Jump to content

NΗ3/ΝΗ4 K NΟ2


Recommended Posts

Καλησπερα, χρονια πολλα κ καλη χρονια σε ολους!

Να ρωτησω - εχω ενυδρειο 80l με χρυσοψαρα κ ειμαι ακομα στο στρωσιμο - 3 μηνες τωρα!!!!!!!

Τελος πάντων να μην ξαναλεω για το petshop κ οτι δεν ειχα φιλτρο παρα ενα σφουγγαρι σκετο........

Ολα καλα τωρα --- με την βοη8εια σας ---- αγορασα νεο φιλτρο aquael 1100l/h κ εβαλα eheim βιολογικο υλικο!

Αυτο πριν κανα 3 εβδ.

Σήμερα πηρα κ τα τεστ api NO2 K NO3/4

Μετρησα κ εχω........

ΝΟ2=0

ΝΟ3/ΝΟ4 = 4

Τι να κάνω, γιατι βλεπω τα ψαρια να ειναι κάπως νωχελικά κ να ανεβαινουν στην επιφανεια κ το νερο εχει φυσαλιδες μεσα!

Να κόψω τον αερισμο κ να κάνω κ αλλαγή νερου?

Βακτηρια ρίχνω!

Γινετε να εχω αμμωνια 4 κ ΝΟ2=0?

Μήπως επηρεαζει που εχω μέσα ΚΑΙ το παλιο φίλτρο που εχει zeocarb?

ΦΥΤΑ ΜΟΝΟ ΠΛΑΣΤΙΚΑ!

ΒΟΗΘΗΣΤΕ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΚΡΙΜΑ ΝΑ ΧΑΣΩ ΤΑ ΨΑΡΑΚΙΑ ΜΟΥ!!!!!

Έγινε επεξεργασία - A_S_T_R_O
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα με τη test μετράς(υγρά η stick)? Βάλε το φίλτρο σου να κάνει λίγο ανατάραξη στην επιφάνεια για να έχουν οξυγόνο. Πόσα χρυσόψαρα έχεις σε αυτά τα λίτρα?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, χρονια πολλα κ καλη χρονια σε ολους!

Να ρωτησω - εχω ενυδρειο 80l με χρυσοψαρα κ ειμαι ακομα στο στρωσιμο - 3 μηνες τωρα!!!!!!!

Τελος πάντων να μην ξαναλεω για το petshop κ οτι δεν ειχα φιλτρο παρα ενα σφουγγαρι σκετο........

Ολα καλα τωρα --- με την βοη8εια σας ---- αγορασα νεο φιλτρο aquael 1100l/h κ εβαλα eheim βιολογικο υλικο!

Αυτο πριν κανα 3 εβδ.

Σήμερα πηρα κ τα τεστ api NO2 K NO3/4

Μετρησα κ εχω........

ΝΟ2=0

ΝΟ3/ΝΟ4 = 4

Τι να κάνω, γιατι βλεπω τα ψαρια να ειναι κάπως νωχελικά κ να ανεβαινουν στην επιφανεια κ το νερο εχει φυσαλιδες μεσα!

Να κόψω τον αερισμο κ να κάνω κ αλλαγή νερου?

Βακτηρια ρίχνω!

Γινετε να εχω αμμωνια 4 κ ΝΟ2=0?

Μήπως επηρεαζει που εχω μέσα ΚΑΙ το παλιο φίλτρο που εχει zeocarb?

ΦΥΤΑ ΜΟΝΟ ΠΛΑΣΤΙΚΑ!

ΒΟΗΘΗΣΤΕ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΚΡΙΜΑ ΝΑ ΧΑΣΩ ΤΑ ΨΑΡΑΚΙΑ ΜΟΥ!!!!!

καλησπέρα. μάλλον εννοεις ΝΗ3/4 αν ναι αμεση αλλαγή 30% του νερου σου.

αν δεν έχεις κάνει κάτι που να χάλασε την βιολογία σου (πλύσιμο με νερό βρύσης) ενδέχεται το zeocarb να ξερνάει πάλι μεσα την αμμωνια που ειχε κρατησει (ποσο καιρο το έχεις ? βγάλτο αφου εχεις και το άλλο φιλτρο και βάλε μεσα του σφουγγάρι μόνο στην θέση του zeocarb.)

