Jump to content

black ghost


Recommended Posts

Έχω ένα ενυδρείο 100lt. Ξεκίνησα με δύο γκουραμι, μετά έβαλα ένα blue dolphin, ένα silver shark και έναν ancistrus sp3. Προχτές έβαλα ένα παπαγαλοψαρο και ένα black ghost. Ως τώρα δε βλέπω να υπάρχει κάποιο πρόβλημα με το black ghost, αν και κατόπιν εορτής , έμαθα ότι δεν ήταν και η καλύτερη επιλογή! Ποιο απο τα ψαρακια που έχω μπορεί μελλοντικά να κινδυνέψει απο το black ghost; και... πιστευετε ότι τα ψάρια που έχω γενικά ταιριάζουν;

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά πιστεύω ότι θα πρέπει να αναθεωρήσεις και να σχεδιάσεις ξανά τους κατοίκους του ενυδρείου σου. Αυτή την στιγμή το ενυδρείο είναι υπερκορεσμένο.

Για αρχή θα έλεγα να μας πεις τι θέλεις να κάνεις και μετά να δούμε αν γίνεται και αν μπορούμε τότε το πώς θα γίνει.

Διάθεση και όρεξη για βοήθεια υπάρχει :D

Link to comment
Share on other sites

Το παπαγαλόψαρο μπορεί να αποτελέσει μεγάλο κίνδυνο για τα υπόλοιπα. Πρόσεχέ το.

Link to comment
Share on other sites

Φιλε agalenia έχεις δίκιο δυστυχώς. Σήμερα διαπίστωσα ότι το παπαγαλόψαρο είναι επιθετικό στα gouramis και σήμερα είδα ότι το ένα έχει χάσει τον έναν από τους αισθητήρες του (τις κεραιές που έχει από κατω). σκεφτομαι να πάρω το παιδί που έχει το ενυδρείο να ρθει να το πάρει πριν φάει κανα ψάρι ολοκληρο!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Sylvia καλημέρα.

Πρέπει να μελετήσεις τα χαρακτηριστικά των ψαριών που έχεις και τις συνθήκες που χρειάζονται.

Αμεσα πρέπει να δώσεις το παπαγαλόψαρο για το καλο των υπολοίπων ,

τα:silver shark & black ghost ,θέλουν περισσότερα λίτρα.

Καλή συνέχεια! ;)

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...