Jump to content

θα γενησει και πως???


Recommended Posts

γεια σας παιδιά....

εχω μέσα στο ενυδρείο μου και 4 ψαράκια δεν ξερω πως τα λενε δώρο μου τα κάνανε και τα θηλυκά ειναι φουσκωμένα οι κυλιστες τους....θα γενισουν???? ειναι σαν τα γκαπις η οχι???

ορίστε και οι φώτο ειναι τραβηγμένες μολις τωρα με κινητό....

post-36223-1300634142_thumb.jpg

post-36223-1300634160_thumb.jpg

post-36223-1300634178_thumb.jpg

post-36223-1300634191_thumb.jpg

post-36223-1300634208_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδιά....

εχω μέσα στο ενυδρείο μου και 4 ψαράκια δεν ξερω πως τα λενε δώρο μου τα κάνανε και τα θηλυκά ειναι φουσκωμένα οι κυλιστες τους....θα γενισουν???? ειναι σαν τα γκαπις η οχι???

ορίστε και οι φώτο ειναι τραβηγμένες μολις τωρα με κινητό....

δεν είμαι σίγουρος αλλά μπορεί να είναι cherry barb...

δεν είναι σαν τα γκάπυ τα cherrry είναι ωοτοκα

Έγινε επεξεργασία - bbetta
Link to comment
Share on other sites

μμμμ!!!! και τι κάνουμε τωρα ??? καποιο σχετικό λινκ να μου πει κανείς να δω πως γινετε η αναπαραγωγη τους η αν ξερει κανει ας μου πει πλζ .... θα μου αρέσει να γίνω μπαμπάς :(:D

Link to comment
Share on other sites

για αναπαραγωγή δεν ξέρω αλλά καλό θα ήταν να μας πεις μετρήσεις ,λίτρα,συγκατοίκους και ότι άλλο μπορείς!

Link to comment
Share on other sites

50 λιτρα μετρισεις δεν μπορο γιατι δεν εχω τεστακια....:( μου τελιωσαν....

συγκατικους αρλεκινους, ροδοστομους, νεον, κατι αλλα σαν νεον αλλα με πορτοκαλι ριγα, και 2 κλοουν

αυτα... εχω μονο ενα φυτο αλιθινο και αυτο ειναι πολυ λιγο

φιλτρο τις eheim 2213 με ανθρακα μπλε σφουγαρια ζωλιθους και κυλινδρους βιολογιας. αυτα....

Link to comment
Share on other sites

πολλ'α ψαράκια μου φαίνεται έχεις,...

μετρήσεις καλό θα ήταν να πάρεις, να ξέρεις πως πανε τα πράγματα... :(

Link to comment
Share on other sites

απο 3 το καθένα ειναι....δεν είναι πολλά άδειο είναι το ενυδρείο...μαζεύονται ολα σε μια γωνία και δεν κουνιούνται καθολου...

Link to comment
Share on other sites

τα ψαρια αυτά πάνε από 8 τουλάχιστον το κάθε είδος...

Κάθονται σε μία γωνία;;;;Μήπως είναι στρεσαρισμένα ;;;;;Την τελευταία φορά που έκανες μετρήσεις τι γινόταν ;;;Από θερμοκρασία πως πας;

Link to comment
Share on other sites

παντα ετσι ήταν απο την αρχη που τα πήρα εχει μισο χρονο και αν δεν κανω λαθος... οταν ρίχνω φαΐ γίνετε χαμός μετα παλι εκει ολα μαζι....θερμοκρασία στους 25

απο μετρισεις η τελευτεα πριν καμια βδομαδα πριν κανω αλλαγη νερου 40%

νο3 25

νο2 0

gh 16

kh 10

ph 7,6

cl2 0

μενω στην μυτιληνη και το νερω δεν πινετε.... ίσως παίζει κανενα ρολο αυτο....γιαυτο εχω συνέχεια τον ανθρακα μεσα στο φιλτρο....

στην αρχει τα ειχα πάρει σε 5αδες ολα αλλα δυστιχος ενα ενα εφευγε και ετσι μείνανε αυτα...τα εχω χωρις καμια απώλειά 3 μηνες....

Link to comment
Share on other sites

παντα ετσι ήταν απο την αρχη που τα πήρα εχει μισο χρονο και αν δεν κανω λαθος... οταν ρίχνω φαΐ γίνετε χαμός μετα παλι εκει ολα μαζι....θερμοκρασία στους 25

απο μετρισεις η τελευτεα πριν καμια βδομαδα πριν κανω αλλαγη νερου 40%

νο3 25

νο2 0

gh 16

kh 10

ph 7,6

cl2 0

μενω στην μυτιληνη και το νερω δεν πινετε.... ίσως παίζει κανενα ρολο αυτο....γιαυτο εχω συνέχεια τον ανθρακα μεσα στο φιλτρο....

στην αρχει τα ειχα πάρει σε 5αδες ολα αλλα δυστιχος ενα ενα εφευγε και ετσι μείνανε αυτα...τα εχω χωρις καμια απώλειά 3 μηνες....

Το οτι δεν πινετε το νερο σας εκει μπορει να παιζει συμαντικο ρολο,Μετρησεις για αμμωνια εχεις κανει?Παντως αυτα τα ψαρια δεν κανουν για τα λιτρα σου και πανε σε κοπαδια για να νιωθουν καλα..επεισης το ph σου ειναι υψηλο γι αυτα τα ψαρια..Διαβασε τα προφιλ τους

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...