ποσο καιρο τρεχει με το νεο φιλτρο ? ποσα ψάρια εχεις μέσα ?

μετα την αλλαγη σε 2 ώρες κανε πάλι μέτρηση.

Link to comment
Share on other sites

Oi μετρησεις γινονται με ΑΡΙ υγρα! Αυτα ειδα εδω οτι ειναι τα καλυτερα! Εχω 4 χρυσοψαρα! Τα αλλα τα εδωσα! Στην αρχη που δεν ηξερα κ ειχα φιλτρο 400l/h αλλα ειχε μονο ενα σφουγγαρι εριχνα βακτηρια κ ειχα φτασει ΝΟ2=5 ---δεν επεφτε με τιποτα ----- ρωτησα εδω κ μου ειπαν τα παιδια κ πηρα αλλο φιλτρο το aquael 1100l/h το οποιο οταν το εβαλα σε 24 ωρες πηγε τα ΝΟ2=0 κ το κραταει εκει μεχρι τωρα περιπου ενα μήνα! Ρωτωντας ειδα οτι το υλικο μεσα ηταν ζεολιθος κ καρβουνο κ το αλλαξα με ΕΗΕΙΜ βιολογικο υλικο! Πήρα κ τεστ NO3 k NO4 σημερα μου ηρθαν κ μετραω κ ειναι στο 4 (πρασινα).

Δεν ειναι περιεργο να εχω ΝΗ3 κ οχι ΝΟ2?

Μήπως επηρεαζει σε κάτι που στο παλιο φιλτρο εβαλα το ζεολι8ο (εβγαλα το καρβουνο μετα απο 5 μερες) κ το εχω κ δουλευει κ αυτο?

Το εβαλα για καλυτερα ---- χειροτερα τα εκανα?

Link to comment
Share on other sites

Τασο ναι μωρε ΝΗ3 κ ΝΗ4 εννοω ----- τυπογραφικο λαθος!

Εκτος απο τα παραπανω δεν εκανα τιποτα αλλο!

Τωρα εχω ενα φιλτρο που εχει eheim βιολογικο υλικο για 1 μηνα σχεδον κ ενα μικρο που εχω αφησει μονο το ζεολιθο ( πεταξα το καρβουνο) το οποιο τρεχει περιπου 5 εβδ.

Οχι με το νερο του ενυδρειου τα πλενω τα υλικα ---- μαθαινω σιγα σιγα

Έγινε επεξεργασία - A_S_T_R_O
Link to comment
Share on other sites

κάνε τότε την αλλαγή νερου και σε 2 ώρες πάλι μέτρηση.

τα χρυσόψαρα ειναι μεγάλα ?

Link to comment
Share on other sites

οκ θα κανω αλλαγη νερου κ θα βγαλω κ το παλιο φιλτρο για αλλαγη υλικων!

Υποψιαζομαι οτι μου εμποδιζει τον κυκλο του αζωτου ο ζεολι8ος αν κ εγω ειπα να μην τον πεταξω μεχρι να πιασει βιολογια το νεο φιλτρο κ επειδη ειδα τα ΝΟ2=0 ειπα καλο θα κανει στο στρωσιμο αλλα δεν ειχα παραλαβει ακομα τεστ για ΝΗ3 κ ΝΗ4!

Τα χρυσοψαρα ειναι περιπου 4cm το καθενα!

Link to comment
Share on other sites

βάλε και μια φωτο του νεου φιλτρου δεν το βρισκω. ποσο χωρο εχει για βιολογικο υλικο? αρκει?

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κ παλι! Χθες βραδυ στης 1.00 εκανα αλλαγή νερου 30% περιπου - εβαλα Esklarin στο νεο νερό το αφησα καμια ωρα να πιασει κ την 8ερμοκρασια του ενυδρειου κ κατα της 2 εκανα την αλλαγή! Εριξα κ BIOACTIVE αφαιρεσα κ το παλιο φίλτρο.

Πρίν λιγο εκανα νεες μετρησεις:

ΝΟ2=0

ΝΗ3/ΝΗ4=2

Τι γνωμη εχετε?

