Jump to content

''Ξένα σώματα'' στο ενυδρείο!


basilis

Recommended Posts

Λοιπόν φίλοι μου σήμερα συνέβει το εξής...

Καθώς η γυναίκα μου, τάιζε φρουτόκρεμα την 18μηνη κορούλα μας, στην αγαπημένη της θέση όπως πάντα, μπροστά απο το ενυδρείο, δεν ξέρω πως ακριβώς, αλλά έγινε το μοιραίο! Έπεσε δηλαδή, μια κουταλιά φρουτόκρεμα ΝΟΥΝΟΥ,μέσα στο ενυδρείο...

Μόλις το είδα τρελάθηκα...Μαζί μου όμως τρελάθηκαν και οι δίσκοι απο την φρουτόκρεμα, και έπεσαν με μανία πάνω της...

Έκανα προσπάθεια με το δύχτη, να αφαιρέσω όση ποσότητα μπορούσα, αλλά δυστηχώς διαλύθηκε μέσα στο νερό. Στην συνέχεια όρμηξαν και τα cory, με τα clown και αποτελείωσαν ότι απέμεινε...

Το ερώτημα λοιπόν όπως θα καταλάβατε, είναι αν θα υπάρξει κάποιο πρόβλημα, ίσως με την πέψη των ψαρίων ή και κάποιο άλλο.

Το νερό πάντως αν και στην αρχή θόλωσε, στην συνέχεια άρχισε να καθαρίζει.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν φίλοι μου σήμερα συνέβει το εξής...

  Καθώς η γυναίκα μου, τάιζε  φρουτόκρεμα την 18μηνη κορούλα μας, στην αγαπημένη της θέση όπως πάντα, μπροστά απο το ενυδρείο, δεν ξέρω πως ακριβώς, αλλά έγινε το μοιραίο! Έπεσε δηλαδή, μια κουταλιά φρουτόκρεμα ΝΟΥΝΟΥ,μέσα στο ενυδρείο...

  Μόλις το είδα τρελάθηκα...Μαζί μου όμως τρελάθηκαν και οι δίσκοι απο την φρουτόκρεμα, και έπεσαν με μανία πάνω της...

  Έκανα προσπάθεια με το δύχτη, να αφαιρέσω όση ποσότητα μπορούσα, αλλά δυστηχώς διαλύθηκε μέσα στο νερό. Στην συνέχεια όρμηξαν και τα cory, με τα clown και αποτελείωσαν ότι απέμεινε...

  Το ερώτημα λοιπόν όπως θα καταλάβατε, είναι αν θα υπάρξει κάποιο πρόβλημα, ίσως με την πέψη των ψαρίων ή και κάποιο άλλο.

  Το νερό πάντως αν και στην αρχή θόλωσε, στην συνέχεια άρχισε να καθαρίζει.

1614[/snapback]

Βασιλη μαλλον η κορη σου θα επρεπε να ανησυχει γιατι θα πρεπει να μοιραζεται την κρεμουλα της με τα ψαρια σου!! :) Εγω παντως δεν θα ανησυχουσα .... το νερο σου θα καθαρισει τελειως, μη φοβασαι. Διαβασες τα συστατικα της φρουτοκρεμας? Η ζαχαρη πιστευω οτι θα ηταν προβλημα αλλα δε βαζουν ζαχαρη στα φαγητα των μωρων. Τι φρουτα ειχε μεσα?

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν η φρουτόκρεμα περιέχει, πάρα πολές βιταμίνες, πρωτείνες ασβέστιο φώσφορο κτλ κτλ...σιτάλευρο, δυστηχώς ΚΑΙ ζάχαρη, γάλα,( :) ) και φυσικά φρούτα όπως μπανάνα μήλο πορτοκάλι αχλάδι και βερίκοκο.

Βρε λές με τόσες βιταμίνες που έχει, να δίνουμε και συστηματικά??

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν η φρουτόκρεμα περιέχει, πάρα πολές βιταμίνες, πρωτείνες ασβέστιο φώσφορο κτλ κτλ...σιτάλευρο, δυστηχώς ΚΑΙ ζάχαρη, γάλα,( :) ) και φυσικά φρούτα όπως μπανάνα μήλο πορτοκάλι αχλάδι και βερίκοκο.

  Βρε λές με τόσες βιταμίνες που έχει, να δίνουμε και συστηματικά??

