Jump to content

Μετά το στρώσιμο,τι?


Fantazio

Recommended Posts

Οπως καλα καταλαβατε ειμαι στη φαση που ειναι στρωμενο το νερο και δεν ξερω τι ψαρια να εχω στο ενυδρειο μου... :thumbup: Για να γινω οσο μπορω περισσοτερο σαφης, ενα ξερω,οτι θελω να εχω parrot fish, σιγουρα!δεν ξερω αν ειναι ευκολο ψαρι και με ποια αλλα παει.Γι' αυτο θα ηθελα να μου αναφερετε πιθανους συνδυασμους με parrot fish ή χωρις αυτα και αναλογα με την εμφανιση τους να κρινω τι μου αρεσει(εδω θα ηθελα αν γινοταν και σχετικα links οπου θα μπορω να εχω μια εικόνα τους!Ευχαριστω για την μεχρι τωρα πορια μου στο χομπι ολους σας για τις πολυτιμες συμβουλες σας. ;)

Link to comment
Share on other sites

Βλεπω πως τελικα ειναι ψιλο-απαιτητικο ψαρι,οποτε ας το απορριψω!

Για συνδυασμους αλλους, ποιους θα μου προτεινατε?

Link to comment
Share on other sites

Ριξε μια ματια στο fish index να δεις κανενα ψαρακι που σου αρεσει για να μπορεσουμε να σε βοηθησουμε ...

Παντως αν θες τι γνωμη Μου εγω σε 96 λιτρα θα εβαζα μεσα 2 ειδη απο σμηνοψαρα , πχ ροδοστομους , νεον και ενα ζευγαρι απο τα καταπληκτικα apistogramma ...

Link to comment
Share on other sites

η αληθεια ειναι οτι σε τοσα λιγα λιτρα δεν μπορεις να βαλεις ψαρια μεγαλου μεγεθους.

Link to comment
Share on other sites

Ωραιος ο συνδυασμος με τους ροδοστομους,τα νεον και το apistogramma...καλα καταπληκτικο,το τελευταιο.Ηθελα να βαλω και guppιες ή κατι αλλο που να αναπαραγεται ευκολα!

α!δεχομαι κι αλλους συνδυασμους,ετσι?!!Να εχω μερικους,να τα δω και να αποφασισω!

Απο φυτα,θελω να βαλω κατι να καλυψω τον βυθο,να ειναι πρασινο,σαν το γκαζον ενα πραγμα!!!!!Υπαρχει κατι τετοιο???

Link to comment
Share on other sites

Ωραιος ο συνδυασμος με τους ροδοστομους,τα νεον και το apistogramma...καλα καταπληκτικο,το τελευταιο.Ηθελα να βαλω και guppιες ή κατι αλλο που να αναπαραγεται ευκολα!

α!δεχομαι κι αλλους συνδυασμους,ετσι?!!Να εχω μερικους,να τα δω και να αποφασισω!

Απο φυτα,θελω να βαλω κατι να καλυψω τον βυθο,να ειναι πρασινο,σαν το γκαζον ενα πραγμα!!!!!Υπαρχει κατι τετοιο???

java moss Eιναι ενα απο αυτα.

Link to comment
Share on other sites

Ωραιος ο συνδυασμος με τους ροδοστομους,τα νεον και το apistogramma...καλα καταπληκτικο,το τελευταιο.Ηθελα να βαλω και guppιες ή κατι αλλο που να αναπαραγεται ευκολα!

α!δεχομαι κι αλλους συνδυασμους,ετσι?!!Να εχω μερικους,να τα δω και να αποφασισω!

Απο φυτα,θελω να βαλω κατι να καλυψω τον βυθο,να ειναι πρασινο,σαν το γκαζον ενα πραγμα!!!!!Υπαρχει κατι τετοιο???

Γκαπις και αυτα που σου ειπα δε πανε μαζι .. γενικα δε πανε μαζι ζωοτοκα με ωοτοκα ... Παντως με καλες συνθηκες νερου και τα απιστογραμμα θα τα δεις να αναπαραγοντε ... ;)

Αν εχεις καλο φωτισμο θα μπορουσες για "γρασιδι" να βαλεις echinodorus tenelus , απλα να ξερεις οτι ειναι πιο απαιτητικο φυτο ...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

ΜΟΥ ΦΕΡΑΝΕ ΚΑΤΙ ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΓΙΑ ΤΟ ΝΕΟ ΕΝΥΔΡΕΙΟ ΔΩΡΟ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ ΨΑΡΙΑ!ΤΙ ΚΑΛΑ ΠΑΙΔΙΑ ΑΝΑΡΩΤΗΘΗΚΑ...ΑΛΛΑ ΟΠΩΣ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΕΚΑΝΑΝ ΠΟΛΥ ΛΑΘΟΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΜΕ ΡΩΤΗΣΑΝ ΤΙ ΗΘΕΛΑ ΚΑΙ ΠΕΣΑΝ ΚΑΙ ΣΕ ΛΑΘΟΣ ΑΝΘΡΩΠΟ ΠΟΥ ΤΟΥΣ ΤΑ ΠΟΥΛΗΣΕ!!ΛΟΙΠΟΝ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΕΞΗΣ(ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΖΕΥΓΗ.ΚΑΘΕ ΕΙΔΟΣ ΑΠΟ 2):

--->ΧΗΡΕΣ

--->ΠΛΑΤΥ (ΠΟΛΥ ΟΜΟΡΦΑ)

--->ΣΚΑΛΑΡΙΑ

--->ΚΑΤΙ ΑΛΛΑ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΣΑΝ ΑΚΤΙΝΟΓΡΑΦΙΕΣ ΚΑΙ ΠΑΝΩ ΕΧΟΥΝ ΜΙΑ ΦΩΣΦΟΡΙΖΟΥΣΑ ΓΡΑΜΜΗ ΠΡΑΣΙΝΗ ΤΟ ΕΝΑ ΚΑΙ ΚΟΚΚΙΝΗ ΤΟ ΑΛΛΟ.ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΝΕΟΝ!(ΚΑΙ ΤΟ ΚΑΚΟ ΜΕ ΑΥΤΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΤΑ ΒΛΕΠΩ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ).

ΜΕ ΤΙ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΑ ΣΥΝΔΥΑΣΩ???

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...