Jump to content

Παρουσιάσεις Μονομάχων


bbetta

Recommended Posts

Καλησπέρα παιδιά. Πραγματικά πανέμορφοι όλοι οι μονομάχοι που ειδα ως τώρα. Να σας παρουσιάσω και το ζευγάρι μου

http://img13.imageshack.us/i/vlcsnap2011030912h00m23.png

Link to comment
Share on other sites

μηπως να κανουμε διαγωνισμο καλλιστειων??? θελω απο ολους σας απο ενα ειδος αν κανετε γεννες.... :D;):blink::hysterical:

Link to comment
Share on other sites

;) Αυτό το ψαράκι μόνο μονομάχος δεν είναι!

Το φαγητό το τσακιζει αλλά δεν κυνηγάει ούτε καν τις γαρίδες :blink: και δεν τον ταιζω ληγμένα ...

giorginakos πανέμορφοι !!

ευχαριστω πολυ gixxer και ο δικος σου ειναι τελειος :D

Link to comment
Share on other sites

Έχουν παρουσιαστεί 24 μονομάχοι 19 αρσενικοί και 5 θηλυκοί και ο μέσος όρος λίτρων που φιλοξενούνται είναι 20(δεν έχω συμπεριλάβει στον μέσο όρο τα λίτρα των ενυδρείων των μονομάχων που ζουν σε μεγαλουτσικους όγκους (60-70 λίτρα) με άλλα ψάρια)

Θέλω κι άλλους!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :D;):blink::hysterical::bigemo_harabe_net-105::rasp::rasp::hysterical:

ΌΛΟΙ είναι ΠΑΝΈΜΟΡΦΟΙ :hysterical: !!!

Link to comment
Share on other sites

Αυτός είναι ο νέος μου φίλος, ζει σε ενυδρείο 37,5 λίτρα.

post-12024-1299692893_thumb.jpg

post-12024-1299692924_thumb.jpg

post-12024-1299692947_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αυτός είναι ο νέος μου φίλος, ζει σε ενυδρείο 37,5 λίτρα.

φοβερος :D;):blink:

πολυ ομορφο και το ενυδρειο :hysterical:

Link to comment
Share on other sites

φοβερος :D;):blink:

πολυ ομορφο και το ενυδρειο :hysterical:

Ευχαριστώ φίλε μου!

Ολα τα ψαράκια που παρουσιάστηκαν είναι πολύ όμορφα!

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ φίλε μου!

Ολα τα ψαράκια που παρουσιάστηκαν είναι πολύ όμορφα!

τι φυτα εχεις βαλει μεσα ?

Link to comment
Share on other sites

τι φυτα εχεις βαλει μεσα ?

Eusteralis Stellata (Pogostemon stellata) - Το μεγάλο αριστερά

Polysperma "Sunset" - Το μεγάλο δεξιά

Hygrophila polysperma - Πίσω από το μεγάλο δεξιά

Lileopsis Brasiliensis - Η μικρή ποσότητα μπροστά δεξιά

Cryprocorine - Μπροστά αριστερά (Το είδος δεν το γνωρίζω, αν γνωρίζει κάποιος ας πει)

Rotala Rotundifolia - Το μικρό δίπλα από το Eusteralis

:D

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω :D

αν θελει καποιος συντονιστης ας σβησει την ερωτηση μου για να μην χαλαμε το θεμα

Link to comment
Share on other sites

Σας παρουσιαζω λοιπον και τον δικο μονομαχουλι και το σπιτι του , μιας και δεν εχω κανει ακομα παρουσιαση (νεος στο ΑΖ και αρχαριος ) . Το ονομα αυτου "γκάγκυ" βαπτισμενος απο την κορη μου ... και ζει σε 18 lt

ο φωτισμος ειναι εντονος μονο για την φωτογραφηση

post-41523-1299844647_thumb.jpgpost-41523-1299844729_thumb.jpgpost-41523-1299844747_thumb.jpgpost-41523-1299844767_thumb.jpgpost-41523-1299844824_thumb.jpgpost-41523-1299844861_thumb.jpgpost-41523-1299845137_thumb.jpg

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Πολυ ωραίο !

Εχε υποψην οτι το ψαρακι αναπνέει απο τον ατμοσφαιρικό αερα και όχι σαν τα αλλα ψαρια μεσω βρανχιων!

Υγ. Τα ΣΠΑΕΙ το ονοματακι του γκακυ, και η ιστορία της ονομασίας του! χε χε

Έγινε επεξεργασία - tsagos
Link to comment
Share on other sites

το εκανα το λαθος μου σαν νεος ..αντι να πατησω " απαντηση " στο θεμα "παρουσιαστε τους μονομαχους σας" εκανα καινουργιο θεμα . Παρακαλω πολυ αν γινεται να μεταφερθει !!! :D

Link to comment
Share on other sites

πολυ ωραίο.... :D

Τα ξύλα είναι αγορασμένα ή τα μάζεψες από κάπου?

Background έχει φωτογραφία από κορμό δέντρου? ( βλεπώ καλα?)