Επισης πριν λιγο που πηγα να παρω βιολογικο υλικο να βαλω οσο χωραει στο παλιο φιλτρο μου ειπαν στο petshop να βαζω καθε 2 μερες bioactive για καλυτερα! Να το κανω? Το μπουκαλι λεει μια φορα την εβδ!

Στο φίλτρο τα υλικα ειναι eheim περιπου μισο κουτι ειχα βαλει κ αυτο ελεγε απ εξω 1KG=750g! Το παλιο θα το γεμισω αλλα δεν χωραει πολυ (μιση χουφτα). Φτανει? Η θα χρειαστω κ νεο φιλτρο?

Link to comment
Share on other sites

Όσο κάνεις αλλαγές στα υλικά δεν πρόκειται να δεις προκοπή.Διάβασε εδώ: http://www.aquazone.gr/forums/index.php?showtopic=98

Όταν αφαιρείς τα υλικά και βάζεις καινούρια,αφαιρείς μαζί και τα βακτήρια.Διάλεξε τι θα χρησιμοποιήσεις και μην πειράζεις τίποτα.Αγόρασε ένα τεστ Ν03 και γράψε ολοκληρωμένες τις μετρήσεις ώστε να δούμε σε τι στάδιο βρίσκεται το ενυδρείο.

Link to comment
Share on other sites

Φωτη τωρα δεν προκειτε να ξαναπειραξω τιποτα! Για κακη μου τυχη πηρα ενυδρειο με ενα σφουγκαρι μονο κ μετα οταν καταλαβα οτι κατι γινετε απο την συμπεριφορα των ψαριων μπηκα εδω ενημερωθηκα πηρα βοηθεια, αγορασα τεστ (βρηκα μονο το NO2) μετρησα κ ηταν ΝΟ2=5. Αμεσως πηρα αλλο φιλτρο με βιολογικο υλικο υποτιθετε (σε 24 ωρες ΝΟ=2) αλλα ψαχνοντας κ ρωτωντας παλι βρηκα οτι μεσα ειχε ζεολιθο κ καρβουνο! Το αλλαξα με βιολογικο eheim αλλα πηρα το παλιο υλικο κ εβαλα οσο χωρουσε στο παλιο με την λογικη να δουλεψουν μαζι κ μην χασω οση βιολογια ειχα!

Τελος παντων τωρα που πηρα κ τα NH3/NH4 test ειδα οτι αυτα εδειχναν στο φουλ αμμωνια! Ετσι πεταξα κ το ζεολιθο κ το καρβουνο! Τωρα θα κανω αυτο που ειπες! Τερμα οι αλλαγες κ μετρησεις καθημερινα!

Link to comment
Share on other sites

Το τάισμα αν δύο ημέρες και ελάχιστη ποσότητα.Παρακολούθα τις τιμές αμμωνίας και να έχεις νερό έτοιμο για αλλαγή αν χρειαστεί.Αν μπορείς να πάρεις μπόλι από συνχομπίστα με υγιές ενυδρείο θα είσαι μια χαρά.

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου ο ζεολιθος δεσμευει την αμμωνια αλλα δεν βοηθαει στο να γινει ο κυκλος του αζωτου.ασε οτι μετα απο καποιες εβδομαδες θελει αλλαγη.

Link to comment
Share on other sites

Εκανα νεα αλλαγη νερου γιατι ενα χρυσοψαρο μαλλον το χανω (περιπου 80% αυτη την φορα) --- Προστεθηκε Esklarin κ βακτηρια ΒΙΟΑCTIVE=10ml!

Μετα απο 3 ωρες εχω νεες μετρησεις

ΝΟ2=0

ΝΗ3/ΝΗ4=1

Σημερα δεν εχω ταισει καθολου κ δεν θα ταισω ουτε αυριο!

Για να δουμε τελικα τι θα γινει με το στρωσιμο του φιλτρου!