1622[/snapback]

:D Καλο, καλο!!! :D

λοιπον θεωρω οτι το σιταλευρο θα το χωνεψουν μια χαρα, επισης και τη μπανανα. Τωρα για πλεκακια ξερω οτι το μηλο και το πορτοκαλι απαγορευονται λογω κιτρικου οξεως, φανταζομαι οτι και για τους δισκους θα ειναι το ιδιο ... Για αχλαδι και βερυκοκο δεν ξερω ... αλλα θα μαθω γιατι θα μας πεις εσυ!!!! :rolleyes:

Ατυχως αποψε ολοι οι δισκοφιλοι της παρεας λειπουν - αυτοι θα ξερουν περισσοτερα περι διαιτητικης αγωγης των δισκων. Παντως καλου κακου δεν κυττας να αλλαξεις φρουτοκρεμα της μικρουλας - αν η Νουνου βγαζει κατι σε μανγκο μπανανα αβοκαντο?

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα, με το ''καλημέρα'' το πρώτο πράγμα που έκανα ήταν να πάω να δω τι γίνεται με τα ψαράκια μου. Λοιπόν το νερό ήταν μια χαρά, καθαρό όπως και πρώτα. Τα δε ψάρια και αυτά ήταν σε καλή κατάσταση κινητικά, και πεινασμένα όπως κάθε πρωί.

Οπώτε η φρουτόκρεμα τους ήρθε μια χαρά, με όλα της τα φρούτα! :)

Συμπέρασμα, αν ξεμείνετε απο τροφές, τώρα πλέον στα ''5 λεπτά μαρινόπουλος'', φρουτόκρεμες νουνού για βρέφη και ψάρια, απο τον 6 μήνα... :rolleyes::D:D

Και δεν έφτανε η χαρά μου αυτή, μου ήρθε και άλλη... μου χάρησαν ενα ψαράκι περί τους 17 cm, αλλά θα το αναφέρω στην κατηγορία, για τα γατόψαρα...

Link to comment
Share on other sites

Με φαντάζομαι να μπαίνω στο σπίτι από το σούπερμαρκετ με μια σακούλα φρουτόκρεμες. Ποια λέτε να είναι η αντίδραση της γυναίκας μου δεδομένου ότι ακόμα δεν έχουμε παιδί?

1ον) Με χωρίζει γιατί νομίζει ότι την απατάω και μάλιστα έχω και παιδί με την άλλη

2ον) Αρχίζει να χοροπηδάει σαν τρελή γιατί νομίζει ότι θα κάνουμε παιδάκι

3ον) Μου αρχίζει τρελή διαιτα γιατί νομίζει ότι το έριξα στις φρουτόκρεμες

4ον) Τις τρώει η ίδια

Πάντως ότι είναι για τα ενυδρεία δεν πρόκειτε να της περάσει από το μυαλό ούτε μία στο 1.000.000.000.000.0000

Link to comment
Share on other sites

Και φυσικά θα σου βάλει θερμόμετρο, να δει αν είσαι καλά.... :)

Link to comment
Share on other sites

Με φαντάζομαι να μπαίνω στο σπίτι από το σούπερμαρκετ με μια σακούλα φρουτόκρεμες. Ποια λέτε να είναι η αντίδραση της γυναίκας μου δεδομένου ότι ακόμα δεν έχουμε παιδί?

1ον) Με χωρίζει γιατί νομίζει ότι την απατάω και μάλιστα έχω και παιδί με την άλλη

2ον) Αρχίζει να χοροπηδάει σαν τρελή γιατί νομίζει ότι θα κάνουμε παιδάκι

3ον) Μου αρχίζει τρελή διαιτα γιατί νομίζει ότι το έριξα στις φρουτόκρεμες

4ον) Τις τρώει η ίδια

Πάντως ότι είναι για τα ενυδρεία δεν πρόκειτε να της περάσει από το μυαλό ούτε μία στο 1.000.000.000.000.0000

1632[/snapback]

Α ενώ ο δικός μου μόλις θα τις εβλεπε θα έλεγε πάλι για τα @@@@ψαρά σου ψώνισες; Έχει φαντασία όπως και όταν με δει με μαρούλια :)

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον παιδια, ειναι γεγονος οτι ο κοσμος δεν θα ειχε προοδευσει αν καποιος καπου καποτε δεν δοκιμαζε κατι διαφορετικο.

Ο Βασιλης (η μαλλον η γυναικα του) το τολμησε!!!!

Οποτε προτεινω να της απονειμουμε το Βραβειο Εφευρετη του Αquazone (με αναφορα στην κορουλα των παιδιων που εντελως αφιλοκερδως διεθεσε την κρεμουλα της για τα ψαρια) :):rolleyes::D

αντε και μια ευφημη μνεια στο Βασιλη που μας ανεφερε το περιστατικο! :D Επισης, προτεινω να κανουμε τη μικρουλα επιτιμο μελος του Αquazone - Bασιλη βαλε μια φωτογραφια της στο Gallery!

Ψηφο παρακαλω!!!! :D

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...