Jump to content

JUWEL στάθμη νερού


Recommended Posts

Καλησπέρα

οι οδηγίες του JUWEL 180 μου αναφέρουν γέμισμα μέχρι τη κόκκινη γραμμή. Το δικό μου δεν έχει κάποιο τέτοιο σημάδι. Λογικά πρέπει να υπάρχει κάποιο αυτοκόλλητο με μιά κόκκινη γραμμή, αλλά το δικό μου δεν έχει. 'Εχει κανείς JUWEL 180 να μου πεί μέχρι πού το έχει γεμίσει;

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Το γέμισμα το κανεις μέχρι εκεί που όταν βάλεις το καπάκι δεν θα φαίνεται κενό (χωρίς νερό) ένα μέρος από το ενυδρείο ως το καπάκι.

Ελπίζω να έγινα κατανοητή ;)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

οι οδηγίες του JUWEL 180 μου αναφέρουν γέμισμα μέχρι τη κόκκινη γραμμή. Το δικό μου δεν έχει κάποιο τέτοιο σημάδι. Λογικά πρέπει να υπάρχει κάποιο αυτοκόλλητο με μιά κόκκινη γραμμή, αλλά το δικό μου δεν έχει. 'Εχει κανείς JUWEL 180 να μου πεί μέχρι πού το έχει γεμίσει;

Ευχαριστώ

Το αυτοκόλλητο είναι από μέσα στο δεξιό τζάμι ,

το κόιταξες ??? Αν δεν έχει τότε γεμίζεις ένα χιλιοστό το πολύ πάνω από εκεί που τελειώνει το πλαστικό πλαίσιο έτσι ώστε να μην σκεπάσεις το φίλτρο.

Τελικά πήρες το 180 ? (180 vs 300)

με γεια

Έγινε επεξεργασία - acg301
Link to comment
Share on other sites

Το αυτοκόλλητο είναι από μέσα στο δεξιό τζάμι ,

το κόιταξες ??? Αν δεν έχει τότε γεμίζεις ένα χιλιοστό το πολύ πάνω από εκεί που τελειώνει το πλαστικό πλαίσιο έτσι ώστε να μην σκεπάσεις το φίλτρο.

Τελικά πήρες το 180 ? (180 vs 300)

με γεια

σας ευχαριστώ παιδιά. Ναι, πήρα 180 τελικά όχι επειδή αγνοούσα όλο το φόρουμ που φώναζε 300, αλλά επειδή θέλω να έχω την ευελιξία να του αλλάξω θέση (σαλόνι κρεβατοκάμαρα γραφείο) αν χρειαστεί, μέχρι να έιναι οκ και για μένα και για τα ψαράκια μου.

Link to comment
Share on other sites

Νερο μπορεις να βαλεις μεχρι το μαυρο πλαστικο καλυμα.Και εγω το ιδιο ενυδρειο εχω.

Link to comment
Share on other sites

σας ευχαριστώ παιδιά. Ναι, πήρα 180 τελικά όχι επειδή αγνοούσα όλο το φόρουμ που φώναζε 300, αλλά επειδή θέλω να έχω την ευελιξία να του αλλάξω θέση (σαλόνι κρεβατοκάμαρα γραφείο) αν χρειαστεί, μέχρι να έιναι οκ και για μένα και για τα ψαράκια μου.

Εντάξει, για πρώτο ενυδρείο μια χαρά είναι. :wacko::hysterical::hysterical:

Μετά πάς Χ2 ή Χ3 και πάει λέγοντας... ;):thumbup::thumbup:

Link to comment
Share on other sites

ΤΑ JUWEL ΕΧΟΥΝ ΣΥΝΗΘΩΣ ΜΙΑ ΚΟΚΚΙΝΗ ΓΡΑΜΗ,ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΟΥ(RΙΟ 400).ΓΕΜΙΣΕ ΤΟ ΜΕΧΡΙΤΟ ΠΛΑΣΤΙΚΟ,ΟΠΩΣ ΑΝΑΦΕΡΘΗΚΕ ΣΤΗ ΣΥΖΗΤΗΣΗ

Link to comment
Share on other sites

Είναι ακριβώς 7 εκατοστά κάτω από το εσωτερικό τοίχωμα. Το εξωτερικό είναι λίγο πιο ψηλό για να κλείνει το καπάκι.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...