Link to comment
Share on other sites

Πολύ όμορφο το ενυδρείο. ;)

Eδώ μπορείς να βρεις αρκετές πληροφορίες για το ψαράκι σου:

http://www.aquazone.gr/forums/index.php?sh...mp;#entry323429 :D

Έγινε επεξεργασία - psarouklas
Link to comment
Share on other sites

πολυ ωραίο.... :hysterical:

Τα ξύλα είναι αγορασμένα ή τα μάζεψες από κάπου?

Background έχει φωτογραφία από κορμό δέντρου? ( βλεπώ καλα?)

ευχαριστω , ειναι αγορασμενα ( μη με ρωτησεις τι ειναι δεν..) και το φοντο, ναι ειναι κορμος δεντρου

Πολύ όμορφο το ενυδρείο. :hysterical:

Eδώ μπορείς να βρεις αρκετές πληροφορίες για το ψαράκι σου:

http://www.aquazone.gr/forums/index.php?sh...mp;#entry323429 :D

το εχω διαβασει , ευχαριστω

αν ηταν ολα τα φυτα που εχεις μεσα αληθινα θα ηταν σουπερ εγγυημενα

αν και εχει βαθος οσο η παλαμη μου 13cm ειμαι 1,90 και 130 κιλα ;):blink: θα το ηθελα πολυ, αν και εδω στην κω εχουν μονο αυτο το ευκολο νομιζω anubia αλλα αφου ζητησω την βοηθεια σας σε αλλο αρθρο τι μπορει να μπει σε τοσο στενο ενυδρειο θα βρεθει λυση κοντα ειναι και η ροδος

Link to comment
Share on other sites

αν και εχει βαθος οσο η παλαμη μου 13cm ειμαι 1,90 και 130 κιλα ;):blink: θα το ηθελα πολυ, αν και εδω στην κω εχουν μονο αυτο το ευκολο νομιζω anubia αλλα αφου ζητησω την βοηθεια σας σε αλλο αρθρο τι μπορει να μπει σε τοσο στενο ενυδρειο θα βρεθει λυση κοντα ειναι και η ροδος

Επειδή έχω παρόμοιο ενυδρείο με μονομάχο πιστεύω μια ανούμπια δεμένη πάνω σε ένα ξύλο θα είναι και βολικό και πολύ όμορφο.

Επίσης μια τσιμπίδα θα βοηθούσε πολύ :D

Link to comment
Share on other sites

αν και εχει βαθος οσο η παλαμη μου 13cm ειμαι 1,90 και 130 κιλα ;):blink: θα το ηθελα πολυ, αν και εδω στην κω εχουν μονο αυτο το ευκολο νομιζω anubia αλλα αφου ζητησω την βοηθεια σας σε αλλο αρθρο τι μπορει να μπει σε τοσο στενο ενυδρειο θα βρεθει λυση κοντα ειναι και η ροδος

φιλε τι λαμπα εχει το ενυδρειο σου ?

αναλογα με τον φωτισμο μπορουν να μπουν διαφορα φυτα :D

Link to comment
Share on other sites

Πολυ ωραίο !

Εχε υποψην οτι το ψαρακι αναπνέει απο τον ατμοσφαιρικό αερα και όχι σαν τα αλλα ψαρια μεσω βρανχιων!

Υγ. Τα ΣΠΑΕΙ το ονοματακι του γκακυ, και η ιστορία της ονομασίας του! χε χε

ναι το γνωριζω απλα ειναι με το πακετο η αντλια και ειδη εχω μειωσει παρα πολυ την ροη και δεν την αναβω σχεδον καθολου μονο για χαζι ... και το ονομα οντως για πολλα :blink:

φιλε τι λαμπα εχει το ενυδρειο σου ?

αναλογα με τον φωτισμο μπορουν να μπουν διαφορα φυτα :D

εχει 24 led 12v-50hz με καθρεπτακια το καθενα .. σαν μεγεθος για 3w τα κοβω το καθενα αν τα κειταξεις σε τυφλωνει για αυτο και εχω στην επιφανεια εν φυλο να κρυβει καπως, αλλα και αρκετο χωρο για νε περνει τις αναπνοες του ο γκαγκυς , αυτα παιδια ..ευχαριστω για τα καλα σας λογια και το ενδιαφερον σας αλλα νομιζω ειμαστε offtopic εδω... :hysterical: για περαιτερω συζητηση οταν κανω παρουσιαση θα χρειαστω τα "φωτα" σας ;) ευχαριστω και παλι ..και τους συντονιστες για την γρηγορη μεταφορα του αρθρου μετα απο λαθος μου ..ειστε πολυ γρηγοροι και συνεπης :hysterical:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Έχουν παρουσιαστεί 26 μονομάχοι 21 αρσενικοί και 5 θηλυκοί και ο μέσος όρος λίτρων που φιλοξενούνται είναι 25.

Ελπίζω να παρουσιαστούν και όλοι οι άλλοι μονομάχοι του aquazone γιατί είμαι σίγουρος ότι υπάρχουν πολλοί ακόμα!!! :)

ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

να τον βαλω και εδω μετα την παρουσιαση του ενυδρειου

post-22152-1300980728_thumb.jpg

post-22152-1300980754_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...