Jump to content

Αγορα και στησιμο ενυδρειου


Recommended Posts

Τις γλυκες μου καλησπερες αν και αλλαξαν πολλα πραγματα στην ζωη μου απο τοτε που μπηκα στην σχολη...η αγαπη μου για τα ενυδρεια ειναι μεσα στην καρδια μου...ετσι ξανα γυριζω στο hobby αρκετα ωριμοτερος πλεον και με πολλα ορεξη και μερακι...

Σκεφτομαι να αγορασω ενα ενυδρειακι απο 60-100l (γιατι μονο αυτα εχω τον χρονο και την οικονομικη δυνατοτητα να συντηρησω αυτη τη στιγμη)και να βαλω μεσα κατα πασα πιθανοτητα guppy...(και μονο Guppy)επισης ΛΙΓΑ οχι πολλα φυτα και πολυ ευκολα...και να παρω και ενα μικρο ενυδρειακι περιπου 30l και να το εχω ως γεννηστρα...ανοιγω αυτο το θεμα γιατι σιγουρα θα σας χρειαστω εσας και τις πολυτιμες συμβουλες που μου δινετε,ετσι ωστε να κανω σοβαρη δουλεια...θα ψαχτω και μολις ειμαι ετοιμος και εχω αγορασει τα ενυδρεια θα σας ειδοποιησω...

Βασικα απο αυριο θα παω σε μαγαζια για να αγορασω για αρχη τα 2 ενυδρεια το 60-100L και το 30L...χωρις εξοπλισμο...(για τον εξοπλισμο θα ψαχτω πιο μετα...)καλως σας βρηκα ξανα...

Link to comment
Share on other sites

Καλή αρχή και καλή επιτυχία!! :wub:

Στην θέση σου θα κοίταζα κάτι μεγαλύτερο. Θεωρώ ότι όσο μεγαλύτερο είναι το ενυδρείο τόσο πιο ''ευκολο'' είναι.

Το οικονομικό σίγουρα είναι ένα σημαντικό θέμα αλλά ίσως βρεις κάτι στις αγγελίες που να είναι ποιοτικό και οικονομικό!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...