Αυτο το σκευασμα λετε να βοηθησει καθολου η απαγορευετε να ριχνουμε τετοια σε περιοδο στρωσιματος?

http://www.aquazone.gr/forums/index.php?showtopic=3191

Έγινε επεξεργασία - A_S_T_R_O
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα! Συνεχιζω το ταισμα μερα παρα μερα (χθες ταισα), σημερα μετρησα ξανα κ οι νεες μετρησεις ειναι

ΝΟ2=0

ΝΗ3/ΝΗ4=1

Θα ηθελα να ρωτησω αφου οπως καταλαβαινω ο κυκλος αζωτου δεν εχει ξεκινησει καποια πραγματα αφου εχω ψαρια μεσα κ ειναι επικινδυνα τα πραγματα:

1) Μεχρι να δω να εμφανιζονται ΝΟ2 κραταω την αμμωνια ΝΗ3/ΝΗ4 =1 σταθερα ή μπορω με αλλαγες νερου να την κατεβασω κ αλλο?

2)Μηπως πρεπει να αφησω την αμμωνια να ανεβει κ αλλο για να ξεκινησει ο κυκλος?

3)Βακτηρια bioactive βαζω κα8ε 2 μερες 10ml---λεει στις οδηγιες 5ml ανα 75λιτ ανα εβδομαδα (εγω εχω 80), κανω καλα?

4)Μπορω κατα την αλλαγη να γεμιζω το ενυδρειο με φρεσκο νερο απο βρυση στην σωστη θερμοκρασια κ μετα να ριχνω μεσα το αντιχλωριο?

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΟ ΧΡΟΝΟ Κ ΤΗΝ ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΑΣ ΠΑΙΔΙΑ

Link to comment
Share on other sites

Τώρα είδα το θέμα σου, θα σου δώσω εγώ μπόλι. Επειδή έχεις ήδη ψαράκια μέσα και μάλιστα χρυσόψαρα που είναι αρκετά ρυπογόνα λύσεις τύπου ammo-lock δεν αποκλείονται, αλλά καλύτερα πιο συχνές και μικρές αλλαγές νερού για να μην πετάς τα λεφτά σου, γνώμη μου πάντα.

1. με ποιο τρόπο κρατάς την αμμωνία στο 1;

2. απαντάς το 1 για να καταλάβω και θα σου πω μετά για το 2.

3. Τα βακτήρια που ρίχνεις κακό δεν κάνουν, αλλά και πάλι μην πιστεύεις όλα όσα δίνουν στα πετ σοπ, μπορεί να είναι πεταμένα λεφτά.

4. Το καλύτερο θα ήταν να γεμίζεις κουβά με το νερό, να ρίχνεις το αντιχλώριο εκεί, να το αφήνεις να έρθει σε σωστή θερμοκρασία και μετά να το ρίχνεις στο ενυδρείο.

5. Για το esklarin που ρώτησες πιο πάνω δεν ξέρω να σου απαντήσω, δεν το έχω χρησιμοποιήσει. Από ότι διάβασα στο site της εταιρείας δεν είναι κάποιο φαρμακο, απλά σαν αντιχλωριο για βαρέα μέταλλα και αντι-στρες για τα ψάρια.

Αν θες κάνε μια σύντομη περιγραφή της κατάστασης τώρα για να ξεκαθαρίσουμε κάποια πράγματα και να είναι η συζήτηση πιο οργανωμένη. Απάντα στα παρακάτω:

Λίτρα ενυδρείου: 80

φίλτρο: δεν ανοίγει το link που έδωσες

υλικά φίλτρου:

ψάρια αυτή τη στιγμή:

Link to comment
Share on other sites

Τωρα μου απεμειναν 2 χρυσοψαρα πλεον κ 2 σκαλαρια μικρα που μου τα επεστρεψαν γιατι δεν μπορουσαν να τα κρατησουν αλλο (8α παρω αλλο ενυδρειο μελοντικα για αυτα)!

Λιτρα ενυδρειου 80l

φιλτρο εσωτερικο http://www.aquael.pl/index.php?option=com_...236〈=en (το 1100l/h)

Υλικα--Σφουγγαρι οπως ηταν κ στον καδο βιολογικο υλικο EHEIM substrat

Βαζω βακτηρια BACTOACTIVE ΚΑ8Ε 2 ΜΕΡΕΣ κ ταιζω λιγο κα8ε 2 μέρες

Τα βακτηρια κραταν την αμμωνια εκει στο 1 ----- αν δω οτι ανεβουν 8α κανω μερικη αλλαγη νερου 20 - 30%

Σημερινες μετρησεις ---- ΝΟ2=0 - κοντευει να αλλαξει (σκουρενει λιγο) ΝΗ3/ΝΗ4=1 με υγρα ΑΡΙ

ΓΙΑΝΝΗ δεν ξερεις απο τι διαδικασια με βγαζεις με το μπολι ----ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!!!!!!!!!

