Jump to content

ποσά φυτά πρέπει να βάλλω σε ένα ενυδρείο


geros

Recommended Posts

καλημέρα έχω ένα ενυδρείο 120lit έχω ένα φυτό ποσά φυτά πρέπει να βάλλω ώστε να είναι ένταξη έχω guppy 1 μονομάχο γαρίδες γατόψαρο

Link to comment
Share on other sites

Αν θέλεις full-planted περίπου το 60% του βυθού σου (κατά τα λεγόμενα της sera). Κατά τα άλλα νομίζω πως είναι υποκειμενικό (οκ αρκεί να έχει χώρο να κολυμπάνε τα ψαράκια σου!!!).

Μια παρατήρηση: τα ζωοτόκα (guppy) δεν ταιριάζουν με ωοτόκα (μονομάχος, γατόψαρα).

Φιλικά Κώστας

Link to comment
Share on other sites

Όσα φυτά θες,βάλε!

Link to comment
Share on other sites

Αν θέλεις full-planted περίπου το 60% του βυθού σου (κατά τα λεγόμενα της sera). Κατά τα άλλα νομίζω πως είναι υποκειμενικό (οκ αρκεί να έχει χώρο να κολυμπάνε τα ψαράκια σου!!!).

Μια παρατήρηση: τα ζωοτόκα (guppy) δεν ταιριάζουν με ωοτόκα (μονομάχος, γατόψαρα).

Φιλικά Κώστας

Μην υπερβαλουμε και για τα γατοψαρα!

Link to comment
Share on other sites

Αν θέλεις full-planted περίπου το 60% του βυθού σου (κατά τα λεγόμενα της sera). Κατά τα άλλα νομίζω πως είναι υποκειμενικό (οκ αρκεί να έχει χώρο να κολυμπάνε τα ψαράκια σου!!!).

Μια παρατήρηση: τα ζωοτόκα (guppy) δεν ταιριάζουν με ωοτόκα (μονομάχος, γατόψαρα).

Φιλικά Κώστας

τι ψαριά να βάλω αφού δεν ξερό είναι μια χαρά όλα μαζί δεν υπάρχει πρόβλημα

Link to comment
Share on other sites

Φυτα βαλε οσα χωρανε αρκη να υπαρχη ενας χωρος πιο ανοικτος σε καπιο σημειο για να μπορουν τα ψαρια να κολυμπανε πιο ανετα.

Μην βαλεις τον μονομαχο με τα γκαπι γιατι θα κυνηγαει τα αρσενικα, περναει για αρσενικο μονομαχο την ουρα του αρσενικου γκαπι και προσπαθει να το σκοτωση..

Εγω θα σου προτεινα να βαλεις ωοτοκα με τα γκαπι τα οποια να ειναι ηρεμα και μικροσωμα ωστε να μην χορανε τα γκαπι στο στωμα τους, οπως γατοψαρα κοριντορας, αλγοφαγα οττοκυκλους.

Έγινε επεξεργασία - mopani
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...