Jump to content

Τα φωτα σας... για το Εlite


Satum

Recommended Posts

Λοιπον να μπω κατευθειαν στο θεμα....

κατελειξα στο να αγορασω ενυδρειο elite το EF-1200. που λεει οτι ειναι 320 λιτρα...

αλλα αυτος απο το pet shop μου ειπε οτι δεν ειναι τοσο και ειναι πιο μικρο.... ισχυει ή μου ελεγε μπαρουφες???

το εχει κανεις? ξερετε ποσα λιτρα ειναι ακριβως?

επισης ποσες λαμπες εχει?

γιατι αλλου το βρησκω με 2 και αλλου με 3.

Παρακαλω πειτε μου οτι ξερετε γιατι θελω να το παραγγειλω απο σημερα...

Link to comment
Share on other sites

κάνε ύψοςχμήκοςχπλάτος /(δια)1000

Ετσι θα βρεις τα λίτρα

:thumbup:

το θεμα ειναι οτι οι διαστασεις που βρηκα δεν ξερω εαν ειναι μαζι με το καπακι ή χωρις....

εαν δεν ειναι με το καπακι βγαινουν 322 λιτρα...

Link to comment
Share on other sites

το θεμα ειναι οτι οι διαστασεις που βρηκα δεν ξερω εαν ειναι μαζι με το καπακι ή χωρις....

εαν δεν ειναι με το καπακι βγαινουν 322 λιτρα...

Δεν ξέρω αν είναι με το καπάκι ή χωρίς επειδή δεν έχω το ενυδρείο αυτό (δυστηχώς :thumbup: ) αλλά ο τρόπος για να βρεις τα λίτρα είναι αυτός.

Για σιγουριά πρέπει να περιμένεις να σου πει κάποιος που ξέρει για το ενυδρείο αυτό :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον να μπω κατευθειαν στο θεμα....

κατελειξα στο να αγορασω ενυδρειο elite το EF-1200. που λεει οτι ειναι 320 λιτρα...

αλλα αυτος απο το pet shop μου ειπε οτι δεν ειναι τοσο και ειναι πιο μικρο.... ισχυει ή μου ελεγε μπαρουφες???

το εχει κανεις? ξερετε ποσα λιτρα ειναι ακριβως?

επισης ποσες λαμπες εχει?

γιατι αλλου το βρησκω με 2 και αλλου με 3.

Παρακαλω πειτε μου οτι ξερετε γιατι θελω να το παραγγειλω απο σημερα...

Αν στο κουτι γραφει 320 ..τοτε ειναι 320 απλα ο πετσοπας δεν εχει ιδεα ..σε ιστοσελιδες που κοιταζω τοσο το γραφει 320 :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Αν στο κουτι γραφει 320 ..τοτε ειναι 320 απλα ο πετσοπας δεν εχει ιδεα ..σε ιστοσελιδες που κοιταζω τοσο το γραφει 320 :buttrock:

Μπορεί να μην έχει ιδέα, μπορεί να θέλει να πουλήσει και κάτι μεγαλύτερο και ακριβότερο. :thumbup::thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Γενικος κανονας για να βρεις τα λιτρα σου ειναι να μετρησεις το μηκος του ενυδρειου(εχοντας αφαιρεσει το παχος των τζαμιων) χ την στηλη νερου(το καθαρο υψος οπου φτανει το νερο) χ το πλατος του ενυδρειου (εχοντας αφαιρεσει και εδω το παχος των τζαμιων,μετρας δηλ τις εσωτερικες πλευρες) και τελος διαιρεις με 1000. :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Γενικος κανονας για να βρεις τα λιτρα σου ειναι να μετρησεις το μηκος του ενυδρειου(εχοντας αφαιρεσει το παχος των τζαμιων) χ την στηλη νερου(το καθαρο υψος οπου φτανει το νερο) χ το πλατος του ενυδρειου (εχοντας αφαιρεσει και εδω το παχος των τζαμιων,μετρας δηλ τις εσωτερικες πλευρες) και τελος διαιρεις με 1000. :thumbup:

Ή άμα δεν θές να κάνεις διαίρεση πας εδω : http://www.theaquatools.com/volume-calculator

:thumbup::buttrock:

Έγινε επεξεργασία - puffer
Link to comment
Share on other sites

Εχω το συγκεκριμενο ενυδρειο ειναι 320λιτρα αν σου κανει σαν μεγεθος και λιτρα παρτο το εχω 2 χρονια ειναι καλο σαν κατασκευη και η τιμη του επισης

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...