Jump to content

γεννα


Recommended Posts

παιδιά αγόρασα corydoras έχει λίγο καιρό και ξαφνικά μετά από 1 εβδομάδα παρατήρησα πως τα corydoras μου ήταν ανήσυχα έτσι υπόθεσα πως έχουν πρησμένη την κοιλιά τους και ήταν έτοιμα να κάνουν αυγά. Τέλος παντον τελικά έκαναν αυγά τα είδα σήμερα το βράδυ.Επίσης βρήκα λίγες πληροφορίες για να δω άμα τα αυγά είναι από corydoras και με λίγες πληροφορίες διαπίστωσα πως ήταν ίδια με αυτά που είχα. Λοιπών πρώτα θέλω να ρωτήσω άμα θα πείραξε που πείραξα 1 αυγό από αυτά εννοώ πως άμα θα έχει σαν αποτέλεσμα να μην ξανά πάνε εκεί τα corydoras η γίνει κάτι άλλο τη λέτε ;

και δεύτερον θέλω να με δώσετε κάποιες πηροφοριες για αυτά άμα μπορείτε θα το εκτιμούσα πολύ Γιάννης

Link to comment
Share on other sites

http://www.aquazone.gr/forums/index.php?sh...mp;#entry323419

αν ειναι αυτα τα κορυντορας σου... :wub:

Link to comment
Share on other sites

δεν πειραζει που το πηραξες, εγω στην αναπαραγωγη μου τα εβγαλα τα αυγα και τα εβαλα σε γενηστρα.

ποσα κορυ εχεις? σε τι λιτρα?

δες εδω την αναπαραγωγη μου (εχει και αλλες μεσα στο φορουμ): http://www.aquazone.gr/forums/index.php?sh...c=46825&hl=

Link to comment
Share on other sites

το ενυδρείο του Γιάννη είναι 80 λίτρα έχει 9 νέον νεαρά 5 Corydoras aeneus και 1 αλμπινο

πως μπορώ να αφαιρέσω τα αβγά από το τζάμι χωρίς να τα βλάψω

Έγινε επεξεργασία - chris99
Link to comment
Share on other sites

λάθος μου είναι 4 Corydoras aeneus και 1 αλμπινο

Link to comment
Share on other sites

Τα corys δεν έχουν λόγο να ξαναπάνε εκεί που γέννησαν τα αυγά τους. Αφού τα γεννήσουν, δεν ενδιαφέρονται πλέον για αυτά. Η εκκόλαψη των αυγών και η ανάπτυξη των νεοσσών γίνεται χωρίς την παρουσία των γονιών.

Τα αυγά ξεκολλούν εύκολα από το τζάμι με ένα ξυραφάκι και πολλή προσοχή!

Έγινε επεξεργασία - theodor72
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...