Έγινε επεξεργασία - A_S_T_R_O
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας κ παλι! Πριν λιγο μετρησα ξανα NH3/NH4=1,5 περιπου και NO2=0!

Δεν εχω μπολιασει ακομα αλλα συνεχιζω κ ριχνω βακτηρια BACTOACTIVE 10ml κα8ε εβδ κ μαλιστα τα ριχνω μεσα στο φιλτρο! Σημερα εχασα ενα χρυσοψαρο!

Η8ελα να ρωτησω ρε παιδια την γνωμη σας κ την συμβουλη σας........

1) Δεν επρεπε να ειχε ξεκινησει ο κυκλος αζωτου κ να μετραγα ΝΟ2, δεδομενου οτι τρεχει τωρα 2 εβδ κ απο την αρχη υπηρχε αμμωνια? Πιστευω οτι επρεπε να ειχε ξεκινησει................

2) Μηπως ειναι καλυτερα να βαλω τα ψαρακια σε μια λεκανη 50λ που εχω περιπου, να ξεπλυνω υλικα κ ενυδρειο κ αφου βαλω νεο νερο κ το ξαναστησω να αρχισω με safe start η nitrivec κ μετα απο 2 μερες να τα εχω βαλει μεσα?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας κ παλι! Πριν λιγο μετρησα ξανα NH3/NH4=1,5 περιπου και NO2=0!

Δεν εχω μπολιασει ακομα αλλα συνεχιζω κ ριχνω βακτηρια BACTOACTIVE 10ml κα8ε εβδ κ μαλιστα τα ριχνω μεσα στο φιλτρο! Σημερα εχασα ενα χρυσοψαρο!

Η8ελα να ρωτησω ρε παιδια την γνωμη σας κ την συμβουλη σας........

1) Δεν επρεπε να ειχε ξεκινησει ο κυκλος αζωτου κ να μετραγα ΝΟ2, δεδομενου οτι τρεχει τωρα 2 εβδ κ απο την αρχη υπηρχε αμμωνια? Πιστευω οτι επρεπε να ειχε ξεκινησει................

2) Μηπως ειναι καλυτερα να βαλω τα ψαρακια σε μια λεκανη 50λ που εχω περιπου, να ξεπλυνω υλικα κ ενυδρειο κ αφου βαλω νεο νερο κ το ξαναστησω να αρχισω με safe start η nitrivec κ μετα απο 2 μερες να τα εχω βαλει μεσα?

βλέπω μέχρι το πάσχα να στρώνεις το ενυδρείο .... :P γιατι δεν πήρες το μπολι που σου προσφερε ο συντοπιτης σου ?

κάτι δεν γίνεται σωστά δεν μπορεί να μην έχεις μετρήσεις μετα τόσο καιρό.

ποσο βιολογικο υλικο έχει το φίλτρο ?

τα βακτήρια έχουν ημερομηνία ληξης ? κοιτα το μπουκαλι.

βάλε μια φωτο του ενυδρειου

Link to comment
Share on other sites

Δεν βρεθηκαμε ακομη τασο ωστε να παρω το μπολι! Το Βιολογικο υλικο ειναι EHEIM περιπου 400 - 500 gr! ΤΑ βακτηρια BACTOACTIVE δεν εχουν ληξει, ειναι οκ κ μαλιστα ριχνω κ παραπανω απο οτι λεει η δοση του 5ml στα 100 lit κ εγω βαζω 10ml κ στην αρχη εβαζα κα8ε 2 μερα κ οχι μια φορα την εβδ που λενε οι οδηγιες! Κατι αλλο δεν κανω ουτε ριχνω -------ουτε εχω αλη8ινα φυτα μεσα! Μηπως που κανα 2 φορες χρειαστηκε να κανω αλλαγη το 50% του νερου?

