Jump to content

ακινητοποιηση


Recommended Posts

τα ψαρακια μου απο χθες ειναι λες και ειναι τρομαγμενα απο κατι και ολο κρυβονται απο δω και απο κει...τα δε γκαμπι μενουν ακινητ και κουνανε τις ουρες τους και ειναι ολα τα πτερυγια ανοιχτα..τα δε μολυ ειναι και αυτα ακινητα και κουνανε τις ουρες τους πολυ γρηγορα.και αμα πας να βαλεις χερι η το δυχτι μεσα στο νερο κανουν σαν τρελα..

τι μπορει να εχει συμβει??

Link to comment
Share on other sites

Δώσε μετρήσεις του νερού σου, ρουτίνες και αλλαγές νερού που ακολουθείς, ιστορικό των ψαριών και του ενυδρείου σου, περιγραφή ή ακόμα καλύτερα φωτογραφία του ενυδρείου σου.

Διαφορετικά θα πρέπει να μαντεύουμε :wub:

Link to comment
Share on other sites

μετρησεις δεν εχω να σου δωσω επειδη δεν κανω..κανω συχνες αλλαγες νερου σχεδον καθε βδομαδα και τα ψαρια μεχρι χθες ηταν καλα μεχρι που το φιλτρο εκανε ενα παφ και αρχισε να βγαζει οτι βρομια ειχε μεσα..μετα βεβαια τα ξαναρουφηξε μεσα και το νερο ειναι οπως ηταν.κατι αλλο δε ξερω να σου πω για να σε βοηθησω για να με βοηθησεις..απλα ελεγα μηπως εχει συμβει σε κανεναν κατι τετοιο παρομοιο και ηξερε να μου πει

Link to comment
Share on other sites

μετρησεις δεν εχω να σου δωσω επειδη δεν κανω..κανω συχνες αλλαγες νερου σχεδον καθε βδομαδα και τα ψαρια μεχρι χθες ηταν καλα μεχρι που το φιλτρο εκανε ενα παφ και αρχισε να βγαζει οτι βρομια ειχε μεσα..μετα βεβαια τα ξαναρουφηξε μεσα και το νερο ειναι οπως ηταν.κατι αλλο δε ξερω να σου πω για να σε βοηθησω για να με βοηθησεις..απλα ελεγα μηπως εχει συμβει σε κανεναν κατι τετοιο παρομοιο και ηξερε να μου πει

Ηρθε η στιγμη να αρχισεις να κανεις :wub:

Link to comment
Share on other sites

Κάνε μια αλλαγή νερού καλού κακού,με προετοιμασμένο νερό και συντήρηση στο φίλτρο.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

μετα απο αρκετες μερες και απο 2 αλλαγες νερου και μικροκαθαρισμα φιλτρου μπορω να πω πως τα ψαρια μου συνηλθαν αλλα υπαρχουν στιγμες που παλι μενουν ακινητα και μολις περασει κανεισ απο διπλα τους τρεχουν σαν διαολεμενα...και μερικα πανε και κτυβονται κοντα στο φλτρο..

και σαν να μη μου φτανουν ολα αυτα μου μαδισανε και τα camboba μου!!2 φορες τη μερα τα ταιζω δε φτανει?ενω τα αλλα τα φυτα δε τα πειραζουν..

Link to comment
Share on other sites

το πιο βασικο στο ενυδρειο ειναι να ξερεις την ποιοτητα του νερου σου.

ξεκινα τις μετρησεις γιατι μπορει να εχεις προβλημα σοβαρο με το νερο σου και να την πληρωσουν τα ψαρια.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...