Jump to content

Εχει δοκιμασει κανεις Cacatuoides με Ramirezi?υπαρχει συμβιωση?


akvariym

Recommended Posts

Στο ενυδρειο που σκεφτομαι να το επιχειρησω ειναι 160 λιτρα φυτεμενο.υπαρχουν ηδη 3 κακατού,2θ και 1α.

θελω να προσθεσω και αλλα 3 ραμιρεζι.τι λετε?εχει καποιος αναλογη εμπειρια?

υπαρχουν κρυψωνες αρκετες.

Link to comment
Share on other sites

Εγω στο δικο μου 240 λτρ με τρια αρσενικα και 1 θυληκο γινεται λιγο κοντρα......

Βαλε αλλα οχι δυο αρσενικα, ενα ζευγαρι. Και παλι νομιζω οτι εισαι οριακα με 160 λτρ.

Your Call....

Link to comment
Share on other sites

απο οσο καταλαβα τα 3 αρσενικα ειναι και κακατου και ραμ ετσι?εγω σκεφτοαμιγια 2 και 4 θυλικα συνολο.κοντρες ασ υπαρχουν..μην ειναι θανατηφορες!!

Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω μονο ραμιρεζι.... Τωρα για συμβιωση δεν γνωριζω. Απλα ειναι απο διαφορετικους βιοτοπους παρολο τις κοινες συνθηκες που απαιτουν.

Απλα τρια αρσενικα που εχω ο καθε ενασ το παιζει μαγκας οταν η θυληκια ειναι στην μερια του. Βεβαια δεν μαλωνουν παντα αλλα ενα σκουντιγμα απαλο με την μυτη το κανουνε.

Περιττο να σου πω οτι οταν εβαλα την θυληκια ολα πηρανε χρωματα στο φουλ και τα παιχνιδια μεταξυ των αρσενικον ητανε μια αξεχαστη εμπειρια. Το πως καθοντουσταν πλαι πλαι και δειχνοντουσταν το ενα στο αλλο... το κατι αλλο.

Ειναι εκπληκτικα ψαρακια και στο μελλον αν αποκτησω και αλλο ενυδρειο θα ειναι αποκλειστικα και μονο για αυτα...

Νομιζω αν καταφερεις και παρεις ενα ζευγαρακι κατευθειαν δεν θα εχεις προβλημα, αλλα και παλι δεν ειμαι ειδικος. Συζητηση κανουμε..΄... :D

Link to comment
Share on other sites

εχω ψηθει εδω και πολυ καιρο να το δοκιμασω!!!

σε λιγες μερες εχω μετακομιση και μολισ μεταφερω κ το ενυδρειο θα το κανω.ελπιζω να μην εχουν πουληθει απο το καταστημα!!!

θα σας κρατας ενημερους! :D

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...