρύο αφτές τις συμβουλές μου τις έδωσε ένας καλός μου φίλος. Το πρόβλημα ειναι πως το ξύλο ΑΚΟΜΑ ΝΑ ΒΥΘΙΣΤΗ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΣΤΟ ΕΝΥΔΡΕΙΟ ΜΟΥ ΤΟ ΕΧΩ ΜΕ ΜΙΑ ΠΕΤΡΑ ΓΙΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟ ΠΑΤΟ ποσο καιρο θα παρει για να μουλιάσει έτσι ώστε να είναι μόνο του στον πάτο χωρίς την πέτρα ;

Link to comment
Share on other sites

Αναλογα με το μεγεθος του ξυλου,τον ογκο και το βαρος του αλλα και την κατανομη του τελευταιου....

Απο 3-4 μερες εως 2 βδομαδες... :P

Link to comment
Share on other sites

Eξίσου σημαντικό είναι και το είδος του ξύλου. Μερικά μπορεί να μη βυθιστούν και ποτέ και άλλα βυθίζονται αμέσως.

Link to comment
Share on other sites

παιδιά αγόρασα ένα ξύλο για το ενυδρείο μου τέλος πάντων ο αφίσα απο της 1:00 το μεσημέρι μέχρι της 4:30 το μεσημέρι μετά αμέσως το έβαλα σε κρύο νερό για λίγο και μετά σε χλειαρο νερό προς το κρύο αφτές τις συμβουλές μου τις έδωσε ένας καλός μου φίλος. Το πρόβλημα ειναι πως το ξύλο ΑΚΟΜΑ ΝΑ ΒΥΘΙΣΤΗ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΣΤΟ ΕΝΥΔΡΕΙΟ ΜΟΥ ΤΟ ΕΧΩ ΜΕ ΜΙΑ ΠΕΤΡΑ ΓΙΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟ ΠΑΤΟ ποσο καιρο θα παρει για να μουλιάσει έτσι ώστε να είναι μόνο του στον πάτο χωρίς την πέτρα ;

Αν έχεις mangrove της jbl πρέπει να περιμένεις γύρω στην βδομάδα ή και λίγο παραπάνω εμένα τόσο μου πήρε!

Link to comment
Share on other sites

η ριζα ειναι Magrove από εδώ http://www.amazonios.gr/product_info.php?c...roducts_id=2669

Έγινε επεξεργασία - chris99
Link to comment
Share on other sites

ο χρηστος σας έδειξε την σωστή ρίζα λοιπόν τη λέτε;

και ευχαριστώ που ασχοληθήκατε

Έγινε επεξεργασία - john231
Link to comment
Share on other sites

ο χρηστος σας έδειξε την σωστή ρίζα λοιπόν τη λέτε;

Υπομονή θα βουλιάξει! :P

Ακριβώς πότε δεν μπορούμε να σου πούμε! :rasp:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το μόνο που μπορώ να πω από προσωπική εμπειρία είναι πως το mopani που είχα βυθίστηκε σχεδόν αμέσως, ενώ ένα κομμάτι bogwood που είχα δε βυθίστηκε ποτέ...

Mongrove δεν είχα ποτέ ...

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...