Jump to content

αμεση βοηθεια


Recommended Posts

εχω ενυδρειο 120 λιτρα με 3 σκαλαρια, 4 κοκκινοματες, 1ραμιρεζι. Συμβατα η οχι δεν το ξερω μου τα εδωσαν πριν περιπου 1 χρονο και ολα πανε καλα.μολις γυρισα απο την δουλεια τωρα το απογευμα ειδα πανω σε ενα φυλο της ανουμπιας κατι ασπρα και το ενα απο τα σκαλαρια να μην αφηνει τα αλλα να πλησιασουν. Τι κανω? :wub:

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον προκειται για αυγα και το ψαρι τα προστατευει.Θα ειναι πολυ επιθετικο οσο θα υπαρχουν.Το θεωρω απιθανο να επιβιωσουν μωρα εκει,αν βεβαια εκκολαφθουν τα αυγα.Αργα ή γρηγορα τα ψαρια θα ξαναγεννησουν.

Δωσε μας και μια φωτο παντως.

Τα λιτρα ειναι λιγα ωστοσο για τα αγγελοψαρα. :wub:

Έγινε επεξεργασία - DIMITRIOS
Link to comment
Share on other sites

φιλε μου το γνωριζω και εχω στα σκαρια ενα μεγαλιτερο αλλα και αυτο μου το εδοσαν ετσι που ειναι τωρα μεσω του φορουμ αρχιζω να μαθενω

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου το γνωριζω και εχω στα σκαρια ενα μεγαλιτερο αλλα και αυτο μου το εδοσαν ετσι που ειναι τωρα μεσω του φορουμ αρχιζω να μαθενω

Μα δεν σε κατηγορησε κανεις,ολοι απο λιγο εως πολυ καποτε την πατησαμε.Αλλωστε αυτος ειναι ο λογος υπαρξης του φορουμ,ανταλλαγη αποψεων,εμπειριων και εικονων. :wub:

Έγινε επεξεργασία - DIMITRIOS
Link to comment
Share on other sites

Μα δεν σε κατηγορησε κανεις,ολοι απο λιγο εως πολυ καποτε την πατησαμε.Αλλωστε αυτος ειναι ο λογος υπαρξεις του φορουμ,ανταλλαγη αποψεων,εμπειριων και εικονων. :wub:

εχεις απολητο δικιο αλλα με εχει πιασει τρομερο αγχος ειναι προτη φορα και τα εχω χαμενα

Link to comment
Share on other sites

το οτι γεννησε το θηλυκο δεν σημαινει πως και θα γεννησει...πολλες φορες το κανουν τα θηλυκα ασχετως αν υπαρχει αρσενικος......αν δεις να περναει αλλο σκαλαρι και να τα τα ψεκαζει η αλλαξουν σε λιγες ωρες το χρωμα τους και γινει ελαφρως πορφυρα,τοτε εχεις ελπιδες να δεις μωρα,αν και ειναι απιθανο να μην φαγωθουνε απο τους υπολοιπους κατοικους.....

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...