Να αλλαξω σκευασμα βακτηριων?

Τι μπορει να ειναι αυτο που κα8ηστερει τον κυκλο κ το στρωσιμο?

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα. προσπαθω να σκεφτω τι μπορει να φταιει γιατι και χωρις βακτηρια να εβαζες σε τοσο χρονικό διάστημα θα είχε στρώσει λογικά.

αυτο που βάζεις είναι βακτήρια ή απλά δεσμευει την αμμωνία?

η συσκευασία EHEIM Substrat για πόσα λίτρα λέει( μήπως τα 400 gr ειναι λίγα για τα 80 litra)

το φιλτρο έχει δύναμη γυρίζει το νερο του ενυδρειου σου 3-4 φορές τουλάχιστον/ ώρα ?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!

Το φιλτρο εχει ροη 1100l/h κ ελεγε οτι ειναι για 200 - 400 λιτρα ενυδρειο ----- οποτε πιστευς ειναι επαρκες

Τα βακτηρια που ριχνω ειναι αυτα http://www.petcumulus.gr/index.asp?page=product&pid=2076

Το υλικο ΕΗΕΙΜ δεν θυμαμαι πολυ καλα αλλα καπου το ειχα δει οτι ειναι περιπου διπλασιας επαρκειας απο το siporax κ αφου 1 λιτρο siporax φτανει για 200 λιτρα ενυδρειο πιστευω ειναι υπεραρκετο.

Στο φιλτρο μεσα στο κανιστρο εχει μονο βιολογικο υλικο -τιποτε αλλο --- μονο ενα σφουγκαρι πριν το κανιστρο για μηχανικο φιλτραρισμα

Ναι ειναι πολυ περιεργο γιατι απο οταν τελικα εβαλα βιολογικο υλικο στο φιλτρο πανε 2 εβδ σχεδον κ ειχα κ αμμωνια οποτε νομιζω επρεπε να ειχα μετρησεις σε ΝΟ2

Φοβαμαι μονο μηπως επηρεαστηκε κατι απο τις αλλαγες νερου που ειχα κανει στην αρχη

Δεν ξερω βεβαια μηπως η ταχυτητα στο φιλτρο ειναι μεγαλη κ φταιει αυτο.

Βασικα ειμαι χαμενος :D

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!

Το φιλτρο εχει ροη 1100l/h κ ελεγε οτι ειναι για 200 - 400 λιτρα ενυδρειο ----- οποτε πιστευς ειναι επαρκες

Τα βακτηρια που ριχνω ειναι αυτα http://www.petcumulus.gr/index.asp?page=product&pid=2076

Το υλικο ΕΗΕΙΜ δεν θυμαμαι πολυ καλα αλλα καπου το ειχα δει οτι ειναι περιπου διπλασιας επαρκειας απο το siporax κ αφου 1 λιτρο siporax φτανει για 200 λιτρα ενυδρειο πιστευω ειναι υπεραρκετο.

Στο φιλτρο μεσα στο κανιστρο εχει μονο βιολογικο υλικο -τιποτε αλλο --- μονο ενα σφουγκαρι πριν το κανιστρο για μηχανικο φιλτραρισμα

Ναι ειναι πολυ περιεργο γιατι απο οταν τελικα εβαλα βιολογικο υλικο στο φιλτρο πανε 2 εβδ σχεδον κ ειχα κ αμμωνια οποτε νομιζω επρεπε να ειχα μετρησεις σε ΝΟ2

Φοβαμαι μονο μηπως επηρεαστηκε κατι απο τις αλλαγες νερου που ειχα κανει στην αρχηΔεν ξερω

βεβαια μηπως η ταχυτητα στο φιλτρο ειναι μεγαλη κ φταιει αυτο.

Βασικα ειμαι χαμενος :D

κάπου ειχα διαβάσει για την μεγάλη ροη πάνω απο 6 φορές τα λίτρα μας αλλα δεν θυμάμαι ακριβώς.

ενδέχεται να φταίει αυτό ?

έχει κάποιος φίλος σχετικη εμπειρία ,να βοηθήσουμε τον φίλο μας ??

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...