Jump to content

Sos


Recommended Posts

no3=10

no2=25

gh=14-21

ph=7,5

kh=10

cl2=0

νομιζω οτι πρεπει να εχω αμωνια......ειναι 35λτ κ εχω μεσα 3 γκαμπι.....κανω αλλαγεσ εδω κ 2 εβδ. κ το no2 ειναι ακομα εκει.....τ αλλο να κανω????????α κ τρεχει εδω κ 3 μηνες.....

Link to comment
Share on other sites

no3=10

no2=25

gh=14-21

ph=7,5

kh=10

cl2=0

νομιζω οτι πρεπει να εχω αμωνια......ειναι 35λτ κ εχω μεσα 3 γκαμπι.....κανω αλλαγεσ εδω κ 2 εβδ. κ το no2 ειναι ακομα εκει.....τ αλλο να κανω????????α κ τρεχει εδω κ 3 μηνες.....

Μετρησεις αμμωνιας εχεις?πως εστρωσες το φιλτρο?νομιζω οτι εχεις αστρωτο φιλτρο και δεν ξερω αν τα no2 πεφτουν με αλλαγες νερου..

Link to comment
Share on other sites

εχει βαλει τησ aquarium munster το aquavital nitrigon 1 για της 10 προτες μερες κ μετα το 2 κ εβαλα ενα goldfish για 1 μηνα εκανα αλλαγες κανονικα κ μετα εβαλα τα γκαμπι.....δεν εχω τεστ να κανω για αμμωνια.... οταν εχυμε no2 δν εχεουμε κ αμμωνια?????

Link to comment
Share on other sites

εχει βαλει τησ aquarium munster το aquavital nitrigon 1 για της 10 προτες μερες κ μετα το 2 κ εβαλα ενα goldfish για 1 μηνα εκανα αλλαγες κανονικα κ μετα εβαλα τα γκαμπι.....δεν εχω τεστ να κανω για αμμωνια.... οταν εχυμε no2 δν εχεουμε κ αμμωνια?????

Οταν εχουμε no2 σημαινει οτι εχουμε αστρωτο φιλτρο,κακως εβαλες ψαρια με αστρωτο φιλτρο.παρε υγρο τεστ για αμμωνια και κανε μετρηση επιγωντος :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

εισαι σιγουρος οτι το νο2=25 και οχι 0,25;

Link to comment
Share on other sites

πανω στα τεστ που εχω ετσι λεει αλλα λογικα μπορει να ειναι κ 0,25 αλλα δν νομιζω

Με στικάκια μετράς ή με υγρά τέστ;

Link to comment
Share on other sites

no3=10

no2=25

gh=14-21

ph=7,5

kh=10

cl2=0

νομιζω οτι πρεπει να εχω αμωνια......ειναι 35λτ κ εχω μεσα 3 γκαμπι.....κανω αλλαγεσ εδω κ 2 εβδ. κ το no2 ειναι ακομα εκει.....τ αλλο να κανω????????α κ τρεχει εδω κ 3 μηνες.....

αμα θες άμεσα αποτελέσματα βάλε nitrat stop οποιασδήποτε εταιρίας μέσα στο φίλτρο σου και μετά βάζε βακτήρια

σε κάθε αλλάγή νερου που κάνεις

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...